Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Auto dużo pali


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!!

Mam swoją niunię od niedawna i coraz to mniej mnie ona cieszy :-((((

Strasznie dużo pali. Zatankowałem za 50 zł od ostatniego piszczenia rezerwy, czyli wyszlo gdzieś ponad 11 litrów. Zrobilem zaledwie 80 parę kilometrów i znowu piszczy!!!!! Ludzie. Ile on Pali? 15 litrów na 100? Z tych 80 paru kilosów które zrobiłem 40% to trasa. A uwierzcie mi, że nie jeżdżę jak wariat i uważam by jeżdzić oszczędnie :-((((((((((

Powiem że moja 15 letnia Omega A z 2.0i silnikiem paliła mi mniej gazu!!!!!! Około 12-13 litrów. A była wieeeeeeleeee cięższa i miała 115 koni!!!!

W ogóle jakoś nie czuje tych 125 KM. Zwłaszcza przy ruszaniu. Ledwie 100 KM/h osiągnie i już jest 3000 obrotów na liczniku. Aż się prosi o 6 bieg w tym samochodzie, bo wtedy buczy juz!!!!!!! Zawsze mam wtedy wrażenie, że piłuje go na 4 biegu, a tu już 5 bieg włączony dawno jest.

Czy to wszystko jest normalne? Auto dopiero jest po diagnozie komputerowej, kasowaniu błędów itd... Nic mu chyba nie dolega. Nie wiem. :-((((( Nie sądziłem, że może mi palić więcej od mego poprzedniego SMOKA. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Poprawiłem temat, następnym razem nazywaj poprawnie

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałeś się wyżalić,to w dziale na Każdy temat. Nikt nie wróży z fusów na forum i nie postawi Ci gotowej diagnozy. Post niżej mówi praktycznie o tym samym. Podepnij sie pod VAG'a,pokaż logi a będzie wiadomo,co boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post niżej ma o 1 litr pojemnosci prawie więcej gdyby ktos nie zauważył i też żali się że mu pali 15 litrów, co wg mnie przy tym silniku nie powinno być zaskoczeniem. Ja się żalę bo raczej nie jest to normalne to przy takim silniczku. :disgust: Poza tym napisałem, że w kompie jest wszystko ok i samochód zachowuje się normalnie. Więc jak nie masz nic konkretnego do napisania to poprostu nie pisz i już. Nikt nie zmusza :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dopiero jest po diagnozie komputerowej, kasowaniu błędów itd... Nic mu chyba nie dolega. Nie wiem.

Albo dolega,albo nie? Jeśli były błędy to znaczy,że z czymś może być problem. Poza tym jeśli nawet wykasujesz błędy,to one wracają,gdy jcośjest nie tak,wiec za kilka dni należało też to zrobić.

Więc jak nie masz nic konkretnego do napisania to poprostu nie pisz i już. Nikt nie zmusza

I tutaj muszę się z Tobą zupełnie zgodzić :th:

napisałem, że w kompie jest wszystko ok

Skoro jest ok,to dlaczego wyżej piszesz,że nie wiesz ,czy jest ok?

Tak,czy inaczej VAG jeszcze raz bym propnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cayenne Chodziło mi o to, że auto było niedawno w naprawie, wymieniałem chłodniczkę oleju i takie tam ( http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16252.0.html )... I też sprawdzany był na komputerze, były błędziki, bo zauważyłem, że nierówno auto pracuje... Mechanik powiedział, że coś tam pokasował, nie pamiętam juz co dokładnie, i teraz chodzi normalnie. Kurka. Mam znowu 100 zł płacić za diagnozę komputerową? Może poprostu te auta tyle piją? Nie wiem. Ale tak czy siak jestem coraz mniej zadowolony z tej A4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdzę tylko po mieście to za 50 pln też mniej więcej robię 80 km i wydaje mi się to normalne. Na pewno trzeba pamiętać o hamowaniu silnikiem. Na spalanie maja też wpływ krótkie trasy, częste odpalanie, jazda na niedogrzanym silniku.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj odpowiedzialna za duże spalanie jest zużyta sonda lambda.Rozumiem Cię,wymienić jest najprościej-tylko trzeba jeszcze za to zapłacić,a metoda prób i błędów jest raczej nie na miejscu. Może podjedź do jakiegoś dobrego mechanika,który zna się na rzeczy i niech sprawdzi jakie jest napięcie sondy podczas "wchodzenia" na obroty.Albo podjedź na analizator spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, temat bez prefiksu klasyfikuje sie do kosza!!

