Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki wielki za spotkanie :)

Lampa w końcu zrobiona?? :gwizdanie: :kox:

Madas - kup w elektrycznym spray "Kontakt" do czyszczenia styków. Zdemontuj tylną lampę jeszcze raz i wyczyść zaśniedziałe piny w kostce lampy. Lepiej ubezpieczyć się na przyszłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beenos a uważasz, że pomiędzy 205 a 235 i 16" i 19" nie będzie różnicy w spalaniu i przyspieszeniu? dla jednego 1 litr czy 2 więcej to nie różnica a dla drugiego jest różnica, o komforcie nie wspominam bo mam go głęboko w d..ie, miałem u siebie w B7 gwint Teina na od -100 mm do -75 mm od serii i 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielki za spotkanie :)

Lampa w końcu zrobiona?? :gwizdanie: :kox:

ok tak zrobię upię ten spray i psiknę ... dzięki Bartek :notworthy:

Madas - kup w elektrycznym spray "Kontakt" do czyszczenia styków. Zdemontuj tylną lampę jeszcze raz i wyczyść zaśniedziałe piny w kostce lampy. Lepiej ubezpieczyć się na przyszłość...

ok tak zrobię upię ten spray i psiknę ... dzięki Bartek :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek z rana :hi:[br]Dopisany: 20 Grudzień 2011, 07:56_________________________________________________

beenos a uważasz, że pomiędzy 205 a 235 i 16" i 19" nie będzie różnicy w spalaniu i przyspieszeniu? dla jednego 1 litr czy 2 więcej to nie różnica a dla drugiego jest różnica, o komforcie nie wspominam bo mam go głęboko w d..ie, miałem u siebie w B7 gwint Teina na od -100 mm do -75 mm od serii i 225/40/18

masz Bartasie racje , ja te 1 czy 2 litry mam w nosie raczej maysle nad dynamika auta i odrobina komfortu przy pokonywaniu 800 km do pracy. napalilem sie strasznie na te kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beenos a uważasz, że pomiędzy 205 a 235 i 16" i 19" nie będzie różnicy w spalaniu i przyspieszeniu? dla jednego 1 litr czy 2 więcej to nie różnica a dla drugiego jest różnica

mówiąc szczerze u mnie nie ma różnicy w spalaniu między 16" a 19", pokonywałem trasę Jarocin-Dortmund na obu kołach i różnica w średnim spalaniu wyszła 0,1 litra, więc dla mnie to żadna różnica. Ile więcej Tobie palił na 18"?

w dynamice ciężko mi określić, bo moje A4 mocą nie grzeszy :wink4: ale gdyby rzeczywiście miałoby to taki wpływ, to właśnie na słabszym silniku powinienem odczuć, a nie czułem. Piotrek ma 2,8 :)

całe koło w odniesieniu do 16" w B5 będzie delikatnie większe, więc jadąc licznikowe 100km/h w rzeczywistości będzie 102km/h, dlatego może być odczucie delikatnego osłabienia, ale moim zdaniem tylko względne

żebyś nie pomyślał, że nie zdaję sobie sprawy o czym rozmawiamy, to potwierdzam, kuzyn w BMW E60 525D ma prawie litr więcej na 19" niż na 16", ale on ma na tyle 9,5 cala z oponą 275... a to jest spora różnica, pomijam fakt, że na 16" jeździ spokojniej :decayed: hehe

EDIT:

wiem, że niewiele piszę i nick nie jest chwytliwy, ale jeśli to nie problem, to benoos (czyt. benus) albo Hubert :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może namiar na Pepina?? był bym wdzięczny za jego nr tel na PW bo mam do niego sprawę z tymi karnetami na hamownie a ostatnio coś go nie ma na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek z rana :hi:[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 07:57_________________________________________________

beenos a uważasz, że pomiędzy 205 a 235 i 16" i 19" nie będzie różnicy w spalaniu i przyspieszeniu? dla jednego 1 litr czy 2 więcej to nie różnica a dla drugiego jest różnica

mówiąc szczerze u mnie nie ma różnicy w spalaniu między 16" a 19", pokonywałem trasę Jarocin-Dortmund na obu kołach i różnica w średnim spalaniu wyszła 0,1 litra, więc dla mnie to żadna różnica. Ile więcej Tobie palił na 18"?

