Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Adam, sam napisałeś o świecy przed momentem: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.msg2862854#msg2862854

Wbijaj w wątek o usterkach webasto. Ten temat jest o rezaniu, to już masz za sobą* :naughty:

* Tak, jestem wk***iający w tym momencie ale mi wolno. 7 razy się do piecyka dobierałem zanim skunks zaczął działać więc mam luźny stosunek do zagadnienia :kox::decayed:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2012, 22:57_________________________________________________

Za 100 zł można kupić wzmacniacz antenowy w wersji "C/Q" Po co tak kombinować? Babrać się ze zdejmowaniem podsufitki?

Sam kabel wystarczy podłączyć, zasięg pilota będzie mniejszy. Dasz dłuuugi kabel to może i zasięg będzie lepszy niź "ori" :kox: :decayed

Problem w tym ze mam wzmacniacz z wyjsciem na TV a znaleźć wzmacniacz co ma TV i webasto graniczy z cudem:(

Kup teraz 39 euro: http://www.ebay.pl/itm/Audi-Antennenverstarker-TV-Empfang-Std-hzg-8E9035225E-/180737638894?pt=DE_Autoteile&hash=item2a14cd81ee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co robie źle. Drugi dzień z rzędu po zaprogramowaniu webasto rano wsiadam do oblodzonego auta :wallbash:

Ustawiam na FIS w Einstellungen -> Standheizung - > Timer zaptaszone - ustawione np. 09:00 16-01-2012. Po czym wychodzę z ustawień przez Zuruck i Menu Aus. Podświetlają się obok zegarka ikony grzania i wentylacji (?). Ustawiłem tak samo na 5 rano na jutro i ciekaw jestem czy odpali.

Jak wywołam z menu Standheizung na ON to działa jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wszystko robisz dobrze :mysli: czy na pewno dobrze ustawiasz datę ? mi wczesniej kilka razy zdarzyło sie zle wpisac dzien :wink4:

A sprawdz jeszcze czas zaprogramowania na ile minut masz ? Moze być od 15-60 minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wszystko robisz dobrze :mysli: czy na pewno dobrze ustawiasz datę ? mi wczesniej kilka razy zdarzyło sie zle wpisac dzien :wink4:

A sprawdz jeszcze czas zaprogramowania na ile minut masz ? Moze być od 15-60 minut :)

date zawsze wymusza dzień do przodu jeśli wpiszę wcześniejszą godzinę czyli podpowiada dobrze. Sprawdzałem czas działania 30min i 45min i nie załączyło się.

No nic rano się przekonam czy odpali , zaprogramowałem ponownie i mam nadzieje,że do 3 razy sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakiś bład wyskoczył w sterowniku i nie odpala :mysli: Masz kompa ? Mozesz sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując pionowy piecyk trzeba wymieniać zbiorniczek płynu sprzyskiwaczy.

Ten, który kupiłem w ASO nie miał żadnej izolacji termicznej.

Ten ma: http://www.ebay.pl/itm/Audi-A4-S4-RS4-8E-B7-Wischwasserbehalter-Wischwasser-Behalter-8E0955453BD-Avant-/170757778052?pt=DE_Autoteile&hash=item27c1f4ea84

zbiornik.th.jpg

:wtf::shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując pionowy piecyk trzeba wymieniać zbiorniczek płynu sprzyskiwaczy.

Ten, który kupiłem w ASO nie miał żadnej izolacji termicznej.

Ten ma: http://www.ebay.pl/itm/Audi-A4-S4-RS4-8E-B7-Wischwasserbehalter-Wischwasser-Behalter-8E0955453BD-Avant-/170757778052?pt=DE_Autoteile&hash=item27c1f4ea84

zbiornik.th.jpg

:wtf::shocked:

czyli rozbieramy przód po raz 8-my ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:takiego:

:lol1::decayed:

Wystarczy koło i nadkole. Będę miał podgrzewany płyn do spryskiwaczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:takiego:

:lol1::decayed:

Wystarczy koło i nadkole. Będę miał podgrzewany płyn do spryskiwaczy :kox:

a no tak .. racja !

olej tą osłone - piecyk nie rozpuści tego plastiku - musiałby sie do czerwoności rozgrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego ruszać, mam dość tematu piecyka w swoim aucie :sick3:

Jeśli dobrze rozumuję to max. temperatura obudowy piecyka to 110 st., przy tej temperaturze powinien zadziałać czujnik przegrzania (S24). Faktem jest, że płyn będzie podgrzewany. Gdy już bardzo będę się nudził to kiedyś zmierzę temperaturę płynu w zbiorniczku po dłuższej pracy piecyka.

