Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Czyszczenie foteli


pacer81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum!

Zostałem właścicielem Audi jednak potrzebuje waszej pomocy, jakimi środkami dobrze poprać welurowe fotele ponieważ poprzedni właściciel raczej nie przejmował się brudnym wnętrzem samochodu, gdzie ja nie mogę na to patrzeć i muszę jakoś doprowadzić to cacko do stanu użyteczności.

Proszę o porady...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia (mam beżową tapicerkę) mogę polecić środek piorący Kärcher RM 760.

Dobry odkurzacz piorący + RM 760 i będzie pan zadowolony... :good:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish oxy action do kolorów podobno daje radę. Sam mam zamiar w najbliższym czasie zastosować u siebie takie ręczne pranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko tyle, że jak rzeczywiście fotele, kanapa są mocno zaniedbane to podejrzewam, że pranie będziesz musiał wykonać kilka razy ale efekt końcowy powinien być O.K. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish oxy action do kolorów podobno daje radę. Sam mam zamiar w najbliższym czasie zastosować u siebie takie ręczne pranie.

ja slyszalem w reklamie, ze persil to nr 1 w europie :decayed:

wszelkie proszki do prania, wybielacze odplamiacze mozna uzyc w sytuacjach w ktorych material mozna pozniej wyplukac. istnieje ryzyko ze pozostawiony w strukturze materialu preparat spowoduje odbarwienie po czasie fotela co wtedy?

polecam jak kolega powyzej proszek do prania tapicerki, rm760, i tylko ten np jest rowniez plyn rm519 ale o wiele mniej skuteczny. odradzam rowniez stosowanie stezenia wiekszego niz zalecane przez producenta poniewaz pojawiaja sie plamy po wyschnieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish oxy action do kolorów podobno daje radę. Sam mam zamiar w najbliższym czasie zastosować u siebie takie ręczne pranie.

ja slyszalem w reklamie, ze persil to nr 1 w europie :decayed:

wszelkie proszki do prania, wybielacze odplamiacze mozna uzyc w sytuacjach w ktorych material mozna pozniej wyplukac. istnieje ryzyko ze pozostawiony w strukturze materialu preparat spowoduje odbarwienie po czasie fotela co wtedy?

polecam jak kolega powyzej proszek do prania tapicerki, rm760, i tylko ten np jest rowniez plyn rm519 ale o wiele mniej skuteczny. odradzam rowniez stosowanie stezenia wiekszego niz zalecane przez producenta poniewaz pojawiaja sie plamy po wyschnieciu.

To jednak nie będę tego u siebie stosował :decayed: Mówicie Panowie o czymś takim: http://allegro.pl/rm-760-proszek-do-prania-karcher-800g-rm760-i1230516060.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy noszę się z zamiarem wyprania tapicerki samochodowej. Popytałem w okolicy i jest możliwość wypożyczenia Puzzi'ego 200. Mam parę samochodów do zrobienia, ile proszku mniej więcej schodzi na 1 auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypożyczał ktoś może odkurzacz piorący z komfortu?? Znalazłem taką ofertę tylko, że u niech trzeba zakupić środek piorący a nie wiem na ile on jest dobry. A nie mam innej możliwości dostania odkurzacza piorącego....

http://www.komfort.pl/pomoc/widok/Wypozyczenie_odkurzacza_pioracego/Wypozyczenie_odkurzacza_pioracego/id/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia powiem Ci, ze nic lepiej nie wypierze Tobie tapicery jak:

gruntowne zmoczenie foteli b.ciepla woda z vanishem do dywanow, bierzesz taki vanish na szczoteczke i trzesz, co jakis czas wyciagasz jakimkolwiek odkurzaczem zasysajacym wode cale to bagno, ktore siedzi w fotelach i tak kilka razy dopóty dopóki wyciagana woda nie bedzie czysta i voila!

nie wierz w moc odkurzaczy pioracych, ktore natryskuja detergent dysza pod jakims tam cisnieniem, pic na wode fotomontaz, tylko porzadne namoczenie, szorowanie i potem na dluuugi czas siedzenia pachna świeżością i nie brudza sie tak.

powodzonka w wiosennych porzadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od razu zamoczyć je w wodzie? Zwłaszcza że mam grzanie d*py. RM 760 kupiony, jutro wypożyczam karchera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonaly pomysl, wlacz wszelkie ogrzewanie i wrzuc auto do rzeki, no chyba ze juz wczesniej u niemca bylo topione :decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od razu zamoczyć je w wodzie? Zwłaszcza że mam grzanie d*py. RM 760 kupiony, jutro wypożyczam karchera

To była ironia Panie Adrianus, jeśli Pan nie zauważył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...