Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

jak zmieniam biegi przy 4-5 tys. to zrywa nie wiem jak będzie gdy wcisnę od 1,5 na 3 biegu maxa ale specjalnie dla ciebie jutro to sprawdzę. Oczywiście jak będzie sucho :decayed:

masz serie BEX ?

na 2 jedziesz ok 90km/h, wątpie żeby ośką sie udało zerwać przyczepność przy tej predkosci.

Chociaż przy mega sliskim i mokrym asfalcie przy CVT i ok 80km/h koła nie łapały przyczepnosci przy bucie w podłoge

Edytowane przez slo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

CVT? nie wiem jestem laikiem jeszcze

ale na mokrym tracę przyczepność na 4 biegu

jutro wieczorkiem sprawdzę to dokładniej mam nadzieję że padać nie będzie i na tą chwilę nie będę obstawał przy swoim zdaniu (poprzedni właściciel zrobił kilka modyfikacji bo mam parę gratów od forge filtr K&N a czy jest wirus to nie wiem bo nie byłem na hamowni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj traciłeś trakcje na 3 biegu. Dzisiaj już tracisz na 4 ?

Boje się co będzie jutro :D

:grin::grin::grin:


z tego co pamiętam to na 3 będzie koło 140
a dajemy do odcinki ??

aha tylko na 3 będzie się ESP zapalało więc nie wiem czy tak może być?


BEX na 3 traci trakcję na suchym? Ee ee chyba nie :kox:

oczywiście ze nie traci.


Ogólnie co to za pierdolenie ? ręce opadają. Kolega chyba myśli że logi się robi przy pełnym bucie 1,2,3 i 4 ? Nie. Przy 40km/h wrzucasz 4 i gaz w podłoge. Rozpędzasz się do 5tys obrotów i koniec.

Nie no ale jak Ty przy takiej próbie łapiesz uślizg przedniej osi to gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj traciłeś trakcje na 3 biegu. Dzisiaj już tracisz na 4 ?

Boje się co będzie jutro :D

:grin::grin::grin:

z tego co pamiętam to na 3 będzie koło 140

a dajemy do odcinki ??

aha tylko na 3 będzie się ESP zapalało więc nie wiem czy tak może być?

BEX na 3 traci trakcję na suchym? Ee ee chyba nie :kox:

oczywiście ze nie traci.Ogólnie co to za pierdolenie ? ręce opadają. Kolega chyba myśli że logi się robi przy pełnym bucie 1,2,3 i 4 ? Nie. Przy 40km/h wrzucasz 4 i gaz w podłoge. Rozpędzasz się do 5tys obrotów i koniec.

Nie no ale jak Ty przy takiej próbie łapiesz uślizg przedniej osi to gratulacje :)

Przy q napewno nie tracisz trakcji Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo... pisałem że tracę na 4 na mokrym

a jeżeli będę robił logi to na suchym

nie uważam się za eksperta z super autem a tylko próbuję się czegoś dowiedzieć..

Nie wiem jak jest z twoim bex-em ale jak już pisałem wcześniej jutro to sprawdzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slo, czechcu nigdy logow nie robil to skad ma wiedziec.... a na 3 biegu to na mokrym i przy lekkim skrecie /luku to i mi laka czasami zerwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na śniegu to nawet na 6 mozna stracić gripa.

mozna sie przechwalać w nieskończoność.

jeśli chodzi o logi, jak byś robił nawet na dwójce to nie stracisz przyczepności na mokrym. Dlatego że samochód podczas logowania rozpędza się od 1500 do 5tys obrotów więc nie ma szans na strate przyczepnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o logi, jak byś robił nawet na dwójce to nie stracisz przyczepności na mokrym. Dlatego że samochód podczas logowania rozpędza się od 1500 do 5tys obrotów więc nie ma szans na strate przyczepnosci.

A udowodnić Ci moją padaką, że przy mokrym na 2 zamieszam. Na trójce też dam radę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slo... pisałem że tracę na 4 na mokrym

a jeżeli będę robił logi to na suchym

nie uważam się za eksperta z super autem a tylko próbuję się czegoś dowiedzieć..

