Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

numer producenta 22451702

moja fabryczna pompka ma patametry 3.1 - 5 kW, dziś sprawdzałem

znalazłem coś takiego .. na końcu ma w numerze 22451703 ... parametry te same - powinna być ok chyba co ?

http://allegro.pl/webasto-eberspacher-pompka-paliwa-12v-3-1kw-5kw-i2036022749.html

U mnie w 'garage' możemy wymienić. Potrzebny lewarek i podstawowe klucze (a te graty mam :decayed: ).

Pamiętasz jak wygląda pompka, którą masz teraz? Oba króćce też w jednej linii jak w tej z linka? Żeby się nie okazało, że nie można jej wymienić bo wężyki są za krótkie i nie da się nowej pompki podłączyć .... Mała pierdoła może uniemożliwić zamianę, lepiej pomyśleć o tym wcześniej.

Możesz się tak dogadać by w razie gdyby pompka była nieodpowiednia będziesz mógł ją odesłać? Wystarczy podłączenie i przeprowadzenie testu ilości podawanego paliwa (strzykwa, dla kubeczki ... :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer producenta 22451702

moja fabryczna pompka ma patametry 3.1 - 5 kW, dziś sprawdzałem

znalazłem coś takiego .. na końcu ma w numerze 22451703 ... parametry te same - powinna być ok chyba co ?

http://allegro.pl/webasto-eberspacher-pompka-paliwa-12v-3-1kw-5kw-i2036022749.html

U mnie w 'garage' możemy wymienić. Potrzebny lewarek i podstawowe klucze (a te graty mam :decayed: ).

Pamiętasz jak wygląda pompka, którą masz teraz? Oba króćce też w jednej linii jak w tej z linka? Żeby się nie okazało, że nie można jej wymienić bo wężyki są za krótkie i nie da się nowej pompki podłączyć .... Mała pierdoła może uniemożliwić zamianę, lepiej pomyśleć o tym wcześniej.

Możesz się tak dogadać by w razie gdyby pompka była nieodpowiednia będziesz mógł ją odesłać? Wystarczy podłączenie i przeprowadzenie testu ilości podawanego paliwa (strzykwa, dla kubeczki ... :wink4:)

moja wygląda tak

1956200791

a ta nowa

2036022749

jak widzisz dolna rurka jest jakaś grubsza i to mnie blokuje ale z drugiej strony pompka wizualnie jest taka jak u Ciebie i ma numery podobne do tych co Mario podał.

u Ciebie widzę jakąś fajke na wyjściu z pompki ... dokupić to chyba muszę żeby pasowało na grubszy kruciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)

u Ciebie widzę jakąś fajke na wyjściu z pompki ... dokupić to chyba muszę żeby pasowało na grubszy kruciec

Ta fajka była razem z pompką a sama pompka była wytargana z jakiegoś auta. Nie wiem czy ta fajka jest oddzielną częścią, nie mam teraz dostępu do ETKI.

dsc0047ss.th.jpg

Mógły to ktoś sprawdzić?

Rzeczywiście, potrzebna będzie jakaś redukcja bo końcówki mają różną średnicę :confused4:

To co, jutro z samego rana kurier w zębach przynosi pompkę? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka i okolice :)

pompka.jpg

a możesz mi pompke sama pokazać bliżej ? bo wygląda tak jak ta co znalazlem dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka i okolice :)

pompka.jpg

a możesz mi pompke sama pokazać bliżej ? bo wygląda tak jak ta co znalazlem dzisiaj

Właśnie, daj powiększenie. I numer katalogowy części z pozycji "2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to ewidentnie wskazuje na taki kształt pompki jaką wrzucalem rano - z grubszym króćcem na dole [br]Dopisany: 05 Styczeń 2012, 13:37_________________________________________________

Pompka kupiona - gość już jest na poczcie ....ale pewnie dojdzie po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jutro święto więc nie dojdzie..dopiero na poniedziałek będzie..jaką cene wynegocjowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem się i wyciągnąłem ten piecyk znowu. Po rozebraniu okazało się że rozpylacz wypadł z tych uchwytów i latał. Pewnie dlatego webasto nie odpalało bo paliwo lało tam gdzie nie powinno. Cały środek zalany ropą był. Wirnik i inne podzespoły były ok, nic się nie poluzowało.

