Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z temp. cieczy chłodzącej - nie trzyma stałej temp.


StoRK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobnie na klimatroniku cały czas 90 a wskazówka na zegarach skacze, byłe u Witka i stwierdził że to czujnik temperatury. Na dniach będę wymieniał więc napiszę czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką samą sytuację i winny był czujnik temperatury cieczy chłodzącej umieszczony jest po lewej stronie od przedziału pasażerskiego tak jakby pod EGR-em na wcisk siedz,i podczas wymieniania zleci z 1-1,5L płynu trzeba dolać jak zassie po rozgrzaniu

a taka spraw u mnie ten czujnik zespolony jest własnie ze wskaźnikiem na tablicy znaczy 4 kable dochodzą (2din)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taką samą sytuację i winny był czujnik temperatury cieczy chłodzącej umieszczony jest po lewej stronie od przedziału pasażerskiego tak jakby pod EGR-em na wcisk siedz,i podczas wymieniania zleci z 1-1,5L płynu trzeba dolać jak zassie po rozgrzaniu

a taka spraw u mnie ten czujnik zespolony jest własnie ze wskaźnikiem na tablicy znaczy 4 kable dochodzą (2din)

Przy okazji trzba jeszcze pamiętać że płyn może być gorący - uwaga na łapki :naughty:. I na oring który jest pod czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :hi:

Pozwolcie ze dopisze swoje problemy bo wydaje mi sie ze mam cos podobnego w mojej Audi A4 B6 1.9 diesel . A wiec:

Zegar temperatury cieczy lezy "prawie" ciagle na zero, prawie tzn. czasami sie podniesie troszke tak do 60, 70 stopni, ale dzieje sie to raz na tydzien albo dwa :confused4: Czasami jeszcze jest tak, ze po trasie jak zgasze silnik i wlacze go zaraz spowrotem to temperatura jest od razu 90 stopni :blink: i czasami zostanie jak jade dalej a czasami nie i znow spadnie do zera.

Dla wyjansienia wymienialem juz dwa razy termostat i czujnik temperatury razem w jednym czasie.

prosze Was koledzy o pomoc

Z góry dziekuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona albo instalacja albo wskaznik w zegarach.

sprawdzales temperature silnika VAG-iem w ECU i zegarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu kolegi Darconino.

Mam porobny problem w B6

Temp. na zegarach leży na 50 max 70st. na vagu w ecu temp. nie przekracza 79 - 82st., w instrumentach jest ok. temp o około 15-20st. mniej.

Termostat nowy, czujnik temp. nowy ori, układ odpowietrzony..... kurna w czym jest rzecz

Dodam również że powodem grzebania w układzie chłodzenia był ewidentnie uszkodzony czujnik temperatury - wskazówka na zegarach skakała od 90 do 50 w przeciągu paru sekund.

Później po wymianie czujnika przez 2 dni było ok aż okazało sie ze temp. w korku jest bliska 90 st. a jak jadę leci na nie wiele powyżej 50st. - czyli wymiana termostatu.

A teraz to juz sam nie wiem w czym moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO no i to mnie martwi.... spróbuje dzis ze starym czujnikiem i sprawdze jego oczyty w vagu bo wkładanie ponowne termostatu nie widzi mi sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem, czytając różne fora, że większość A4 z 1,9TDI boryka się z problemem teperatury cieczy chłodzącej. No i kolej przyszła na mnie :confused4:

Latem, jak było ciepło na dworze temperatura cieczy chodz. w moim audiku szybko dochodziła do 90* (w/g wskażnika na zegarach) i ani rusz :> . Teraz gdy przyszedł wrzesień i za oknem zrobiło się chłodniej, zauwarzyłem że dłurzej nagrzewa mi się silnik tzn. temperatura na wskaźniku do 90* dochodzi po przejechaniu 20-30km i to często w międzyczesie skacze pomiędzy 70*, a 80*. Nawet gdy osiągnie już te właściwa 90* to przy większej predkosci troche opada. Temperatury na klimatroniku jeszcze niesprawdzałem, bo dopiero dzisiaj na forum dowiedziałem się o takiej możliwości :good: - dziś się pobawię tą funkcją...

