Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czujnik stopu wymiana


Paszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby opisać jakoś krok po kroku jak wymienić ten czujnik samemu? Jako że usterka jest dość powszechna , myślę że wielu klubowiczom przydałaby się taka wiedza.

Pozdrawiam.

schylasz głowe pod pedały przekrecasz stary czujnik wczesniej zdejmujac wtyczne, wkladasz nowy i wpinasz wtyczne. 10 min roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał, że świeci się tylko ESP gdy czujnik jest uszkodzony. Jakiś czas temu miałem taką sytuację: zapalała się kontrolka ESP i czasami do tego migała kontrolka od świec. Trzeba dodać, że ona oznacza też tryb awaryjny. Jeśli się mylę to poprawcie mnie. Na vagu pokazał się właśnie błąd czujnika świateł hamowania. Niecałe 50 zł, parę minut roboty i problem zniknął. Ale kontrolki stracha na początku napędziły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany :o ja wymieniłem ten czujnik a raczej potencjometr w 10min. Łącznie z odbiorem go z ASO za 41zł\

objawia się brakiem światła stop i zapaleniem wszystkich kontrolek żółtych na desce.

operacja banalna,

-sciagasz osłone dolna. to aż 3 śruby nasadowe. jedna pod osłoną bezpieczników a dwie dostępne od spodu, przy pedałach.

-rozłączasz wtyczkę

- wysówasz sam potencjometr, bo jest na wcisk.

- i go zastępujesz....

- podłączasz.

- uruchamiasz autko.

jedna uwaga, tam są 2 takie urządzonka, niemal identyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie - montaz jest bardzo prosty. O czym jednak nie wolno zapominac podczas wkrecania nowego czujnika --- Dopiero wtedy jest poprawnie wlozony gdy nastapi takie klikniecie, zaskoczenie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. tylko ze u mnie swici sie kontrolka esp non stop i jakies 10 sekund po odpaleniu auta zaczyna migac kontrolka od swiec. swiatlo stopu dziala tylko jedno na szybie a w lampach nie ma. czujnik wymienilem na ori z aso i nadal lipa swiatel nie ma a kontrolki swieca;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. tylko ze u mnie swici sie kontrolka esp non stop i jakies 10 sekund po odpaleniu auta zaczyna migac kontrolka od swiec. swiatlo stopu dziala tylko jedno na szybie a w lampach nie ma. czujnik wymienilem na ori z aso i nadal lipa swiatel nie ma a kontrolki swieca;/

VAGnij autko i wklej bledy - wszystko sie wyjasni. Nikt tutaj wróżbitą nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...