Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

wg mojego postrzegania estetyki 18 w a4 b5 - b7 to max.

Absolutnie się nie zgadzam - wysokość zawieszenia odgrywa tu (dla wyglądu) kluczową rolę. RS4 B7 na 18" wygląda jak koza... 19" dają mu pazur :decayed:

koza nie ma kół o ile dobrze kojarzę... :tongue4:

to że mnie się nie podobają, nie znaczy że mam rację lub, że podobać innym nie mogą :whistling:

No to tak od strony praktycznej, nt przesadnego zglebiania czy też zbyt dużych felg.... Wczoraj jechałem przez piastowskie za zglebioną dosyć mocno E46, na 19 tkach. Drogą osiedlową kolo jechał 5 km/h ( dziury w asfalcie), a każdy próg kolo pokonywał przejeżdżając skosem. z prędkością 2 km/h ( emerytki w berecikach szły o wiele szybciej). na drugim progu puściły mi nerwy i ominąłem ( trudno nazywać wyprzedzaniem menewr dotyczący, pojazdu który praktycznie stoi w miejscu :decayed:) gościa, częściowo chodnikiem częściowo trawnikiem... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

wg mojego postrzegania estetyki 18 w a4 b5 - b7 to max.

Absolutnie się nie zgadzam - wysokość zawieszenia odgrywa tu (dla wyglądu) kluczową rolę. RS4 B7 na 18" wygląda jak koza... 19" dają mu pazur :decayed:

No to tak od strony praktycznej, nt przesadnego zglebiania czy też zbyt dużych felg.... Wczoraj jechałem przez piastowskie za zglebioną dosyć mocno E46, na 19 tkach. Drogą osiedlową kolo jechał 5 km/h ( dziury w asfalcie), a każdy próg kolo pokonywał przejeżdżając skosem. z prędkością 2 km/h ( emerytki w berecikach szły o wiele szybciej). na drugim progu puściły mi nerwy i ominąłem ( trudno nazywać wyprzedzaniem menewr dotyczący, pojazdu który praktycznie stoi w miejscu :decayed:) gościa, częściowo chodnikiem częściowo trawnikiem... :facepalm:

Emerytki powiadasz? Może gość lansował się furką w poszukiwaniu fajnego GILF-a a Ty mu się wpierdoliłeś :polew:

Marcin - to powyżej to też tylko moje zdanie, absolutnie nie miałem zamiaru narzucać Ci czegokolwiek, więc bez nerwów :thumbup1:

Aby Cię udobruchać - potwierdzę, że na 19" jeździ się u nas paskudnie ale (IMO) przy dobrej glebie wygląda i robi super wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest w tym fajnego... dla mnie fura musi być praktyczna, fajny wygląd to rzecz drugorzędna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest w tym fajnego... dla mnie fura musi być praktyczna, fajny wygląd to rzecz drugorzędna...

Co Ci mogę powiedzieć - mam odwrotnie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem 18" i sensowna gleba, ale jakbym miał taką glebę żebym musiał z siebie robić pośmiewisko na drodzę (inaczej tego nie mogę nazwać) albo haczyć za każdym razem jak wjeżdżam do garażu to robi się to bez sensu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem 18" i sensowna gleba, ale jakbym miał taką glebę żebym musiał z siebie robić pośmiewisko na drodzę (inaczej tego nie mogę nazwać) albo haczyć za każdym razem jak wjeżdżam do garażu to robi się to bez sensu... :wink:

Ale Wojtku... Ja też mam glebę, jest -45mm i na 19" nigdzie nie haczę (kwestia odpowiedniego ET). No chyba, że chodzi Ci konkretnie o kolesia z BMW opisanego przez Marcina...

Inna sprawa, że 18" + 1BE nie potrzebuje gleby bo jeszcze w miarę to wygląda. Natomiast na 19" było już kiepsko - dlatego obniżałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pomalowalem moje 18 cali na czarno i jest kox. Plus zawieszka 1BV i -40mm jest ladnie :) przez niektóre garby nie daję rady, ale to już mało ważny szczegół.

Jeszcze szyby na czarno i bedzie lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem 18" i sensowna gleba, ale jakbym miał taką glebę żebym musiał z siebie robić pośmiewisko na drodzę (inaczej tego nie mogę nazwać) albo haczyć za każdym razem jak wjeżdżam do garażu to robi się to bez sensu... :wink:

Ale Wojtku... Ja też mam glebę, jest -45mm i na 19" nigdzie nie haczę (kwestia odpowiedniego ET). No chyba, że chodzi Ci konkretnie o kolesia z BMW opisanego przez Marcina...

