Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laptop - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z HP jest taki problem że nie ma w nich GF 8600 i wyżej... najlepsza grafika w HP to 8400 dlatego ja jeszcze jutro dokładnie wypytam czy jest jednak jakaś nadzieja na GF 8600 GT w HP, bo jeśli nie to chyba wybiorę składaka COMPAL

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Compaq_/_Pavilion/Notebooki_HP_Pavillon_rozrywka_dla_domu/HP_Pavilion_dv9x000__17_cali_duza_wydajnosc_rozrywka_dla_domu/HP_Pavilion_dv9790ew_T9300_17__4GB_NV8600_2X250GB_VHP_/pelny,id,51810/ - tu masz HP-ka z GF 8600.

No ok ale to jest GF 8600 GS :confused4: Mi głównie chodzi o GT. I są montowane tylko w 17'', a ja zmieniłem zdanie i kupuję 15,4''. Poza tym cena takiego HP jest duuuużo większa niż solidnego składaka COMPALa. Jutro będę wiedział czy ze stanów można ściągnąć HPka z taką grafiką i za jakie pieniądze, obawiam się że różnica cenowa będzie bardzo duża... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem będę miał do sprzedania całkowicie nowy notebook TOSHIBA SATELLITE P200-1fc w bardzo dobrej cenie tzn ok 4700zł Specyfikacja –

• Intel Core 2 Duo Processor T7250

• (2.00 GHz, 800 MHz FSB, 2 MB Cache)

• Genuine Windows Vista ® Home Premium

• 2 GB Memory

• 250 GB Hard Drive

• 17″ Brightview

• DVD-SuperMulti Dual Layer Optical Drives

• Wireless ‘N’ Technology

• Dedicated Graphics Card ATI Mobility Radeon HD2600 256Mb (supporting up to 1GB Hypermemory)

• Bluetooth Enabled, Built in Webcam

# Built-In Microphone

# 56k Dial-Up Modem

# Built-In 1.3 MegaPixel Camera

# Card Reader (MMC, MS, MS-pro, SD, XD)

jeżeli ktoś jest zainteresowany, albo ma jakieś pytania to polecam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus F3Ka-X2.

Grafa ATI HD 2600, Turion, 15,4 ".

No i gwarancja na cały świat na 2 lata po okazaniu dokumentu potwierdzającego zakup.

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio fajny sprzęt proponujesz, ale wg mnie cena jest zbyt wysoka... Ja mam na oku sprzęt:

• Intel Core 2 Duo Processor T7500

• (2.20 GHz, 800 MHz FSB, 4 MB Cache)

• 4 GB RAM

• 250 GB dysk

• 15,4″ WXGA+ (1440 x 900)

• nVidia GF 8600M GT 512MB

• DVD-SuperMulti Dual Layer Optical Drives

• WiFi Intel 4965AGNMM2

• 4xUSB, itd. itd. czego tylko dusza zapragnie :th:

Taki zestaw można kupić za 3700 :> Oczywiście nowy i też 2 lata gwarancji :tonguemad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglbys podac jaki to sprzecik jest?

Oczywiście nie jest to sprzęt markowy :rolleyes: Składak VBI Compal FL90, przez użytkowników bardzo dobrze oceniany :th: Może nie jest piękny z zewnątrz i nie ma markowego logo, ale za to wnętrze jak trzeba i za małe pieniądze :notworthy: W teście uznany za bardzo solidny sprzęt - podobno Toshiba bazuje na tych podzespołach :rolleyes: Wiem że wg niektórych osób składak = lipa, ale ja opieram się na opiniach użytkowników a nie sprzedawców markowego sprzętu... Co prawda czekam jeszcze na wiadomość z USA czy HP jest taką grafiką i za ile, ale najprawdopodobniej wybiorę Compala :>

