Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

a co to PB? :mysli:

:PB98:

no wlasnie, stad sie zastanawiam czy napewno chodzi o benzyne ołowiową czyli PB... :mysli: tymbardziej że wycofano ja ze sprzedaży ładnych parę lat temu... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: czy Motul ma w ofercie olej 5W-30 dla PB ? Musashi może Ty się orientujesz ?

ma na pewno, sam taki leje a konkretnie specific 504/507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan lejesz do A4 1,8T olej od ciężarówki ? niezły as z Ciebie :)

PB to otoczne określenie, olej nie do gnojowozu - pasuje Musa ?

ostatnio lałem Canadian Petroleum ale nie wiem czy zalewać tym samym czy czymś lepszym, podobno Motorcrafta podrabiają a chcę żeby mój truck miał dobrze smarowane V8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piechol z tym firmwerem bym nie kombinował, sam chciałem wgrać nowszy ver. V2 coś tam i mi sie wysypał, soft pobrany oczywiście ze strony d-linka, router go nie przyjął i juz nie chciał wrócić do starego. switch i AP za to cały czas działa i normalnie przydziela adresy kompom ale już chodzi wolniej.

spróbuj wejść przez IE a nie firefoxa, kiedyś na FF wywalałał mi też błąd i nie chciał wejść do konfiguracji[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:19_________________________________________________

Fan lejesz do A4 1,8T olej od ciężarówki ? niezły as z Ciebie :)

PB to otoczne określenie, olej nie do gnojowozu - pasuje Musa ?

ostatnio lałem Canadian Petroleum ale nie wiem czy zalewać tym samym czy czymś lepszym, podobno Motorcrafta podrabiają a chcę żeby mój truck miał dobrze smarowane V8 :)

Olej silnikowy specjalnie opracowany do najnowszych silników VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA spełniających normy emisji spalin EURO IV, wyposażonych w filtr cząstek stałych, wymagających olejów wykonanych w technologii "Low SAPS".

Do długich przebiegów międzywymianowych. Olej zgodny z wcześniejszymi normami VOLKSWAGENA: 502.00, 505.00, 505.01, 503.00, 503.01, 506.00, 506.01.

Uwaga:

* W silnikach R5 i V10 TDi w VW Touareg należy stosować olej Motul Specific 506.01-506.00-503.00 0W-30

* W przypadku stałych przebiegów międzywymianowych w silnikach spełniających normy VW 502.00, 505.00, 505.01 olej należy wymieniać co 15000km nawet przy stosowaniu Motul Specific 504.00-507.00 5W-30.

* W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z instrukcją obsługi samochodu.

APROBATY: VW 504.00, VW 507.00

Silniki spełniające normy emisji spalin EURO IV wyposażone są w czułe systemy oczyszczania spalin.

* Siarka i fosfor wpływają niekorzystnie na pracę katalizatorów i mogą uszkodzić elementy katalizatora, co może prowadzić do nieskutecznego oczyszczania spalin.

* Popioły siarczanowe zatykają filtry cząstek stałych w silnikach Diesla co prowadzi do krótszego cyklu regeneracji, większego zużycia paliwa i zmniejszenia mocy silnika.

Volkswagen stworzył normę 504.00-507.00 dla olejów o niskiej zawartości Siarki, Fosforu i Popiołów siarczanowych, zgodnie z systemami oczyszczania spalin. Oleje te umożliwiają długie przebiegi międzywymianowe.

zdjecie.php?sekcja=strony&plik=154_1&szerokosc=250&wysokosc=250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan niezły wykład, nie wiedziałem że, muszę taki dobry olej lać do mojego trucka, to jaki dokładnie ten Motul z oznaczenia jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan niezły wykład, nie wiedziałem że, muszę taki dobry olej lać do mojego trucka, to jaki dokładnie ten Motul z oznaczenia jest ?

oznaczenie w jakim sensie

SAE 5W30[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:27_________________________________________________

Fan niezły wykład, nie wiedziałem że, muszę taki dobry olej lać do mojego trucka, to jaki dokładnie ten Motul z oznaczenia jest ?

zagadaj do dzika

cena katalogowa tego oleju to 320 za 5litrów

Marcin ma go chyba po 170 czy cos koło tej ceny[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:28_________________________________________________Vario jak chcesz to moge cie zgarnąć z antoninka jak pojadę na spot, tylko wcześniej daj znać bo ja z godzine muszę na dojazd liczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta SAE 5W-30 ale zalecają Motorcrafta a nie będę ściągał specjalnie z USA jak Motul dobry jest, a litrów to z pewnie ok 6,5 potrzebuję bo tak ostatnio zalewałem[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:31_________________________________________________7mego chyba jest F1, muszę sprawdzić o której godzinie, BTW nie mieszkam już w Antoninku tylko w Swarzędzu - przeprowadziłem się w końcu na własne M4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta SAE 5W-30 ale zalecają Motorcrafta a nie będę ściągał specjalnie z USA jak Motul dobry jest, a litrów to z pewnie ok 6,5 potrzebuję bo tak ostatnio zalewałem[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 00:31_________________________________________________7mego chyba jest F1, muszę sprawdzić o której godzinie, BTW nie mieszkam już w Antoninku tylko w Swarzędzu - przeprowadziłem się w końcu na własne M4

no ale motocrafta też bez problemu u nas kupisz, jak części mają to oleje pewnie też

swarzędz też mam po drodze :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan dzięki za podpowiedź z Motulem, co do Motorcrafta to czytałem że, w europie to jakaś lipa nie równa temu z USA dlatego szukam innego dobrego oleju

Swarzędz to jedna wiocha wcześniej przed Poznaniem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobelek :hi:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 07:33_________________________________________________ale dzisiaj wiaterek tu napidala :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żeby nie padało :naughty:

czesc przechero, i tu musze sie z Toba zgodzic :wink4:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 08:15_________________________________________________ale to forum cos ciezko dzis smiga albo ruter mi znow padaa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:[br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 16:56_________________________________________________

Fan lejesz do A4 1,8T olej od ciężarówki ? niezły as z Ciebie :)

PB to otoczne określenie, olej nie do gnojowozu - pasuje Musa ?

ostatnio lałem Canadian Petroleum ale nie wiem czy zalewać tym samym czy czymś lepszym, podobno Motorcrafta podrabiają a chcę żeby mój truck miał dobrze smarowane V8 :)

sprawdz normy jakim powinna odpowiadac oliwka.

generalnie do twojego autka 507.00 raczej nie polecam. to dobry olej ale do diesla. sa lepsze,o wiele lepsze oleje do benzynek.... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorcraft SAE

5W-20 Super

Premium Motor

Oil

XO-5W20-QSP WSS-M2C153-H

and API

Certification

Mark

to z instrukcji, pod maską mam wklejkę 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...