Treść opublikowana przez Bishkopt
-
Instalacja do B6 2.0 130KM
Ja w tym silniku mam staga4 i wtryski Hana. Zrobiłem juz 80000 i nic sie nie dzieje. Oczywiscie filtry wymieniam terminowo
-
Filtr powietrza Pippercross?
Ja posiadam wkład Pipercrossa u siebie i nie narzekam. Do tego dokupiłem specjalny płyn czyszczący i olejek do nawilżania Pipercrossa żeby raz do roku go przepłukać z syfu jaki nazbiera. Zestaw do czyszczenia filtrów PIPERCROSS GDAŃSK (3094154266) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
Niby w serwisówce jest co 180 tys. natomiast mało kto ryzykuje czekac z wymianą do takiego przebiegu.
-
Komplet wahaczy B5
Dzieki, temat do zamknięcia.
-
Komplet wahaczy B5
Dzięki, ale czytałem ten wątek i jedni piszą że tylko dolny wahacz się różni inni że i łączniki więc zapytałem czy może ktoś ma konkretną odpowiedz co pasuje a co nie bo nie chciał bym rozbierać wszystkiego później dwa razy.
-
Komplet wahaczy B5
Witam, Dostałem jako sample komplet wahaczy do audi B5 i jako że mam B6 zastanawiam się które z nich mógłbym użyć do swojego auta. Z tego co znalazłem na forum to chyba cała góra pasuje a na dole są jakieś różnice. Jak ktoś mógłby mi pomóc określić co pasuje a co nie to będę wdzięczny. Pozdrawiam
-
2.0 alt
Ja jeżdżę tym zagazowanym Stag 4+, Hana czerwone, reduktor zavoli i nie ma żednych problemów. Co do opini że jest słaby to się nie zgadzam bo do normalnej w miarę dynamicznej jazdy wystarczy jak ktoś nie ma wymagań przyśpieszeń jak w S4. Olej akurat w moim wypadku bierze umiarkowanie bo ok 1,5 litry dolewki to nie jest duzo na okresy między wymianą. Ale wiem że są egzemplarze które rzeczywiście potrafia sporo brać.
-
Wymiana odmy - jak?
Ja również niesciągałem alternatora i dało radę to zrobic. Jednak nastepnym razem już chyba bym go ściągnął żeby zaoszczędzić ręce bo tak jak kolega równiez miałem pościerane.
-
narzędzia
WItaj kolego, Mam dokładnie ten zestaw YATO 216cz z pierwszego posta. Co do jakości to sa naprawdę porządne klucze i jak do tej pory sie na nich nie zawiodłem. W tym przedziale cenowym są myslę bardzo dobrym wyborem.
-
Kupujemy prostownik.
Jaka cena - jesli mozna zapytac ok 120-130zł W Lidlu jest aktualnie za 69 zł i jak wczoraj widziałem sporo ich jeszcze zalega w koszach
-
Sterownik(stag) osłona przed wilgocią czy warto?
Ja mam u siebie Zavolaka i nie narzekam, jest OK.
-
Temperatura podchodzi do 120stopni
Jeżeli to rzeczywiście pompa to gwarancja na nią powinna być dwa lata więc nie masz juz prawa do roszczeń. Jakiej firmy była to pompa tak z ciekawości ?
-
Filtr gazu
Ja również nie zamykam zaworem przy butli. Ale jak ktoś nie ma pewności ze elektrozawory trzymaja to warto zakręcić. W sumie 10 minut roboty a koszt zamiast 50 zeta 15
-
Czujnik klocków hamulcowych - jak długo mogę jeździć?
Co do odpowiedzi na pytanie zadane w tytule wątku, moim zdaniem powinno sie wymieniac klocki lub przynajmniej sprawdzać zaraz po zaświeceniu komunikatu na FISie. W zeszłym tygodniu zaświecił mi sie komunikat i wczoraj zmieniałem klocki. Co się okazało, klocki w lewym kole z przetartym czujnikiem rzeczywiście nadawały sie do przejechania jeszcze paru setek km natomiast natomiast po prawej nie nadawły sie do niczego. Co ciekawe Fis nie pokazywał zuzycia na tej stronie gdyż czujnik sie poprostu poprzez wycieranie zwarł. Także niech to będzie przestroga dla wszystkich żeby po zaświeceniu komunikatu co najmniej sprawdzić stan klocków, czy nie ma sytuacji podobnej do mojej. Pozdrowionka
-
AWA Delikatne szarpanie po uruchomieniu silnika
2.0 ALT ma 130 KM. 2.0 FSI chyba ma inny kod silnika
-
Ile pali Wam gazu?