Tu link do nawet prawie identycznego sprzętu -> http://www.mobilworld.pl/produkt/fl90_t7500__4gb_ram__250gb_hdd.php? po lewej stronie na dole w testach bardzo solidny i pomocny artykuł (test) pod pozycją 4. FL90... - trochę inny model ale można się wiele dowiedzieć o tych składakach. Polecam lekturę :hi: A co do sprzętu wypowiem się jak kupię i przetestuję, moi znajomi są bardzo zadowoleni :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kieruje swoją ofertę do tych osób którzy uważają, że składaki to lipa. Ta toshiba jest tak ładna i błyszcząca, że chce się głaskać :> i do tego ma panoramiczna matryce 17stke, a cena jest konkurencyjna do produktów toshiby oferowanych w sklepach a do tego jest do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kieruje swoją ofertę do tych osób którzy uważają, że składaki to lipa. Ta toshiba jest tak ładna i błyszcząca, że chce się głaskać :> i do tego ma panoramiczna matryce 17stke, a cena jest konkurencyjna do produktów toshiby oferowanych w sklepach a do tego jest do negocjacji.

hehe :przebiegly: Rozumiem sam bym chciał ładną i błyszczącą obudowę, ale jeśli mam dopłacić do (mimo wszystko) słabszego sprzętu tylko za wygląd i za logo firmy 1000 złotych to podziękuję :no:

Mile widziane opinie użytkowników składaków VBI Compal FL90 :hi: (co Was zaskoczyło pozytywnie a co negatywnie - każdy sprzęt jakieś wady musi mieć...) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy toshiba a jakims copmal'em jest chocbyt taka, ze np. taka sama grafe jest w toshibie jak i np w compalu tylko ze w tym pierwszym jest po kontroli jakosci i robiona z najlepszych podzespolow a w tym drugim to nie wiadmo ile wytrzyma, a bardzo wazna rzecza w lapku jest tez ekran i ciekawe , ktora z firm ma wieksze o nim pojecie, ktora matryca dluzej posmiga i na koniec taka sugestia,ze panoramy to sa dobre tylko do odtwarzania dvd....

na jakies full wypasy dziwnych marek to ja bym sie nie lakomil, bo to jak kupic dewoo w najbogatszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pio twój post poleciał by do kosza bo jest inne miejsce na ogłoszenia ale powiedzmy że wkomponował się w temat.

fahrenheit (i do innych) wydaje sie że jesteś kumaty w tej dziedzinie ale może coś powiesz na temat Intel Core2 Duo vs. AMD Turion 64 X2 oraz kartami ATI vs. NVIDIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy toshiba a jakims copmal'em jest chocbyt taka, ze np. taka sama grafe jest w toshibie jak i np w compalu tylko ze w tym pierwszym jest po kontroli jakosci i robiona z najlepszych podzespolow a w tym drugim to nie wiadmo ile wytrzyma, a bardzo wazna rzecza w lapku jest tez ekran i ciekawe , ktora z firm ma wieksze o nim pojecie, ktora matryca dluzej posmiga i na koniec taka sugestia,ze panoramy to sa dobre tylko do odtwarzania dvd....

na jakies full wypasy dziwnych marek to ja bym sie nie lakomil, bo to jak kupic dewoo w najbogatszej wersji

Skoro wg Ciebie matryce jakie są montowane do Compala można uznać za tandetę to dlaczego HP montuje dokładnie takie same? Kolejna sprawa... mi nie zależy aż tak bardzo na tej matrycy, ponieważ głównie będę podpinał laptopa pod 19''LCD (nie jest to panorama). Ja słyszałem wiele dobrego o tych Compalach i uznałem że skoro kilku użytkowników których znam osobiście powiedziało że to dobry sprzęt to nie opłaca się płacić dodatkowego 1000 za laptopa, który ma markowe logo... A co do składaków, do tej pory miałem dwa komputery (stacjonarne) i zawsze to były składaki. Nie miałem z nimi najmniejszych problemów. Wszystko śmigało jak należy. Skoro stacjonarne składaki są dobre to dlaczego laptopy mają być złe? Do tego 2 lata gwarancji w solidnym sklepie komputerowym - mnie to przekonało. Jakoś jestem pozytywnie nastawiony do tego sprzętu i już jest po sprawie bo właśnie dzisiaj zamówiłem :rolleyes: Po przetestowaniu na przeróżnych gierach i teście na solidność wykonania wypowiem się czy warto :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core2 Duo vs. AMD Turion 64 X2 no to tak intel Core Duo jest sporoooo szybszy i wydajniejszy od turiona więc nawet nie porównuje z Core 2 Duo. 2.Mobilność i bateria procesory AMD pobierają więcej i pracują w wyższych temperaturach , co za tym idzie bateria jest słabsza i laptop chodzi trochę głośniej ponieważ wiatraczki muszą sie szybciej kręcić. Jeśli chodzi o karty grafiki to powinno wszytko wyjaśnić http://www.notebookcheck.com/Mobile-Grafikkarten-Benchmarkliste.735.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie jest to sprzęt markowy rolleyes Składak VBI Compal FL90