w dynamice ciężko mi określić, bo moje A4 mocą nie grzeszy :wink4: ale gdyby rzeczywiście miałoby to taki wpływ, to właśnie na słabszym silniku powinienem odczuć, a nie czułem. Piotrek ma 2,8 :)

całe koło w odniesieniu do 16" w B5 będzie delikatnie większe, więc jadąc licznikowe 100km/h w rzeczywistości będzie 102km/h, dlatego może być odczucie delikatnego osłabienia, ale moim zdaniem tylko względne

żebyś nie pomyślał, że nie zdaję sobie sprawy o czym rozmawiamy, to potwierdzam, kuzyn w BMW E60 525D ma prawie litr więcej na 19" niż na 16", ale on ma na tyle 9,5 cala z oponą 275... a to jest spora różnica, pomijam fakt, że na 16" jeździ spokojniej :decayed: hehe

EDIT:

wiem, że niewiele piszę i nick nie jest chwytliwy, ale jeśli to nie problem, to benoos (czyt. benus) albo Hubert :hi:

jak juz pisalem nie chodzi mi o spalanie, kupujac auto z takim silnikiem liczylem sie z tym ze nie bedzie palil 4,5 l na 100 km, jak mi spali 2l na 100km wiecej to mam to w nosie. chodzi mi glownie o to czy nie bede musial zmienic zawieszenia zeby nie jechac jak wozem drabiniastym,on i tak juz jest twardy na tym sportowym zawieszeniu[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 08:08_________________________________________________napalilem sie na te kola ale daj mi sie przespac z tym tematem pare dni, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek :hi:[br]Dopisany: 21 Grudzień 2011, 10:31_________________________________________________

jak juz pisalem nie chodzi mi o spalanie, kupujac auto z takim silnikiem liczylem sie z tym ze nie bedzie palil 4,5 l na 100 km, jak mi spali 2l na 100km wiecej to mam to w nosie. chodzi mi glownie o to czy nie bede musial zmienic zawieszenia zeby nie jechac jak wozem drabiniastym,on i tak juz jest twardy na tym sportowym zawieszeniu

oczywiscie zmiana szerokosci wplynie na spalanie. chociaz 235 to nie ekstremum. u mnie roznica pomiedzy oponami 205 a 225 to do 1 L/100km. w siliniku benzynowym pewnie ok do 1,5 L.

dalsze poszerzenie kola sadze ze nie powinno powodowac wzrostu wiekszego niz 2 L - w stosunku do 205.

natomiast wysokosc opony 19tki bedzie mniejsza i to w stosunku do 16 az o 1,5 cala, a to spowoduje zdecydowane usztywnienie samochodu.

mozna sie liczyc ze po jakims czasie tapicerka sie odezwie...

najlepiej byloby zalozyc kola na probe, przejechac sie po sporych nierowosciach...

mozna sie przyzwyczaic, ale "przesiadajac" sie na zimowki odczuwam ulge...

oczywiscie problem nie jest az tak istotny gdy sie jezdzi po idealnych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry:

ma ktoś może namiar na Pepina?? był bym wdzięczny za jego nr tel na PW bo mam do niego sprawę z tymi karnetami na hamownie a ostatnio coś go nie ma na forum...

pisz na maila, odpowie szybko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napalilem sie na te kola ale daj mi sie przespac z tym tematem pare dni, :good:

oczywiście, na spokojnie, ja Cię nie namawiam, sam miałem strach przed kupnem tych felg czy mi plomby na dziurach nie wypadną :wink4: miło się zaskoczyłem, ale ja mam jednak komfortowe zawieszenie

tak jak Musa mówi, możemy po świętach zrobić przekładkę na próbę: zobaczysz jak wygląda i jak się jeździ :good: gorzej jak będzie śnieg, a u nas dzisiaj biało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poznaniu też można powiedzieć, że biało :kox: Niby tylko 5-7cm, ale ile radości z jazdy bokiem :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Panowie i Panie :hi:

ciężki dzień dzisiaj przez ten śnieg :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Panowie i Panie :hi:

ciężki dzień dzisiaj przez ten śnieg :gwizdanie:

wszyscy jeżdżą jakby im się jaja zrosły :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...