A swoją drogą zajrzę wieczorem do ETKI sprawdzić co to za wariant zbiornika: 8E0955453BD*

* chyba że Grzechu zrobi to wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego ruszać, mam dość tematu piecyka w swoim aucie :sick3:

Jeśli dobrze rozumuję to max. temperatura obudowy piecyka to 110 st., przy tej temperaturze powinien zadziałać czujnik przegrzania (S24). Faktem jest, że płyn będzie podgrzewany. Gdy już bardzo będę się nudził to kiedyś zmierzę temperaturę płynu w zbiorniczku po dłuższej pracy piecyka.

A swoją drogą zajrzę wieczorem do ETKI sprawdzić co to za wariant zbiornika: 8E0955453BD*

* chyba że Grzechu zrobi to wcześniej ;)

Andy ... 110 C w żaden sposób nie zaszkodzi zbiorniczkowi więc po kiego grzyba mierzyć cokolwiek co i tak będzie zmienne i będzie zależeć od :

- czasu pracy pieca

- temperatury zew

wtf ???

ps. kolega z Volvo nic nie załatwił 1390 - rabat - jeden pies :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ps. kolega z Volvo nic nie załatwił 1390 - rabat - jeden pies :decayed:

Jak chcesz to mogę Ci załatwić za 1153 zł :naughty::kox:

@sprawdzanie

To czysto teoretyczne rozważania, piekielnie nie chce mi się tym już zajmować :nose:

"AP" to pewnie B6, "BD" to pewnie ulepszona wersja z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ps. kolega z Volvo nic nie załatwił 1390 - rabat - jeden pies :decayed:

Jak chcesz to mogę Ci załatwić za 1153 zł :naughty::kox:

@sprawdzanie

To czysto teoretyczne rozważania, piekielnie nie chce mi się tym już zajmować :nose:

"AP" to pewnie B6, "BD" to pewnie ulepszona wersja z B7.

Bogi też nie miał tej termiki z tego co pamietam a ma B7 i ori Websato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczki pod webasto te dolne :)

8E0955453 BD A4 B7 3.0 L poj.

8E0955453 AP A4 B6 3.5 L poj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

ps. kolega z Volvo nic nie załatwił 1390 - rabat - jeden pies :decayed:

Jak chcesz to mogę Ci załatwić za 1153 zł :naughty::kox:

@sprawdzanie

To czysto teoretyczne rozważania, piekielnie nie chce mi się tym już zajmować :nose:

"AP" to pewnie B6, "BD" to pewnie ulepszona wersja z B7.

Bogi też nie miał tej termiki z tego co pamietam a ma B7 i ori Websato

źle pamiętasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakiś bład wyskoczył w sterowniku i nie odpala :mysli: Masz kompa ? Mozesz sprawdzić ?

Po kolejnej nieudanej próbie odpalenia po wcześniejszym zaprogramowaniu podłączyłem pod VAG-a i mam takie błędy

201201191610131.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakiś bład wyskoczył w sterowniku i nie odpala :mysli: Masz kompa ? Mozesz sprawdzić ?

Po kolejnej nieudanej próbie odpalenia po wcześniejszym zaprogramowaniu podłączyłem pod VAG-a i mam takie błędy

201201191610131.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Opis obu błędów znajdziesz po kliknięciu w zwijak w pierwszym poście tego tematu: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174594.msg2021590#msg2021590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia pompa obiegowa ( gdzies brak zasilania ) oraz niski poziom paliwa w zbiorniku dlatego nie odpala webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...