przecież to jest Verified By Intel więc coś w tym musi być, że taki producent jak Intel zdecydował się własną marką sygnować te lapki.. coś musi w nich być.. sprzedawca gdzie cała rodzina kupowała kompy ( w tym ja ) poleca tylko VBI mówił że to naprawde dobry sprzęt w może nie małych ale przyzwoitych pieniądzach .. miał ktoś z VBI do czynienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Intel Core2 Duo vs. AMD Turion 64 X2 .....

2.Mobilność i bateria procesory AMD pobierają więcej i pracują w wyższych temperaturach , co za tym idzie bateria jest słabsza i laptop chodzi trochę głośniej ponieważ wiatraczki muszą sie szybciej kręcić.

Ja tam mam w lapku Turiona i jakoś tych wiatraczków nie słyszę.

To kwestia przewrażliwienia.

Jeśli chodzi o tego Compala to sam nim byłem zainteresowany.

Ostatecznie stanęło jednak na Asus z Usa. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz przyszła kolej na mnie..szukam lapka 13"..co polecacie ? od razu mówię że musi być na fakturke.. :kox:

czy taki jest kox ?

http://allegro.pl/item315460150_toshiba_u300_150_t5750_2048_13_3_250_vhp_od_reki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego toshiba wpakowała na swoje nowe lapki Viste i nie oferuje sterowników pod starsze systemy :thumbdown: więc sporo programów masz już w plecy bo sa niekompatybilne. A tak ogólnie to podobno solidny sprzęt robią ale i tak bym szukał między ASUSEM a IBM( tylko nie Lenovo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem toshibkę przez 2 lata..zero problemów..mówicie że problemy toshibki mają problemy ze sterami na xp ? :confused4: ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i COMPAL jest. Cały weekend testowania :tongue4: No i... Wg mnie bajka :thumbup: Wymagające gierki na max. detalach, rozdzielczość full (mój model VBI Compal FL90 wyposażony w matrycę o rozdz. 1440x900). Mimo że 4 giga RAMu zainstalowany XPek 32-bitowy i na dzień dzisiejszy brak problemów, wszystkie sterowniki dostałem razem z laptopem do wszystkich systemów Windowsa od XPka 32-bitowego po Vistę 64-bitową. Podobno ma się coś pierdzielić z tą pamięcią, że może się wieszać przy systemie 32-bitowym, ale dałem mu ostro popalić przez ostatnie około 60 godzin :rolleyes: Bateria też ładnie trzyma, na tą chwilę nie miałem żadnych problemów i jestem w 100% zadowolony :th: Wg mnie nie ma sensu przepłacać. A co do wyglądu, jak go dostałem w swoje łapki to szczerze mówiąc podoba mi się, jest wykonany z dobrych materiałów. Polecam wszystkim! może nie mam go zbyt długo :naughty: ale już bym zauważył jakieś wady. Wg mnie jest OK nawet bardzo OK, a te parametry co wybrałem... super! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można spotkac grafiki NVIDIA Quadro FX 570M i jak sie one mają w porównaniu do GF.