Nie wiem jak jest z twoim bex-em ale jak już pisałem wcześniej jutro to sprawdzę..

czechu wszystko ok, ale nie wierze, że na mokrym nawet śliskim asfalcie, przy zmianie biegu z 3 na 4 przy ok 140 - 145km/h (tyle BEX jedzie na 3) uda CI się zerawać przyczepność.

jeśli chodzi o logi, jak byś robił nawet na dwójce to nie stracisz przyczepności na mokrym. Dlatego że samochód podczas logowania rozpędza się od 1500 do 5tys obrotów więc nie ma szans na strate przyczepnosci.

A udowodnić Ci moją padaką, że przy mokrym na 2 zamieszam. Na trójce też dam radę ;)

na 2 zamieli kazdy. na 3 zależy ale jest to możliwe w 130konnym dizlu.

Suma sumarum. Przy logach nawet jeśli robiąc z 3 biegu na mokrym, na początku są za małe obroty żeby zerwać przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi pokażesz jak mielisz przy 140km/h :D:D


czechcu skąd jesteś ? bo ogólnie ciężko będzie zrobić logi w okolicach king crossa. Ja zawsze robiłem gdzieś na dk92 poznan - słupca. Żeby nie dzikować po mieście.

Edytowane przez slo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o mielenie tylko załączające się ESP

Luboń mam kawałek autostrady koło siebie więc nie mam problemu ze znalezieniem miejsca pod igraszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o logi, jak byś robił nawet na dwójce to nie stracisz przyczepności na mokrym. Dlatego że samochód podczas logowania rozpędza się od 1500 do 5tys obrotów więc nie ma szans na strate przyczepnosci.

A udowodnić Ci moją padaką, że przy mokrym na 2 zamieszam. Na trójce też dam radę ;)

Kuźwa fazi gadamy o dwóch różnych rzeczach.

Chodzi mi o logi. NIe o normalne przyśpieszanie i zmiane biegów tak jak się powinno zmieniać..

Logi robi się od 1500 obrotów. Wrzucając dwójkę przy 20km/h nie zamielisz bo max Nm osiągasz przy większych obrotach.

Jeśli jedziesz normalnie, czyli: 1 -but do konca, 2 -but do końca - wtedy na 2 stacisz przyczepność ponieważ wbijasz ją przy np 4 czy 5tys obrotów.

Rozumiecie o co mi chodzi?


nie chodzi mi o mielenie tylko załączające się ESP

Luboń mam kawałek autostrady koło siebie więc nie mam problemu ze znalezieniem miejsca pod igraszki

ale mielenie = załączające się ESP.

jeśli mamy być szczegółowi, to złącza się ASR (acceleration slip regulation) a nie ESP jeśli auto gubi przyczepność podczas przyśpieszania :)

Edytowane przez slo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mogę cię zapewnić slo że na 2 biegu załączy się ESP bez względu na warunki drogowe ale chyba będę musiał cię wziąć na przejażdżkę na spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy logach - nie.

przy butowaniu - tak, na nawet na 3 przy słabych oponach i śliskim asfalcie może ESP pomrugać przy zmianie biegów.

ale logów się nie robi na 2 więc luz.

jakie masz opony ?

Edytowane przez slo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mokrym asfalcie też stracę przyczepność na 3 biegu, ale wątpię że na suchym przy logach bo tam idziesz od samego dołu do końca .

No chyba że masz z 300 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mokrym asfalcie też stracę przyczepność na 3 biegu, ale wątpię że na suchym przy logach bo tam idziesz od samego dołu do końca .

No chyba że masz z 300 KM.

dokładnie o to mi chodzi - na logach idzie sie od samego dołu i to jest różnica.

czechu - przy logach nie zmieniasz biegów, więc nie ma się czego bać o strate przyczepności i mruganie ASR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak już pisałem kilka postów wcześniej specjalnie dla Was to sprawdzę .

Slo.. z chęcią zobaczę twojego BEX-a bo jest ich jak na lekarstwo i liczyłem na konstruktywną wymianę zdań a nie na kłótnię który lepiej rwie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...