Ja mając ten silnik i opony 225/45R17 nigdy nie udało mi się zejść nawet w samej trasie i spokojnej jezdzie poniżej 11 L. Teraz jeżdząc pół na pół miasto/trasa pali mi 13-13,5 litra i myślę że to jest w miare normalne spalanie. Instalacja to STAG4 ,wtryski HANA i zaznaczam iż mam dobrze ustawiona instalacje. Na twoim miejscu kolego patrząc jak mają inni użytkownicy ALTów, jednak sprawdził bym czy nie masz za ubogo bo to bardzo niezdrowo dla silnika.
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Kolego ja również mam STAGA 4, z wtryskami Hana, reduktor zavoli i jeżdzę bez problemu juz od paru lat. Także moim zdaniem nie ma sensu przepłacać za BRC, jak na polskim STAGU który jest dużo tańszy autko będzie ci jeżdziło też bezproblemowo.
-
Zdejmowanie kolektora ssącego.
Właśnie w 1,8 T jest trochę wiecej miejsca i jest mozliwa wymiana bez zdejmowania kolektora w ALT niestety ale trzeba ściągać. ---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ---------- Z tego, co pamiętam, to musisz dobrać chyba jedną uszczelkę - reszta jest w komplecie, jeżeli kupujesz w ASO. Ale mi chodzi o to czy musze wymieniac jakies uszczeli kolektora po jego zdjęciu, a ty odpisałes zdaje mi się o uszczelkach termostatu. Albo sie mylę
-
Zdejmowanie kolektora ssącego.
Witam, muszę zabrać sie przed zimą za wymianę termostatu w moim ALT-ku a co za tym idzie zdjąc kolektor ssący tyle że nie wiem jak sie do tego zabrać. Ma ktos może jakies sugestie od czego zacząć żeby zrobić to sprawnie i bez żadnych przeszkód. I jeszcze pytanko czy po zdjęciu kolektora muszę wymieniać jakies uszczelki? Pozdrawiam
-
Mechanizm wycieraczek numer części:
Tutaj masz kolego ofere za 88 zł z Alle..... MECHANIZM WYCIERACZEK Audi A4 00-05 NOWY (2373919574) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Nastawnik wałka rozrządu i czujnik g28
Wymień kolego ten czujniczek bo może cie spotkac juz niebawem sytuacja że auta nie odpalisz. Ja tak miałem ze wyskakiwał mi ten błąd, kasowalem i jezdzilem dalej ale jak mi pare razy nie chciał odpalić i w koncu zgasl mi w korku w takim miejscu ze musialem pchac z 500 m to wymieniłem. Koszt ok 100 zł. Co do reszty błędów to raczej wymaina czujnika nie pomoże.
-
Z rana po odpaleniu nierówne obroty
Moim zdaniem na benzynie nie powinien falować, co innego na gazie jak jest jeszcze nie dogrzany i w dodatku zle wyregulowany. Ale podstawa to sprawdzic Vageim tak jak kolega wyzej napisał.
-
Nie odpala
Wydaje mi sie że czujnik Halla to typ czujnika i zarówno G40 i G28 jest czujnikiem Halla. G40 to czujnik polozenia wału a G28 czujnik predkosci obrotowej silnika. Awaria zarówno jednego jak i drugiego powoduje krecenie silnikiem bez zadnej reakcji.
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
volvo v40 98' --> honda prelude 95' ---> honda civic 99' ----> ford focus 00' ----->AUDI A4 B6 02'
-
Skąd dowiedziałeś się o istnieniu Audi A4 Klub Polska ??
U mnie tez google ale kiedy to bylo........