Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?


paralotniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do kupna Audi A4 B6 z benzynowym silnikiem.

Który w silnik z gamy 1.8T, 2.0 wybrać? Który z benzyniaków jest najmniej problematyczny, zapewnia przyzwoite osiągi przy racjonalnym zużyciu paliwa? Dotychczas jezdzilem Audi 80 B4 Avant z motorem 2.0 ABK (115KM). Osiągi tego auta były nieco poniżej oczekiwań więc tutaj liczę na poprawę. Jeżdzę głównie w trasie (70%) więc oczekiwałbym zużycia paliwa na poziomie 7l przy średnio dynamicznej jeżdzie (110-120km/h). Moja B4-ka w trasie paliła ok 7.5l.

Biorę pod uwagę następujące silniki:

- 1.8T 150KM

- 2.0 130KM

- 2.0FSI 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to 1.8T albo 2.0 131km. Niby te FSI są dość awaryjne ale to tylko to co słyszałem, osobiście nie użytkowałem takiego silnika wiec nie wiem. Natomiast mam 2.0 ALT i na temat tego mogę co nieco powiedzieć :wink4: spalanie w trasie tak do 130 km\h- spokojnie poniżej 6 się zmieścisz, miasto wiadomo :naughty: , u mnie na nierozgrzanym ( krótkie trasy po mieście ) 10,5 - 11 podejrzewam że jakby miał 90 *C to tak do 9L by zszedł :rolleyes: . Silnik jest na wtryskach wiec na nasze paliwo na pewno lepsze niż FSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 FSI w sumie fajna opcja, tylko są problemu z osadzaniem się szlamu na zaworach i w kolektorze dolotowym. Ja bym celował w 1.8T albo 2.4, nie wiem czemu nie chcesz gazu, te silniki dogadują się z lpg, ale to twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu nie chcesz gazu, te silniki dogadują się z lpg, ale to twoja sprawa.

Dlaczego nie chcę gazu? Pewnie dlatego, że:

1) w zadnym aucie go nie mialem i jestem ogolnie mocno uprzedzony. Na gaz to są zapalniczki

2) przejezdzam rocznie 7-10 tys. km i dobra instalacja zwroci mi sie dopiero po 2 latach. I to zakladajac, ze jezdzilbym tylko na gazie. W praktyce to wiadomo jak to wyglada. Samochod zanim przelaczy sie na LPG spala etylinkę, ponadto dla zdrowia silnika trzeba czasem wyjezdzic zbiornik benzyny. Dodatkowo dochodza takie drobiazgi jak czestsza wymiana filtrow, swiec, wyzsze koszty przegladu technicznego, regulacje instalacji gazowej itp. itd. Tak wiec w moim przypadku zakladanie gazu nie bardzo sie kalkuluje

3) przerazaja mnie ewentualne problemy zwiazane z jazda na gazie. Znam wiele osob ktore jezdzi na LPG i ciagle cos reguluja, przeczyszczaja, a obroty dalej falują, auto się dławi albo nie pali na benzynie.

Szukam więc auta w czystej benzynce. Z tego co wyczytałem w katalogach to A4 z silnikiem 2.0 ALT w zupelnosci by mi wystarczyl. Jest duzo dynamiczniejszy niz moja stara B4-ka ze 115-sto konnym ABK, a pali podobnie.

Pytanie tylko jak z bezawaryjnoscia tego motoru. Na forum jest niewiele informacji o tym silniku wiec moze ktos z uzytkownikow ALT moglby co nieco o nim napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 jeszcze lepsze :naughty::tongue4: (zresztą z inną ich nie było chyba, że łałtomat :) )

3.0 FWD mialo chyba 5-biegow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 jeszcze lepsze :naughty::tongue4: (zresztą z inną ich nie było chyba, że łałtomat :) )

3.0 FWD mialo chyba 5-biegow :)

NIE, na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj Kolego u nas na forum o ALT, są duże problemy z nadmiernym spalaniem oleju w wielu egzemplarzach plus inne drobiazgi o których na chwilę obecną nie jestem w stanie wspomnieć. Poza tym nadmiarem mocy nie grzeszy, a jak chcesz go gonić to jara sporo. 1.8T będzie bardziej elastyczny dzięki turbosprężarce i delikatnie traktowany nie będzie więcej spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...