Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja do B6 2.0 130KM


rybus85

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponowano mi dziś taką instalację gazową:

BRC wersja sequent 24.11, wtryskiwacze brc,

reduktor genius 1500 centrala sequent plug&

drive.

Czy taki zestaw wystarczy? Butla w kole, wlew obok wlewu paliwa.Gwarancja 2 lata.Cena 2690.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wystarczy,z tym że listwa wtryskowa jest tak duża,że będzie sobie leżała gdzieś na kolektorze,a jeśli po okresie gwarancyjnym przyjdzie wymienić jakieś części to ceny są kosmiczne,

można się zastanowić nad instalacją StagQbox lub Lpg Tech do tego reduktor AC R01,listwa wtryskowa AC W01 powinno wyjść taniej niż BRC a na pewno wystarczy do twojego auta,można także zamontować pojedyncze wtryskiwacze Hana lub Barakuda w cenie zbliżonej lub minimalnie wyższej od BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia samochodów które robią i była między innymi taka jak moja.Nie widziałem bałaganu pod maską...A co do cen...co to znaczy kosmiczne?Dla mnie taką ceną było posiadając Nissana Alemre 2.2Di usłyszeć w serwisie 9tyś!!!!!za pompę paliwa, gdzie samochód wart był 8tyś.To jest kosmos ;p Poza serwisem jakieś 3-4 tyś. Więc tu chyba raczej kosmosu nie będzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie są uroki posiadania diesla,w BRC cena jednego wtrysku a jest ich cztery,wynosi tyle co cała listwa innej instalacji,po prostu wiem jakie są ceny w BRC w porównaniu z innymi instalacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Mam osobiście taką instalację w swojej :audi: B6 i jestem bardzo zadowolony, nie odczuwam że mam w samochodzie gaz. Jeżdżę ponad rok jestem po 2 przeglądach gwarancyjnych i jak na razie żadnych kosmicznych wydatków. Wlew mam również zamontowany przy wlewie paliwa (szkoda szpecić autko zbędnymi koreczkami). U mnie jak dotychczas same plusy a ceny gazu coraz niższe :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś na Orlenie 2.25 :) A benzyna szkoda gadać...Jestem umówiony za 2 tyg na montaż i się już doczekać nie mogę :banan: Ale cytując pewną reklamę: "tyle mamy oszczędności co na koncie" :naughty: buhehehe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam BRC Sequent 24 i też generalnie jestem zadowolony, w krótce minie 2 lata i nic się nie psuje, jedyne co szlag trafil to z winy monterów przekaźnik!

Tak więc przed i po montażu kolego polecam dokładnie obejrzeć obudowe sterownika silnika, oni tamtędy kable do kabiny przeciągają, i u niestety wylamali fragment obudowy, a piątej śruby w ogóle nie dali :wink: troche to trwało i w końcu doprowadziło to do zdupczenia aku, skorodowania przekaźnika itp. teraz po tym czasie ciężko reklamować ale jak już będą montować obejrzyj to dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od czwartku mam:

Reduktor BRC Genius 1500,Zbiornik STAKO 630/225 w kole(około 50 litrów bodajże wchodzi),komputer Seqent 2411.Wieloozaworu nie mogę rozszyfrować ;p Bazgrze jak kura pazurem.Na razie jakieś 300km zrobione i gitara.Spalanie też eleganckie 9-10litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do 2,0 alt mam zamontowany gaz i system do podawania płynu który ma zabezpieczać gniazda i zawory przed wypalaniem ale instalka była zakładana w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchałem się i naczytałem o lubryfikacji i pic na wodę fotomontaż...To już wolę dwa-trzy razy w miesiącu przedmuchać porządnie na benzynie z ewentualnie jakimś dodatkiem do paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fotomontaż ale jest więc używam a te dodatki z naszych sklepów to działają jak cukier wole niemiecki orginał od badziewia orlenu.

PICT2297.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję tych na stacjach :) Jak masz to git.Ja nie chciałem niepotrzebnie płacić dodatkowego siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ta lubryfikacja ma zabezpieczyć gniazda zaworowe,skoro podawanie tego oleju podpięte jest zaraz za przepustnicą,może do drugiego cylindra i dojdzie ale nie dalej,ciekawe czy mieszanina gazu z tym olejkiem nie podwyższa temp.spalania w cylindrze,

Niemcy się lubują w takich wynalazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest jedno ze stwierdzeń jakie czytałem.Z innych to że jest tego zbyt mała ilość aby coś tak naprawdę dało.Ale jak już masz...ja nie chciałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dodajemy do paliwa jest podawane w minimalnej ilości, miksolu w paliwie do trabanta też niewielkie ilości a jednak silnika nie zatarłem a jak przez wieś na wysokich obrotach przejechałem to jeszcze przez 20 minut siwo było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przez wieś na wysokich obrotach przejechałem to jeszcze przez 20 minut siwo było.

bo chyba dodawałeś maksymalne ilości:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam.Ponad 1200km już zrobione i nic.W robocie też kilku chłopaków ma od paru lat i też zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...