po drugie to dystrybutory przekłamują i mogłeś wlać na przykład 9-10litrów , prosty przykład , zatankowałem do swojego 63litry pewnego razu :)

po trzecie to od kiedy benzyny są oszczędne? :polew:

po czwarte, pewnie przy dojeżdżaniu do świateł toczysz sie na luzie a nie na 5 biegu.

po piąte wskaźnik w baku jest podatny na przechyły i nie zawsze włącz się przy dokładnie tym samym poziomie paliwa.

zatankuj pare razy pod korek i wtedy można ocenić spalanie, bo przy 9-11litrach to sobie możesz w kosiarce spalanie liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki v5 18 lubia wiecej palic. ja sam myslalem ze nienormalne, ale gadalem z gosciem z audi serwis i mowil ze to normalne, te silniki lubia wysokie obroty, v5 lub jak kto woli 20 v.

11/100 troszke sporo, przy normalnej jezdzie nie powinien zezrec wiecej jak 8l.100

jak ja troszke go pogniote to i pokazuje 20l/100 :)

zmien auto na diesla i juz bedziesz mial po klopocie,

wymien sobie filtr powietrza jak nie czyujesz mocy

ja przy 100km.h mam 2,5 obrotow/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie przy silniczku 1.6 za50 zeta robie max 110 km

zaciśnij zęby i jeździj przeciesz masz :audi::a4fan::thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzany był na komputerze, były błędziki, bo zauważyłem, że nierówno auto pracuje... Mechanik powiedział, że coś tam pokasował, nie pamiętam juz co dokładnie, i teraz chodzi normalnie.

I te błędy trzeba było spisać i sprawdzić co oznaczają, to że je skasujesz nie oznacza naprawy auta.

Drogo dałeś za VAG-owanie, jak byś się umówił na spota to ktoś pewnie zrobiłby to za pifko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki v5 18 lubia wiecej palic. ja sam myslalem ze nienormalne, ale gadalem z gosciem z audi serwis i mowil ze to normalne, te silniki lubia wysokie obroty, v5 lub jak kto woli 20 v.

11/100 troszke sporo, przy normalnej jezdzie nie powinien zezrec wiecej jak 8l.100

11 litrow tez jestem w stanie wydusic u siebie, ale to naprawde czesto deptajac...

Generalnie srednio wychodzi mi kolo 9, wiec albo tadziktoja zle (=nieekonomicznie) jezdzisz, albo faktycznie cos nie teges z autkiem. Zrob, jak mowia chlopaki, zvaguj i rzuc bledy na forum w razie watpliwosci.

Co do mocy, to faktycznie, to 125PS nie powala, a 6 biegu brakuje, zwlaszcza powyzej 130...

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kupiłem A4 1,8 125 KM i uwież że wiedziałem że dużo te autka palą.Za 50 zł faktycznie potrafiła przekulać 80 km.Wstawiłem sekwencje i ..... jestem happy.Co prawda na analizatorze spalin wyszło mi że coś nie tak działa sonda dodatkowo wspomniano o filtrze powietrza.Oczywiście jestem po wymiance tych rzeczy i jutro jadę na gwarancyjne sprawdzenie instalacji.Wspomnę że autko jeździ oki i nawet mniej pali :dance:

Odezwę się po :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalalem pierwszy pelen bak w mojej swiezo zakupionej a4 i zrobilem 230 mil (wskazowka juz sie zbliza do czerwonych kresek) komputer mi pokazuje ze jeszcze moge zrobic kolo 50 60 wydaje mi sie ze strasznie duzo pali jak na 1.6 bo napewno wyjdzie 10-11 na miescie. Tylko tdi zadna benzyna w przyszlosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...