Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] A4 B7 2.0 tdi BRD 2007 - Zbyt duże spalanie?


morganm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowy na Forum i jeśli piszę w złym miejscu proszę o "naprostowanie" :>. Od niedawna jestem posiadaczem A4 B7 BRD. Samochód pali w mieście przy spokojnej jeździe 9.7l paliwa a w trasie przy jeździe 120-130 km/h 8.0l paliwa. Czy to nie jest za dużo i jeśli tak to jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Z góry dziękuję za rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na Forum i jeśli piszę w złym miejscu proszę o "naprostowanie" :>. Od niedawna jestem posiadaczem A4 B7 BRD. Samochód pali w mieście przy spokojnej jeździe 9.7l paliwa a w trasie przy jeździe 120-130 km/h 8.0l paliwa. Czy to nie jest za dużo i jeśli tak to jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Z góry dziękuję za rady i wskazówki.

:gwizdanie:........tyle to mi Subaru pali przy tych predkosciach :rolleyes: Potwornie duzo , tym bardziej ze masz FWD.

Mi przy zaladowanym aucie (4 os. + bagaz ) predkosc 160-170 non stop spala ok 7.5l a mam quattro czyli + 70kg do twojej wagi i opory toczenia.

Miasto 8 -8.5l ale zalezy o jaim miescie mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na baku zawsze robię między 1000 -1100 km przy jeździe mieszanej, kiedyś na baku zrobiłem 1300km jak jechałem do niemcowni z tatą odebrać nową x5 z salonu, dużo zależy od stylu jazdy - ja jeżdżę raczej spokojnie choć jak jadę autostradą to zdarza się 240km.h

p.s. dbaj o auto to na pewno będziesz z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dużo zależy od stylu jazdy, mój w testowej, spokojnej jeździe 100-120 km/h z fisa wychodzi 6l na 100.

Przy mocnym butowaniu 10,8 na setkę. Średnie spalanie z paru tysięcy km 9,3 (pokrywa się z rzeczywistym , obliczonym po tankowaniu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowy na Forum i jeśli piszę w złym miejscu proszę o "naprostowanie" :>. Od niedawna jestem posiadaczem A4 B7 BRD. Samochód pali w mieście przy spokojnej jeździe 9.7l paliwa a w trasie przy jeździe 120-130 km/h 8.0l paliwa. Czy to nie jest za dużo i jeśli tak to jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Z góry dziękuję za rady i wskazówki.

Hehe mi w mieście poniżej 9l/100 nie udało się zejść. Częściej widuje nawe 11-12 przy dynamiczniejszej jeździe.

W trasie przy trzymani 140 według GPS czyli 150 na liczniku pali mi prawie 8l/100km.

Przy oszczędnej jeździe w trasie udało mi się 5,5-6l/100 zrobić ;) Ale to w trybie błędu silnika gdzie turbo nie działało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi w quattro pali jeszcze wiecej ale sie juz z tym pogodzilem. Jakie masz opony? U mnie 235/45/17 wiec i to dokladam zawsze jako element do kotlowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy 10L w tym aucie nie widzialem , w miescie max 9 i to przy duzych korkach do tego mam program i opony 235\40\18.Sprawdzil bym uklad wtryskowy , przeplywke......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy 10L w tym aucie nie widzialem , w miescie max 9 i to przy duzych korkach do tego mam program i opony 235\40\18.Sprawdzil bym uklad wtryskowy , przeplywke......

dołącze się do tematu, chociaż nie mam BRD, ale dużo znaczy jakiej jakości jest paliwo, kolega turdzi mieszka w Norwegii to może mieć takie spalanie :good:, ale w PL jakość paliwa pozostawia wiele do życzenia ;(, np.: ten sam samochód na trasie 1200km zatankowany w DE do pełna zrobił na jednym zbiorniku 1200km, a zatankowany w PL i do pokonania miał identyczną trasę, jednakże zrobił tylko 800km. Ten sam kierowca, taki sam styl jazdy, ta sama prędkość i wyszło, że paliwo w PL jest do bani :thumbdown: znam to z autopsji, pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.: ten sam samochód na trasie 1200km zatankowany w DE do pełna zrobił na jednym zbiorniku 1200km, a zatankowany w PL i do pokonania miał identyczną trasę, jednakże zrobił tylko 800km. Ten sam kierowca, taki sam styl jazdy, ta sama prędkość i wyszło, że paliwo w PL jest do bani :thumbdown: znam to z autopsji, pozdro

a wiesz dlaczego ? bo w DE sa betonowe autostrady przez co sa znacznie mniejsze opory toczenia :wink4:

Po PL tez jezdze i 9l to sa wlasnie krakowskie korki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...