Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 1.9 tdi 130KM vs Ford Mondeo 2.0 tdci 130KM


Gość Trzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was może kiedyś próbował się zmierzyć z mondeo 2.0 tdci? Jaki wynik? Który z tych 2 samochodów ma lepszego kopa? A4 1.9 tdi nie jeżdziłem a mondeo tak więc nie wiem czy można bez wirusa spodziewać się podobnych osiągów?

Z góry dzięki

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDCi o ile dobrze kojarze ma 130KM normalnie, a przy pelnym bucie dostaje 15% mocy wiecej, taki fabryczny wirus, pozwala na chwilowe przeciazenie silnika... Wiec Mondeo ma spore szanse - o ile odpali ;) - znajomy od paru miesiecy powtarza - jak tylko odpali - sprzedaje :thumbdown: Bo wymienil juz wszystko i dalej nie pali...

Sprawdzilem cyferki:

A4 B6 1,9TDI 130KM - 9,9s 0-100

Mondeo 2,0TDCi 130KM - 9,8s 0-100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 1,9TDI 130KM - 9,9s 0-100

Czyli wszystko w ręcach kierownika. :naughty:

Ja raz jedna taka zlamalem na krakowlskiej (swiatla kolo statoila), ale nie bylo wiecej niz 3/4 samochodu i potem notlauf z mojej strony :kox:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie 130 a z softem pewnie pod 150, uogólniając, moment silniki forda mają proporcjonalnie mniejszy raczej, tak czy owak - ykk nie wiem czy miałeś przyjemnosć tiptroniciem jeździć ale dzik to to nie jest delikatnie rzecz biorąc- tzn jest ok dopóki nie musisz zmienic biegu, wtedy jest czas spokojnie na odpalenie papieroska :wallbash: a i sam start (sprzęgło) działa jakby widocznie wolniej - manualem szybciej ruszysz z miejsca.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDCi o ile dobrze kojarze ma 130KM normalnie, a przy pelnym bucie dostaje 15% mocy wiecej, taki fabryczny wirus, pozwala na chwilowe przeciazenie silnika...

nie rozumiem, moc maksymalna to parametr dla "pełnego buta" z definicji :> więc skąd te 15%??

Czyli że wg Ciebie ma 130 + 15% czyli 150?? Ciekawe.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przez chwile jest to +15%, pamietam jak jakis czas temu ojciec chcial kupowac nowe Mondeo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeniu jeździłeś dzisiaj 130 po koksie więc masz już porównanie - i co teraz powiesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 1,9TDI 130KM - 9,9s 0-100

to jest katalogowo podane ale pamiętajcie że audi często ma jakieś gratisy pod maską w serii np . u koleki wyżej i wtedy ma troszeczkę mniej do setki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...