Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szklanki?


graba83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio doszły mnie dziwne odgłosy z silnika i dokładnie nie wiem co to może być(dziwne stukanie na wolnych obrotach i rzężenie), najczęściej tak było jak był zimny z ranka więc myślałem że to może być przez temp w nocy, ale dzis było też tak i na rozgrzanym teoretycznie bo na wskazówce jest 85stopni, a jak przycisne to 90 i mam słabe ogrzewanie, ale to jest wina termostatu i nieodpowietrzonego układu chłodzenia, chyba że jest to ze sobą jakoś powiązane. Wrzucam dwa filmiki , sory za jakośc ale z tel i było ciemnawo już. 1 jest ze środka auta, a drugi przy otwartej masce i tel przesuwałem po okręgu od środka przez turbo, aku i pompę.

Dzięki za wszelkie trafne sugestje.

Środek

Zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej A4 z 96 mialem taki sam odglos i byly to szklanki, jedna była zapadnieta a drugiej nie wiele brakowało, wymieniłem komplet i nie ten silnik(dzwiek) az miło było go słuchac. Jeszcze sprawdz czy ten dzwiek dochodzi od strony koła z prawej strony/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podobnie chodzi, ale tego dźwięku metalicznego nie słychać.

Ile kosztuje wymiana szklanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bardziej jest to słychać z prawej strony

Skoro by to były szklanki to miniejwięcej o ile by mi to mogło odchudzic portfel, a może wlać taki środek Hydro-Stossel Additiv Liqui Moly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szklanki ina w motoryzacyjnym płaciłem 135zł z jakąś tam zniżką, wymiana samemu nie robi większych problemów jest opisane i da rade to zrobić samemu. Jak ktoś raz ściągał przód to to chwila moment, a piszą że magicy bez ściągania potrafią ja tam ściągałem i teraz jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdania zawsze były podzielone na temat czy lac 5 czy 10w40 wybrałem ten drugi bo autko ma już swoje najezdzone i według mnie ta opcja była lepsza, a co do ceny za szklanki to jeszcze nie jest tak tragicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia ile ma najezdzone

wazne jest ile jeszcze pojezdzi

przez lanie nieodpowiedniego oleju nie sam układ korbowo-tłokowy ale podzespoły dostaja w d....e takie jak

turbina i hydraulika

a tak na marginesie skąd wyszła teoria ze jak silnik ma w d....e kilometrów to trzeba lac olej o gorszych parametrach :mysli: :mysli:

w/g mnie z nieznajomości całego tematu, pisza bzdury o rozszczelnianiu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zacznie inaczej "cykac" :>

na poczatku bedzie chodził nieco glosniej pozniej sie wszystko uspokoi

wypłucze stare syfy i bedzie GIT :good: :good: :good: :good: :good:

ja zmieniam olej co pól roku albo co 8tkm,

ostatnio wymieniałem łancuch w starym AJL-u bo za bardzo było głosno od jego strony

jak zdjałem pokrywe to oniemiałem, było tak czysto jakby silnik miał nalatane kilka tysiecy a nie ponad 300tkm

jednym słowem warto inwestwowac w dobry olej :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale chyba przy wymianie szklanek trzeba wymienić coś jeszcze :mysli: nie pamiętam dokładnie co, bo tylko mechanik mi o tym wspominał, coś mi się kojarzy z jakąś uszczelką lub czymś podobnym :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz rację dziś się dowiedrziałem że jest tam uszczelka pod pokrywę zaworów auto stoi u kumpla i jest w fazie ostrej naprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamiast kupywac uszczelke za prawie 40 zl. lepiej kupic sylikon specjalny kazdyt sklep motoryzacyjny go ma ,sprawdza sie przynajmniej w moim przypadku :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamiast kupywac uszczelke za prawie 40 zl. lepiej kupic sylikon specjalny kazdyt sklep motoryzacyjny go ma ,sprawdza sie przynajmniej w moim przypadku :naughty:

Świetny pomysł, jak w starych polonezach i fiatach. Uwaga, silikon koniecznie musi być czerwony!

Inaczej nie ma TEGO efektu:

7878043800_1329312073.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...