Inna sprawa, że 18" + 1BE nie potrzebuje gleby bo jeszcze w miarę to wygląda. Natomiast na 19" było już kiepsko - dlatego obniżałem.

nie chodziło mi o Twój konkretny przypadek (ale Ty masz pomysły :facepalm::grin:) ale właśnie o takich jak mówił Marcin czy tego Paska z filmiku... jedziesz za takim w mieście nawet 50 km/h a on nagle depcze po heblach bo jakiś mały wybój jest... :doh: jak ktoś chce żeby tak fura wygladała to air ride jest jedynym sensownym rozwiązaniem...

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

chłopaki pomalowalem moje 18 cali na czarno i jest kox. Plus zawieszka 1BV i -40mm jest ladnie :) przez niektóre garby nie daję rady, ale to już mało ważny szczegół.

Jeszcze szyby na czarno i bedzie lala

a foty gdzie? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany wszystko zależy jak, kto, co lubi. Jak komuś się podoba jak plomby mu na dziurach wypadają to niech zakłada duże koło i gwint.. :good: Ja miałem 16" + 1BE i w życiu bym większego koła nie założył, bo to było dla mnie już twarde :kox: Takie coś jak ten Passek na filmiku, to totalna pustka w głowie. Rozumiem, można takie coś zrobić, ale auto pokazywać na mieście tylko od zlotu do zlotu, a nie używać na co dzień :facepalm: Takie moje zdanie i w 100% zgodzę się z Piechol'em, że można w aucie dłubać ale w granicach rozsądku, jeśli auto używa się na co dzień :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce jeździć wozem drabiniastym niech sobie jeździ a jeśli ktoś chce się toczyć po mieście autem na glebie niech się toczy o gustach się nie dyskutuje.. A totalna pustka w głowie to to nie jest tylko pasja i nikt jej nie zrozumie kto jej nie poczuje albo zamiast mózgu ma pedał gazu bo zapierdzielanie po mieście bez ograniczeń wyprzedzanie na przejściu i jazda po alko to jest dopiero totalna pustka w głowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć S-Line lub A3'kowe (SportBack) ET 56. Felgi do B5, jaki dystans, żeby felga była równo z błotnikiem? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej zapomnij z tym ET bo za grube dystanse byś musiał zakładać, lepiej poszukaj jakiś z ET 40 ew. 42 i wtedy jakiś dystans się dobierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz 255 a przechodzę na 275 :whistling: i schodzę z profilu 70 na 60 :)

moim zdaniem 205/17 to do Peugeota 106 ale nie do Audi

benodm przekłamania na liczniku o jakieś 7%

255 x 70% = 178,5

275 x 60% = 165

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 20:23 ----------

wg mojego postrzegania estetyki 18 w a4 b5 - b7 to max.

[/Quote]

Absolutnie się nie zgadzam - wysokość zawieszenia odgrywa tu (dla wyglądu) kluczową rolę. RS4 B7 na 18" wygląda jak koza... 19" dają mu pazur :decayed:

Zwykłe B7 juz wygląda jak koza . nawet na 1BE .. czyż nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam w B6 16" na 1BA - to dopiero jest koza ;-)

Ale mi to nie przeszkadza. Już się do tego przyzwyczaiłem. Co do Tego passata i kółek Szymona o które się taka dyskusja rozwinęła to mam to głęboko gdzieś. Każdy robi to co lubi :kox:. Jeden jeździ na 15" i 1BA drugi zakłada 19" i Air rida.

Zgadzam się też z Szymonem, że pustkę w głowie mają ci co po paru głębszych wsiadają do samochodu i uważają, że "to przecież nic takiego" :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elamrtinez, pamiętam o Tobie ale mam zgoła sajgon, żeby się skupić na dobrą odpowiedź na PW, mam zamiar kupić kilka nowych produktów, jak masz trochę czasu to przetestuję je i dam znać czy warto zainwestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elamrtinez, pamiętam o Tobie ale mam zgoła sajgon, żeby się skupić na dobrą odpowiedź na PW, mam zamiar kupić kilka nowych produktów, jak masz trochę czasu to przetestuję je i dam znać czy warto zainwestować :)

Nie ma ciśnienia :wink: Tak jak pisałem będziesz miał chwilkę to spróbuj coś naskrobać. Generalnie czekam aż się zrobi pogoda - myślę, że dopiero pod koniec miesiąca zabiorę się za w"większe" porządki z samochodem.

Ale fajnie, że pamiętasz o mnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...