Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Pytanie o tani olej


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

nie dawno miałem zatkane sitko smoka,zdjąłem miskę i ile się dało to wyczyściłem silnik,i teraz moje pytanie czy mogę zalać jakiś najtańszy olej tylko na jakiś czas żeby jeszcze syf dokładnie wypłukać? i potem przejść na dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup srodek do płukania silnika z gamy Motula, zalej na dotychczasowy, autko pochodzi sobie 10-15min i spusć syf, zalej jakimś dobrym świezym noi wymień filtr oleju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lej zadnego szajsu, zrob tak jak radzil Kolega. Przy okazji sprawdz droznosc przewodu zaopatrujacego turbo w olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tani to tylko Kujawski :naughty: :naughty:

no ewnetualnie jak mówi Kowi

Kup srodek do płukania silnika z gamy Motula, zalej na dotychczasowy, autko pochodzi sobie 10-15min i spusć syf, zalej jakimś dobrym świezym noi wymień filtr oleju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że lepiej chwilowo zalać coś tańszego,ale spełniającego normy vw.A nie wlewać z powrotem ten syf,który spuściłem.bo jak zaleje castrol czy mobil za 150zł i po pory tygodniach znowu będzie błoto.

jeśłi juz spusciłeś to po ptokach, teraz mozesz sobie zalewać jakis olej inny na płukanie, ale to marnotractwo kasy, tak to kupiłbyś Motul engine clean, przed zmiana oleju wlewasz ten srodek do starego oleju w silniku, odpalasz auto chodzi 10-15min i spuszczasz cały syf, bedzie niezła piana :naughty: i zalewasz świezym, no ale skoro robić to dwa razy i przepłacać to twoja wola Panie :wink4: przynajmniej zalej jakis konkretny olej drugim razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co zalać jakimś tanim i pojeździć z tydzień a potem dolać do niego jakiś engine clean,i ponownie zalać nowy olej tym razem jakiś dobry.rozglądam się za olejem motul ,ale te oleje są jak widze do motocykli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za olejem motul ,ale te oleje są jak widze do motocykli?

no to mało o motul-u wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też możesz zrobić, skoro auto juz bez oleju stoi, kupujesz olej motul z forum, albo jakis inny z polecanych, kupujesz ten środek do czyszczenia i działasz tak jak wczesniej napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bym zrobił tylko nie chce zalać drogiego oleju do płukania silnika.a tak wogóle to po rozmowie z żoną myślimy nad sprzedażą tego auta i kupnie B6.a co może się stać z motorem jak zaleje go jakimś tanim oleje?ewentualnie jak nie uda się go sprzedać,to zmienię właśnie na motul.[br]Dopisany: 27 Wrzesień 2010, 13:11_________________________________________________olej zakupiony,mobil super 2000 10w40 semi-synthetic,chyba motor się nie rozleci od niego :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor nie, ale turbina owszem

Nie strasz Kolegi, turbo nic nie będzie, ten Mobil rozgrzany ma odpowiednią lepkość, a jak pojeździ tydzień i wyleje to nawet na mineralu mógłby jeździć chociaż to już by była przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy z dobrych to comma 5l 5w40 mozna kupic za 90zl.

Firma wchłonięta przez mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...