Z doświadczenia z poprzednich samochodów stawiam na termostat, czujnika puki co niechcę ruszać. W tym tygodniu zamierzam zorganizować płyn oraz termostat i w sobotę chcę go wymienić pod garażem. Jaki będzie tego efekt to dam wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglada tak ze do 70 C nagrzewa sie szybciej i tak sie trzyma dosyc dlugo,zebym mial 90 C musze jezdzic z 20 min po miescie,ostanio jak jechalem z Polski do Danii 160 km/h w Niemcach to tak 70-80 C ale nigdy 90 i widze ze auto sporo spalilo ropy w porownaniu do mojego bylego B5 to troche za duzo ( tam nie mialem problemow z temperatura ) , czyli jezeli audi za duzo pali to znaczy ze sinilik nie lapie wystarczajacej temperatury dlatego wiecej pali ??

czyli to termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglada tak ze do 70 C nagrzewa sie szybciej i tak sie trzyma dosyc dlugo,zebym mial 90 C musze jezdzic z 20 min po miescie,ostanio jak jechalem z Polski do Danii 160 km/h w Niemcach to tak 70-80 C ale nigdy 90 i widze ze auto sporo spalilo ropy w porownaniu do mojego bylego B5 to troche za duzo ( tam nie mialem problemow z temperatura ) , czyli jezeli audi za duzo pali to znaczy ze sinilik nie lapie wystarczajacej temperatury dlatego wiecej pali ??

czyli to termostat ?

Prawdopodobnie termostat,ale czy od razu aż tak dużo by spalił? :mysli:

1.9 PD zawsze nieco więcej spali niż 1.9 VP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz b6 ma wiekszy bak niz b5. b6 ma 70 litrow b5 chyba 65 wiec roznica nie powinna byc tak odczuwalna bo ja przed trasa tankowalem do pelna.jeszcze sprobuje sprawdzic temperature na klimatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat już wymieniłem. Sytuacja się troche porawiła. Tzn. po przejechaniu około 10km temepraura na wskaźniku dochodzi do 90*, a na klimatroniku pokazuje jakieś 87-89*. Wszystko było by wporządku gdyby nie to że po przejechaniu kolejnych kilku kilometrów temperatura opada na wskaźniku do jakichś 84-85*, a na klimatroniku 77-78* i tak juz się trzyma cały czas. Wiecie może co to teraz jest? Może problem z wisco?

Dodam że termostat włożyłem orginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat już wymieniłem. Sytuacja się troche porawiła. Tzn. po przejechaniu około 10km temepraura na wskaźniku dochodzi do 90*, a na klimatroniku pokazuje jakieś 87-89*. Wszystko było by wporządku gdyby nie to że po przejechaniu kolejnych kilku kilometrów temperatura opada na wskaźniku do jakichś 84-85*, a na klimatroniku 77-78* i tak juz się trzyma cały czas. Wiecie może co to teraz jest? Może problem z wisco?

Sprawdź czujnik temperatury prawdopodobnie to jego wina. Najlepiej to zrobić VAG-iem w dziale diagnostyka VAG jest to dobrze opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 1.9 tdi na PD pali troche wiecej. Ja mam problem z ogrzaniem wnetrza. Na wskaźniku równe 90* i caly czas trzyma na klimatroniku tez 90* a z kratek wieje zimne powietrze. Jak przejade ze 100km to dopiero zaczyna wiać cieple powietrze ale to tak też słabo. Miał ktoś podobny przypadek? Dodam ze jak po mieście jezdze nawet z godzinę to i tak wieje zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zatkana nagrzewnicę :mysli: Na forum czytałem już o takich przypadkach a pomagało zwykłe przepłukanie woda pod ciśnieniem skierowanym w odwrotnym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 1.9 tdi na PD pali troche wiecej. Ja mam problem z ogrzaniem wnetrza. Na wskaźniku równe 90* i caly czas trzyma na klimatroniku tez 90* a z kratek wieje zimne powietrze. Jak przejade ze 100km to dopiero zaczyna wiać cieple powietrze ale to tak też słabo. Miał ktoś podobny przypadek? Dodam ze jak po mieście jezdze nawet z godzinę to i tak wieje zimne powietrze.

wymienilem u siebie termostat i wszystko gra :) szybko lapie 90 C i tak trzyma caly czas.

wedlug mnie masz do wymiany nagrzewnice lub jak kolega pisal trzeba ja przeplukac,mialem ten problem w b5,jak go kupowalem w lipcu to sie nie zczailem ale jak przyszedl wrzesien to wyszlo ze nie leci cieple powietrze mimo ze temp tez trzymala 90 - wymienili mi nagrzewnice i bylo cieplo az milo , lepiej to ogranij przed zima :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...