FX 570M to taki GF 8600M GT z DDR3 oraz odpowiednia optymalizacja do programow CAD

do ciekawszych modeli kart graf mozna zaliczyc NVS 320M czyli odpowiednika GF 8700M GT :evil: a spotkac ja mozna w HP 8710p

Intel Core2 Duo vs. AMD Turion 64 X2 no to tak intel Core Duo jest sporoooo szybszy i wydajniejszy od turiona więc nawet nie porównuje z Core 2 Duo. 2.Mobilność i bateria procesory AMD pobierają więcej i pracują w wyższych temperaturach , co za tym idzie bateria jest słabsza i laptop chodzi trochę głośniej ponieważ wiatraczki muszą sie szybciej kręcić.

po 1 nie powiedzialbym ze Core Duo jest sporo szybsze i wydajniejsze bo to nieprawda :thumbdown:

po 2 wielkich roznic miedzy Core 2 Duo a Core Duo nie ma i zaloze sie ze wiekszosc uzytkownikow nie zauwazy roznicy w dzialaniu miedzy tymi wersjami procesorow a nawet miedzy wspomnianym "dwujajowym" Turionem

po 3 roznica kliku W przy minimalnym poborze jest na korzysc Intela ale juz przy max obciazeniu niektore modele AMD sa mniej "W'atozerne" :P

po 4 na glosnosc laptopow najwieksze znaczenie ma sama konstrukcja danego modelu i samego chlodzenia a nie to jakie komponenty zawiera

po 5 co ma pobor mocy do slabej baterii??? co najwyzej mozna wspomniec ze krocej pracuje na baterii ale tutaj waznymi czynnikami sa pozostale podzespoly oraz sama bateria - co z tego ze na procesorze zaoszczedzisz kilka W skoro na innych podzespolach je nadrobisz :naughty:

no to teraz przyszła kolej na mnie..szukam lapka 13"..co polecacie ? od razu mówię że musi być na fakturke.. :kox:

czy taki jest kox ?

http://allegro.pl/item315460150_toshiba_u300_150_t5750_2048_13_3_250_vhp_od_reki.html

przydaloby sie podac zakres cenowy bo bez niego polecilbym np Macbook Air :cool:

tutaj filmik prezentujacy to jabluszko :evil:

...IBM( tylko nie Lenovo)

nie ma juz IBM !!! teraz jest tylko Lenovo a znaczki IBM jeszcze tylko niektore modele posiadaja jednak rownoczesnie ze znaczkami Lenovo :)

Tobie raczej chodzilo o serie TinkPad :P

Dla chcacych dowiedziec sie czegos wiecej zapraszam na http://forum.laptopy.info.pl :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuję temacik bo jest pytanko :cool1:

Mam w planach zakup 2 lapka :gwizdanie: Tym razem firmówka nie składak, bo składaka już mam i będzie do ciężkich zadań w terenie :naughty:

Dzisiaj zrobiłem małe rozeznanie (bo przez 9 miesięcy zmieniło się wiele :wink4: ) Trafiłem do pewnego dobrze znanego mi sklepu i znalazłem fajną ofertę w pieniądzach jakie mam do wydania: Dell XPS M1710 (z USA powystawowy) 17'' bo taki się trafił w fajnej ofercie :wink4: Lekko zadrapany w jednym miejscu ale ogólnie nówka :good: co ma:

- Procesor: T7600 Intel Core2 Duo 2.33GHz (4MB Cache, 667MHz FSB)

- Pamięć RAM: 2GB DDR2 667MHz

- Ekran: 17.0" UltraSharp Wide Screen WUXGA (1920x1200) TFT Display with TrueLife

- Grafika: nVidia GeForce 7950 GTX Graphics with 512MB DDR3 RAM

- Dysk: niby 160GB ale mogą mi wsadzić większy :wink4:

cena takiego lapka: 3100 :rolleyes:

Co sądzicie o tej grafice (swoje lata już ma ale wg rankingu mobilnych kart zajmuje 20 miejsce :kox: źródło: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html )

Ogólnie czy warto się pchać (laptop do gier i do pracy/projektowania w AutoCADzie :wink4: )

Jest też fajna oferta w komputroniku: ASUS N50VN podobne pieniądze.

tu opis tego lapka: http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_N50VN_FP031C_1/pelny,id,63508/

Niby grafika Nvidia GeForce 9650M GT 1GB VRAM z HDMI, ale wydajność gorsza od poczciwej 7950 GTX z lapka którego opisuję wyżej :mysli: wg rankingu na 31. miejscu...

Którego potwora polecacie, a może macie lepsze propozycje? cena 3000 +/- 300zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...