Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

jak eN-ka sprawna to już nic innego nie steruje. Można sprawdzić czujnik ciśnienia doładowania ale jakby sie wysrał to widać by było na VAGu

Niewiem czy przypadkiem katalizatory nie są pozapychane i drożność wydechu może byc ograniczona. No i kompresja na sprężarce sie przywiesza - stąd ten dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem swiezo po wymianie n75 i dzwiek niestety pozostal?!?!? I co teraz. EGR tez byl czyszony niedawno wiec raczej odpada????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem swiezo po wymianie n75 i dzwiek niestety pozostal?!?!? I co teraz. EGR tez byl czyszony niedawno wiec raczej odpada????

Jak tam Twoje poduszki pod silnikiem? Jak plecionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem swiezo po wymianie n75 i dzwiek niestety pozostal?!?!? I co teraz. EGR tez byl czyszony niedawno wiec raczej odpada????

to jeszcze nic ja wymieniłem N75 - nówka sztuka

tabernaturbukulum - nowe (i tak puszczało olej ;( )

EGR -(zawór w dolocie nie sterujący) - nowy

ja nie będę tu pisał ile na to wydałem pomimo faktu że części po cenach hurtowych :wallbash:

ale napiszę że w kwestii "dziwnego dźwięku" NIC to nie dało - tak na ostudzienie zapędów pozostałym :a4fan:

Jak tam Twoje poduszki pod silnikiem? Jak plecionka?

szczena by mi opadła gdyby to była wina poduszki po prostu oznaczało by to że jestem głuchy jak pień bo słyszę ewidentnie w ok. turbiny

Jeszcze radzę wymienić :

- zawór klapy gaszącej 108zl

-zawór egr 160zl

naprawdę warto!!!!!!!!

ale co to zmieniło?????? ......... no nie napisał a pytałem :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się podłączę do tematu bo dźwięk wystąpił u mnie i się jakby nasila. co ciekawe dźwięk ten nie występuje na zimnym silniku tylko na rozgrzanym. sprawdziłem to dzisiaj. więc o co chodzi? dlaczego na zimnym tego nie słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się podłączę do tematu bo dźwięk wystąpił u mnie i się jakby nasila. co ciekawe dźwięk ten nie występuje na zimnym silniku tylko na rozgrzanym. sprawdziłem to dzisiaj. więc o co chodzi? dlaczego na zimnym tego nie słychać?

no wlasnie ja tez sie dzis przysluchalem i ten odglos zaczyna byc slychac tak mniej wiecej po przekroczeniu temp. 50 st. C. jedyne wytlumaczenie to cos sie rozgrzewa i przestaje dzialac tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podłączam sie do tematu tez mam ten dźwiek wymieniłem turbine na nową nic nie pomogło,przy zejściu z obrotów słychać tarcie przez ok 1-2 sek w okolicy turbiny,po wymianie jak by troche ciszej ale denerwuje to strasznie, juz nie wiem czy cos dalej grzebac czy zacząć sie przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jest ok zimny,ciepły mocy ma tyle samo. A i jeszcze przed wymianą turbiny(brała olej) załuwazyłem ze dźwiek nasilał sie jak oleju było mniej. Więc wymian poduszek odpada-chyba bo juz nie wiem co mam myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem :

EGR -możesz sobie podarować

N75 -też

Turbina -juz za późno :gwizdanie:

Olej :mysli: no nie wiem ale ja wymieniłem na MOTULA i nic to nie zmienia a stanu raczej pilnowałem (przed wymianą)

Jeśli paliło olej z ropą to kat może powiedział PAPA - ale jakoś nie mam czasu go wy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalizator to raczej nie.

Turbina nowa, dwumas+sprzęgło nowe bo szarpało przy ruszaniu , moze jednak te poduszki bo jeszcze 2 ciezko wchodzi z takim oporem , wnikliwie przeczytałem cały temat i tylko wymiana poduch dała jakis efekt, moze jeszcze ktos wyminił i przyniosło to wyeliminowanie tego dźwieku albo jak ktos wymieni niech sie podzieli zaobserwowanym efektem bo ja daje sobie z tym spokuj.

Przynajmniej do nowego roku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...