Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Jak sprawdzić zużycie wałków rozrządu


berciu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jak sprawdzić zużycie wałków rozrządu w 2.5 TDI AFB - wydaje mi się że trochę osłab, turbina podaje do 2.2 bar`a, więc nie jest źle, słyszałem że wałki mogą być przyczyną oslabienia i jeszcze jedno pytanko czy regeneracja wałków jest skuteczna czy lepiej szukać gdzieś innych ?? bo nowe to kosmos cena

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes sciagnac dekle z glowic zeby sie do owych walkow dorwac. Sprawdzic mozesz chyba tylko domowymi sposobami (domyslam sie ze nie masz czym pomierzyc i tak), popatrz jak poszczegolne krzywki wygladaja, czy nie sa powycierane, wez cos rownego np ktoras z krawedzi suwmiarki, poloz na wzniosie krzywki i zerknij na powierzchnie ich styku (mozesz czyms sobie poswiecic z 2 strony). Jaka jest norma wytarcia wzniosu krzywki niestety nie wiem ale jak zaczyna byc zle to powinno byc to juz widac. Z tego co wyczytalem to czesc ludzi regeneruje walki u p Swiatka - popytaj w celu potwierdzenia tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyte wałki faktycznie zmniejszają moment obrotowy i auto zaczyna przymulać , czasami słychac głośniejszą prace silnika. Jak zdejmiesz dekle to sie przekonasz. Możesz też zobaczyć tak na szybko 2 krzywki przez korek wlewu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałki regeneruj u świątka, wymień całą hydraulikę (dźwigienki, podkładki i hydroelementy), nie zapomnij o wymianie odmy (jeśli nie była wymieniana)!

sprawdzisz skutecznie tylko przez otwarcie dekli, przez korek jak zauważysz (poczujesz) że jest zadzior na wzniosie krzywki to szykuj wiaderko złotówek :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie jak sprawdzić zużycie wałków rozrządu w 2.5 TDI AFB - wydaje mi się że trochę osłab, turbina podaje do 2.2 bar`a, więc nie jest źle, słyszałem że wałki mogą być przyczyną oslabienia i jeszcze jedno pytanko czy regeneracja wałków jest skuteczna czy lepiej szukać gdzieś innych ?? bo nowe to kosmos cena

Nowe raczej sie nie kalkuluja biorac pod uwage wartosc Twojego auta. Regeneracja u Swiatka jest skuteczna, co wiecej - walki podobno sa 2x trwalsze niz nowe z ASO. Hydraulike tez robia, wiec w razie tego problemu dzwon do Bydgoszczy i pytaj o koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie jak sprawdzić zużycie wałków rozrządu w 2.5 TDI AFB - wydaje mi się że trochę osłab, turbina podaje do 2.2 bar`a, więc nie jest źle, słyszałem że wałki mogą być przyczyną oslabienia i jeszcze jedno pytanko czy regeneracja wałków jest skuteczna czy lepiej szukać gdzieś innych ?? bo nowe to kosmos cena

Nowe raczej sie nie kalkuluja biorac pod uwage wartosc Twojego auta. Regeneracja u Swiatka jest skuteczna, co wiecej - walki podobno sa 2x trwalsze niz nowe z ASO. Hydraulike tez robia, wiec w razie tego problemu dzwon do Bydgoszczy i pytaj o koszty...

A jakieś namiary do Swiatka ??

wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości co robić

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś namiary do Swiatka ??

wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości co robić

pozdrawiam

Zagoogluj i będziesz miał namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś namiary do Swiatka ??

wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości co robić

http://www.swiatek.com.pl

Norbi regenerowal w AKNie i polecal. Na AKP rowniez polecaja to rozwiazanie, wiec wal jak w dym do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast robilem na nowych czesciach z aso, cena za komplet brutto wraz z cala hydraulika, popychaczami, pieskami i krzywkami to 5100 zl + uszczelki i robocizna ktorej bylo duzo bo kilka krzywek juz wypadlo i byly w misce.,

a tak wygladaly moje walki :wallbash:

http://img247.imageshack.us/my.php?image=22122007248ek8.jpg

http://img247.imageshack.us/my.php?image=22122007247kn5.jpg

co do regenerowanych, to slyszalem opinie ze glosno silnik wtedy pracuje dlatego zdecydowalem sie na nowe, ktore juz sa poprawione i nie maja prawa sie wytrzec.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ale masakra :shocked:

Ja niedługo zaglądam pod dekle mojego AKE, obym nie zobaczył podobnego obrazka ;(

Przy okazji. Ile kosztują nowe wałki w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego proton jak napisalem w aso za komplet walki i wszystko co potrzebne zaplacilem 5100 zl,

a co do odpowiedzi na pytanie kolegi Tomeckia8, to tylko wyczytalem na forach ze regenerowane nie zawsze sa idealne ipoprostu praca calej hydrauliki jest naprawde glosna (metaliczne odglosy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego proton jak napisalem w aso za komplet walki i wszystko co potrzebne zaplacilem 5100 zl,

Wiem wiem :) Ale właśnie interesuje mnie cena samych wałków. Liczyłem, że masz na rachunku wyszczególnioną tą pozycję i będziesz mógł podać cenę. Chcę po prostu poznać relację między regenerowanymi a nówkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego proton jak napisalem w aso za komplet walki i wszystko co potrzebne zaplacilem 5100 zl,

Nie rozumiem czemu to takie drogie ?? Te wałki robią ze złota czy z platyny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIĘKSZOŚĆ KOLEGÓW POLECA ZAKŁAD ŚWIĄTKA Z BYDGOSZCZY.CZY KTOŚ ROBIŁ WAŁKI ,ILE PRZEJECHAŁ PO REGENERACJI I JAK OCENIA EFEKT KOŃCOWY

OT: Kolego pisanie wielkimi literami na tym forum oznacza, krzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEM NA ETAPIE ROZEZNAWANIA CEN.ORGINAŁ W SERWISIE 4 WAŁKI PLUS HYDRAULIKA 5500 ZL.NA ALLEGRO ZA CAŁY ZESTAW 4300ZŁ.NIE WIEM DOKŁADNIE ILE REGENERACJA .BĘDE DZWONIŁ W PONIEDZIAŁEK DO BYDGOSZCZY TO CI ODPOWIEM :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu koledze chodzilo tylko o koszt samych walkow jezeli wiesz????bo hydraulika to wiadomo dodatkowe koszta i tez niemale...i nie krzycz,bo zwroca ci uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...