Wyczyściłem to wszystko, osadziłem na nowo rozpylacz i mam nadzieje że porządnie ścisnąłem te noski, także uważajcie na to i mocno to ściśnijcie.

Uszczelniłem obudowę jeszcze bardziej porządnie no i okaże się co dalej jak do auta wróci.

-----------------------------------

Udało mi się złożyć i odpalić dziś piecyk. Znowu działa :> oby teraz jak najdłużej. Tym razem znacznie mniej kopcił na początki. Zobaczymy jak jutro.

Powiedzcie mi jak pompka podaje 37-38ml to na ile ustawić tą dawkę. Obecnie mam na 176ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

czy wiecie gdzie mozna kupic mocowanie na ten szerszy króciec pompki paliwa albo w ETCE ktos może podejrzeć ?

przewód paliwowy mi nie wejdzie a z tego co widzialem dzisiaj fabryczne pompki mają taką plstikową fajkę z której dopiero wychodzi wężyk z paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, w końcu mam tak samo* :decayed:

* nie mogłem się powstrzymać :naughty:

====

Ok, jak sparować pilot z modułem zdalnego sterowania wiemy. A jak wykasować pilot z pamięci sterownika? :gwizdanie: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końcem wszystko działa jak powinno :thumbup:

Teraz tylko czekac na zimę :wink4:

A jak wykasować pilot z pamięci sterownika?

W Adapatcji kanal 04 wpisujemy pewnie taka ilosc pilotow jaka chcemy miec zakodowane :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie mozna kupic mocowanie na ten szerszy króciec pompki paliwa albo w ETCE ktos może podejrzeć ?

W ETCE nie ma nic poza tym co wkleił wrclaguna. Niestety brakuje tam oznaczeń kilku drobnych części tak jak np tutaj: https://picasaweb.google.com/112996710837203671527/Misc#5694898138052677618 brakuje info czym łączone są węże nr 1, 2 i 3. Skoro jest tam opaska to powinna być też jakaś rurka na którą oba węże się zakłada i zaciska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło dziś z dobrą godzinkę u mnie webasto i muszę przyznać że sie trochę uspokoiło. Przykapca delikatnie podczas rozruchu i na końcu jak się wyłącza. Podczas pracy nic a nic nie dymi. Pod maską jak pracuje to czuć taki lekki swąd. Mam nadzieję że się musi wypalić tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie mozna kupic mocowanie na ten szerszy króciec pompki paliwa albo w ETCE ktos może podejrzeć ?

W ETCE nie ma nic poza tym co wkleił wrclaguna. Niestety brakuje tam oznaczeń kilku drobnych części tak jak np tutaj: https://picasaweb.google.com/112996710837203671527/Misc#5694898138052677618 brakuje info czym łączone są węże nr 1, 2 i 3. Skoro jest tam opaska to powinna być też jakaś rurka na którą oba węże się zakłada i zaciska.

dobra cos wykombinuje - od czego sa trytytki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jak fabryka wpisała Kanal 87 Ustawienie czyli (w komputerze sterującym ogrzewania dodatkowego z numerem części do indeksu B)00048

- Dmuchawa powietrza spalania zostaje wysterowana z liczbą obrotów co najmniej 4800 / min.

kanal_87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wymieniona - leje 36 ml wiec jest ok

Niestety nie moge porzadnie przepalic pieca bo wylacza sie za kazdym razie po 5 minutach :( qrva niewiem co teraz.

Bledow brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...