Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APT] problem z kontrolka od air bag nie gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od 2 lat jezdze a4 ale dzis rano po odpaleniu nie zgasla ikonka air bag :(

Czy odlaczenie akumulatora pomoze mi cos ? ewentualnie jak sobie z tym poradzic ??

p.s

Jesli jest tu ktos z konina to poprosil bym namiar na kogos kto sie na tym zna i by mi to sprawdzil.

Opublikowano

Witam,

Od 2 lat jezdze a4 ale dzis rano po odpaleniu nie zgasla ikonka air bag :(

Czy odlaczenie akumulatora pomoze mi cos ? ewentualnie jak sobie z tym poradzic ??

p.s

Jesli jest tu ktos z konina to poprosil bym namiar na kogos kto sie na tym zna i by mi to sprawdzil.

odłączenie aku nic nie pomoże,

jedyne co pomoże to podpięcie pod kompa i vag_owanie, odczytanie błędów, i ich skasowanie.

Opublikowano

Prawdopodobnie możesz mieć problem z taśmą.

Ale koniecznie musisz sprawdzić VAG-iem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

lexpar ma rację, u mnie mechanior powiedział, że na 99% to będzie problem taśmy lub kostki, więc radzę Ci rozebrać poduchę i sprawdzić połączenie oraz zajrzyj i przeczyść styki kości

Opublikowano

Witam,

Od 2 lat jezdze a4 ale dzis rano po odpaleniu nie zgasla ikonka air bag :(

Czy odlaczenie akumulatora pomoze mi cos ? ewentualnie jak sobie z tym poradzic ??

p.s

Jesli jest tu ktos z konina to poprosil bym namiar na kogos kto sie na tym zna i by mi to sprawdzil.

odłączenie aku nic nie pomoże,

jedyne co pomoże to podpięcie pod kompa i vag_owanie, odczytanie błędów, i ich skasowanie.

To nie zawsze jest takie proste, ja wczoraj próbowałem, skasować vagiem, ale bez zajrzenia na styki, się nie obejdzie.[br]Dopisany: 22 Październik 2007, 07:02 _________________________________________________VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 959 655 J

Component and/or Version: Airbag Front+Seite 0001

Software Coding: 00104

Work Shop Code: WSC 06335

2 Faults Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

01218 - Side Airbag Igniter: Passenger Side (N200)

32-00 - Resistance too High

U mnie takie błędy wyskoczyły, miał ktoś takie , gdzie była przyczyna?

Wg mijego rozumowania po 2 błędzie wnioskuje że siedzenie pasażera , strona pasażera.???

Opublikowano

Chodzi tutaj o poduszkę boczną w fotelu po stronie pasażera - rozwiązanie:

- rozpiąć kostkę pod fotelem pasażera,

- przeczyścić piny (a własciwie spryskać jakmś preparataem do czyszczenia elektroniki, następnie przedmuchać),

- połaczyć,

- podpiać VAG'a i skasowac błąd...

Opublikowano

Control Module Part Number: 8D0 959 655 J

Component and/or Version: Airbag Front+Seite 0001

Software Coding: 00104

Work Shop Code: WSC 06335

2 Faults Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

U mnie takie błędy wyskoczyły, miał ktoś takie , gdzie była przyczyna?

Wg mijego rozumowania po 2 błędzie wnioskuje że siedzenie pasażera , strona pasażera.???

najczęściej oznacza, że sterownik poduch do wymiany.

Taka jest procedura Audi w przypadku tego błędu....

Opublikowano

najczęściej oznacza to sterownik poduch do wymiany.

Taka jest procedura Audi w przypadku tego błędu....

Czy da sie ten sterownik jakos naprawic? czy tylko pozostaje kupic nowy w Audi za wiele PLN-nów . Wie ktos ile to moze kosztowac w PL?

Opublikowano

Witam,

Niestety mam u siebie strzelony sterownik poduch :( i w ASO wraz z wymiana zycza sobie okolo 2100. Sam sterownik to koszt w ASO 1800zl

P.S.

A tak z ciekawosci to kontrolka od uruchomienia samochodu Ci sie pali czy zapala dopiero sie po jakim czasie? Mi zaczyna sie iskrzyc dopiero po kilku minutach.

Opublikowano

u mnie swieci sie caly czas , w ASO w UK podobno 280 funtow.

Opublikowano

Witam ponowie,

Jestem z Konina i mogę pomóc koledze, z podpięciem do kompa nie ma problemu z czyszczeniem styków także - u mnie pomogło - proszę o kontakt najlepiej na GG

Opublikowano

ja wlasnie bylem w ASO w UK , nowy sterownik 280 +VAT = 330 funtow , okazja jak zawsze w ASO, znalazlem taka firme http://www.airbagsforsale.com/home , powiedzieli ze "naprawia" moj sterownik za 80 funtow.

Opublikowano

najczęściej oznacza to sterownik poduch do wymiany.

Taka jest procedura Audi w przypadku tego błędu....

Czy da sie ten sterownik jakos naprawic? czy tylko pozostaje kupic nowy w Audi za wiele PLN-nów . Wie ktos ile to moze kosztowac w PL?

Bardzo często przyczyną powstania błędu może być słaby akumulator lub przerwa w dostawie prądu.

Powoduje to wysypanie się zawartości pamięci.

Naprawa oprogramowania sterownika może pomóc w tym przypadku.

Opublikowano

witam

mam ten sam problem co opisany powyżej i ja również chciałbym jak najszybciej ten problem rozwiazac a nie wiem w jaki sposób

pozdrawaim :a4fan:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

dzis wyslalem sterownik do naprawy , mam nadzieje ze za 10 dni bede mogl napisac ze AIR BAG juz nie swieci sie.

Opublikowano

Przypne sie do tematu.

Dzis pojawil sie u mnie taki sam problem, tylko nie wiem czy Ja sie nie przyczynilem do tego. Rozkrecalem plastiki słupka bocznego od strony pasazera, poniewaz cos sie zacina pas myslalem ze cos zobacze ale nic cyba pas musze wymienic.

Po złozeniu świeci sie kontrolka Airbag, co jest nie tak?

Moze cos zruszyłem? Żadnych kostek nic nie odłaczałem, co moze być przyczyna?

Opublikowano

może to tylko zbieg okoliczności, trzeba podłączyc vag, jak nie wiadomo jaki błąd się zapisał to możemy tylko zgadywać co jest przyczyną.

Opublikowano

No i było tak jak pisałem, bo problemem u mnie okazała się kość, także teraz jest już wszystko OK

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Temat troche juz stary ale mialem ten sam blad (65535 wewnetrzny blad sterownika). Przez przypadek dostalem numer do goscia ktory zrobil mi to za 200 zl. trzeba tylko wymontowac ten sterownik z auta a nie jest latwo bo caly tunel srodkowy trzeba rozebrac(mialem to w cenie). jakby ktos mial podobny problem w okolicach gorzowa to moge dac namiary na tego goscia. Pozatym zajmuje sie cala elektronika vwaudi.

Opublikowano

dajcie spokój, zrobiłem tak u siebie gdy niechcący zrobiłem zwarcie w kierunkowskazie (gdzie tu związek?) Znajomy mechanior skasował błędy, i to jakimś gównianym komputerkiem i wszystko jest OK, kontrolka normalnie gaśnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.