Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Webasto benzyna od środka

Jako, że posiadam nowy piecyk do benzynki, postanowiłem go rozbebeszyć :decayed:

(...)

Oglądaliśmy dzisiaj z Mario rozebrany na cześci piecyk leżący diesel.

On niczym się w konstrukcji nie różni od piecyka benzynowego. Jedynie rozpylacz jest inny. Obudowa piecyka, palnik, wirnik są takie same. EDIT: Tzw. 'jednostki rozpylające' też są inne. [według mojej prywatnej teorii kontroler też jest ten sam a jedynie VAGiem ustawia się typ piecyka: benzin czy diesel - teoria nie była weryfikowana jak na razie :!:]

Pare spostrzeżeń:

* by wyciągnąć palnik nie trzeba demontować piecyka, rozłączać układ chłodzenia, wystarczy zdjąć górną pokrywę piecyka (pod nią jest wentylator) - na pewno jest tak w przypadku piecyka pionowego. Według Mario poziomy piecyk trzeba odkręcić od podłużnicy by uzyskać do jednej ze śrub mocujących górną pokrywę piecyka. Nie trzeba rozłączać układu chłodzenia.

* by wyciągnąć palnik z obudowy piecyka trzeba wykręcić świecę żarową.

* NIGDY PRZENIGDY nie uruchamiać piecyka bez założonej górnej pokrywy ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) ogrzewanie postojowe masz.

Czyli powinien być jeszcze pilot zdalnego uruchamiania, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinienes mieć pilota :)

A jaki model auta masz ?

Jeszcze nie mam auta, ale na oku mam A4 B6 2004r , ktore wspomniane webasto posiada wg VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wlasciciel moze gdzies zagubić pilota i nie ma go przy zakupie autka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wlasciciel moze gdzies zagubić pilota i nie ma go przy zakupie autka :wink4:

I co w przypadku zguby? Mozna kupic luzem i zakodowac pod auto?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wlasciciel moze gdzies zagubić pilota i nie ma go przy zakupie autka :wink4:

I co w przypadku zguby? Mozna kupic luzem i zakodowac pod auto?

Tak mozna kupic samego pilota i zakodowac pod sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. żeby wyciągnąć rozpylacz muszę też wyciągnąć ten wiatrak z silniczkiem ??

Bo za chiny nie potrafię wyjąć tego rozpylacza:

zdjcie0001f.th.jpg zdjcie0002rb.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięte stąd: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174594.0

srodekwebasta.png

Musisz odkręcić ten wirnik i wyjąć silnik nawiewu. Wtedy stanie się jasne czemu nie możesz teraz wyciągnąć tego rozpylacza.

Więcej zdjęć, schematów w podlinkowanym temacie.[br]Dopisany: 17 Grudzień 2011, 16:50_________________________________________________Tutaj masz dokładne wyjaśnienie czemu nie możesz wyjąć rozpylacza: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.msg2799913#msg2799913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jasne, tylko mam problem widzę, ktoś juz tu grzebał i ta śruba jest zjechana.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz unieruchomić ośkę silnika nie masakrując jej przy okazji. Plus kombinerki w łapki i próbuj .... Zapamiętując kolejność montażu elementów tego wirniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blockout Ja też poproszę membranke. :naughty:

Rozebrałem ten rozpylacz paliwa. Membrana wytarta po obu stronach i lekka dziurka w niej. Także nie dziwić się że przez ten biały odpowietrznik woda leciała strumieniami jak przepuściłem na próbę.

Webasto po rozebraniu w środku wygląda dość dobrze, lekki nagar na wiatraku(metalowym) i na palniku. Dzięki AndyN za link - pomógł bardzo.

Świeca firmy beru - taka była montowana na pierwszy montaż??

Mały problem mogę mieć ponieważ ktoś upiłował trochę mocowanie obudowy i przy tym uszkodził obudowę piecyka nie wiem czy nie na wylot. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy będą membranki bo webasto powinno już od miesiąca ogrzewać wnętrze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę membrankę - jeszcze nie rozebrałem pieca ale i tak warto się ubezpieczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie trzeba placic za membranki dajcie znac na PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

1) AndyN - 1 szt.

2) Aydaho -1 szt.

3) adamooo-1 szt.

4) David -1szt

5) ...

Dopisujcie się na kolejnych pozycjach listy, porządek będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem po membrany w piątek ale okazało się że urlop :no:

ale był telefon napisany i facet obiecał że będą na wtorek,środę i udało mi się po 65zł wynegocjować :good:

więc może jeszczę w środę uda mi się wysłać i jeszcze w tym tygodniu będziecie je mieli :>

piszcie na PW adresy do wysyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mały problem mogę mieć ponieważ ktoś upiłował trochę mocowanie obudowy i przy tym uszkodził obudowę piecyka nie wiem czy nie na wylot. :wallbash:

W którym miejscu piecyka jest to uszkodzenie?

Może na jednym z tych zdjęć będziesz mógł zaznaczyć miejsce uszkodzenia: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.msg2781764#msg2781764

Zalej go wodą i zobacz czy nie przecieka w tym miejscu. Wodę możesz później wylać.

Lipa, bo jak się rozszczelni gdzieś w trasie ... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...