Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Podłącze się pod temat :)

Pomału brakuje mi pomysłów na to webasto. Zakupiłem webasto na allegro, zapchałem do auta, odpaliłem i strasznie dymi. Rozebrałem cały piec wyczyściłem (nic tam nie widać żeby coś było powypalane, dysza ok) kupiłem nową świece i dalej dymi. Żeby to jeszcze delikatnie, nie wali jak z komina elektrowni. Vag żadnych błędów nie wywala.

Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zaczynasz od przeczytania ostatnich 10-15 stron tego wątku. Jeśli rady na tych stronach znalezione nie pomogą zadajesz pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! można było odrazu napisać: kup sobie zestaw naprawczy !

Mylisz się. Poczytaj a znajdziesz tańsze w realizacji sugestie :szukaj:

Przez 10-15 stron nie pisaliśmy tylko o zestawie naprawczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to ja mam na sprzedaż membrankę do naprawy webasta :kox:[br]Dopisany: 27 Styczeń 2012, 20:45_________________________________________________

witam

Podłącze się pod temat :)

Pomału brakuje mi pomysłów na to webasto. Zakupiłem webasto na allegro, zapchałem do auta, odpaliłem i strasznie dymi. Rozebrałem cały piec wyczyściłem (nic tam nie widać żeby coś było powypalane, dysza ok) kupiłem nową świece i dalej dymi. Żeby to jeszcze delikatnie, nie wali jak z komina elektrowni. Vag żadnych błędów nie wywala.

Macie jakieś pomysły ?

patrz wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - jutro montaż, to pudełko powinno rozwiazać problem z Webasto :naughty:

397955_357358870960259_100000584460477_1305740_2085755593_n.jpg

Po zamontowaniu sprawdźcie wartość w kanale "6" adaptacji (10). Domyślnie powinno być "0" - czyli automatyczne dogrzewanie silnika przy niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może pomysł jaką dawkę dać żeby było dobrze. Webasto chodzi, nic sie nie dzieje tylko że, po włączeniu delikatnie zadymi i spokój, chodzi już cały czas bez dymu, po wyłączeniu zakopci na biało raz mocniej raz słabiej. Jak się co dziennie odpala to przy rozruchu praktycznie nic nie zadymi tylko podczas gaszenia. A jak jest nie używane jakieś 4 dni to zakopci podczas rozruchu mocniej już mocniej. Teraz wróciłem do fabrycznej dawki, wcześniej ustawiłem na 185ms i było jak by lepiej.

Niby wszystko ok, ale ten dymek mnie drażni :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - jutro montaż, to pudełko powinno rozwiazać problem z Webasto :naughty:

397955_357358870960259_100000584460477_1305740_2085755593_n.jpg

Po zamontowaniu sprawdźcie wartość w kanale "6" adaptacji (10). Domyślnie powinno być "0" - czyli automatyczne dogrzewanie silnika przy niskich temperaturach.

Na pewno :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Podłącze się pod temat :)

Pomału brakuje mi pomysłów na to webasto. Zakupiłem webasto na allegro, zapchałem do auta, odpaliłem i strasznie dymi. Rozebrałem cały piec wyczyściłem (nic tam nie widać żeby coś było powypalane, dysza ok) kupiłem nową świece i dalej dymi. Żeby to jeszcze delikatnie, nie wali jak z komina elektrowni. Vag żadnych błędów nie wywala.

Macie jakieś pomysły ?

Zrob test wydajnosci pompki - pewnie tak jak ja masz zla i leje za duzo paliwa - dlatego dymi

Jak nie to - kupuj palnik z Volvo . Szkoda czasu[br]Dopisany: 28 Styczeń 2012, 17:29_________________________________________________

Noo i po problemie :decayed:

Tylko teraz mozna upalać w nocy :decayed:

Czemu w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good::):wink4:

======

Czy w nowszych VCDS'ach macie "label file" do kontrolera piecyka? :mysli::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeśli chodzi o model B5 to da się założyć webasto na CAN-e. Załozyłem temat ale nikt tego nie drąży więc nie wiem czy się da czy całkiem sobie darować. Oto mój wątek

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237664.0

A jeśli chodzi o komunikację to w audi B6 ostatnio sprawdzałem a dodam że mam VCDS-a z najnowsza wersją i się też nie da skanować sterowników więc pytanie, jak się komunikuje z webastem po can jak ono jest połączone z konfortem a nie z modułem gateway? A może jak się tak podłączy i gateway zakoduje to się będzie łączyć?

Pytanie drugie, jakby nawet była komunikacja to czy jest moliwość podłączenia webasta tak żeby działo jak fabryka czyli jak jest niska temp, to się samo po odpaleniu silnika włączało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieciajek bardzo nam przykro ale tu jest watek o B6/B7 :) I zadajesz dziwne pytania :cool1:

A jeśli chodzi o komunikację to w audi B6 ostatnio sprawdzałem a dodam że mam VCDS-a z najnowsza wersją i się też nie da skanować sterowników :?:

więc pytanie, jak się komunikuje z webastem po can jak ono jest połączone z konfortem a nie z modułem gateway? A może jak się tak podłączy i gateway zakoduje to się będzie łączyć?

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeczytałem wasze 45 stron wątka i sporo się dowiedzialem ale mnie interesuje żeby zamontować webasto sterowane cyfrowo ale do modelu B5, silnik 115tdi.

Wiem że to watek B6/B7 skoro zakłócam wasze rozważania to przepraszam.

Nachodzi mnie jedno jeszcze pytanie, czy było fabrycznie montowane w moim modelu bo na liczniku tam gdzie zegarek też mam obrazeczki anteny i webasta oraz wiatraka (licznik 2000r białe podświetlenie 8D0 920 931 T) może ma ktos takie w aucie?

znawcy tematu może by pomogli, plis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj sie uzytkownikow w B5 BATALION :) Boja nie widze w ETCE aby byly fabryczne webasto po canie w AJM .

Jedynie mozesz wrzucic analog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i po problemie :decayed:

uffffff :decayed:

Pamiętasz u kolegi Ay. kolorki kabli w odnodze wiązki prowadzącej do zdalnego sterowania? :naughty::przebiegly:

schematwebasto2.th.jpg

4 pin to masa (której pewnie w wiązce nie ma, bo po co) a dwa pozostałe? 1 i 6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i po problemie :decayed:

uffffff :decayed:

Pamiętasz u kolegi Ay. kolorki kabli w odnodze wiązki prowadzącej do zdalnego sterowania? :naughty::przebiegly:

schematwebasto2.th.jpg

4 pin to masa (której pewnie w wiązce nie ma, bo po co) a dwa pozostałe? 1 i 6?

pozwolę sobie zapytać, co kombinujesz ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...