Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Do sprawdzenia pompa obiegowa ( gdzies brak zasilania ) oraz niski poziom paliwa w zbiorniku dlatego nie odpala webasto

u mnie też wywala błąd pompki a pompka chodzi bez zarzutu.

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia pompa obiegowa ( gdzies brak zasilania ) (...)

Ok, rozumiem, że pompujemy ten temat a ten wątek jest zbędny: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174594.0

Nie wpędzaj chłopaka w koszty, pompka może być dobra, program diagnostyczny może dawać złe odczyty:

01415 pompa obiegowa , przerwa zwarcie z potencjałem plus , zwarcie z masą - w przypadku niektórych komputerów sterujących ogrzewania dodatkowego w funkcji Sprawdzanie działania elementów wykonawczych zostaje zapamiętana usterka pompy obiegowej , przy czym usterka nie wystąpiła, a działanie pompy obiegowej jest prawidłowe, wówczas należy skasować pamięć usterek.

Przy usterce pompy obiegowej ogrzewanie postojowe nie uruchomi się. Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie uruchomione dopiero wówczas, gdy nie będzie już usterki.

(...)

Wzięte z podlinkowanego tematu, który sam stworzyłeś.

U mnie tak jest, u Aydaho też, że w "output tests" wywala błąd pompki a pompka działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakiś bład wyskoczył w sterowniku i nie odpala :mysli: Masz kompa ? Mozesz sprawdzić ?

Po kolejnej nieudanej próbie odpalenia po wcześniejszym zaprogramowaniu podłączyłem pod VAG-a i mam takie błędy

201201191610131.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Co do pompki, sprawdź czy dobrze wtyczka jest wsadzona do sterownika przy piecyku. U mnie za pierwszym razem jak złożyłem to też ten błąd wywaliło i właśnie na wtyczce coś nie stykało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skasowałem pamięć błędów w sterowniku, zalałem do pełna i zrobiłem próbę programując tak żebym mógł sprawdzić czy odpali. Po ustawieniu timera na żądaną godzinę i datę, czas działania 15min i webasto odpaliło, pracując przez zadany wcześniej okres czasu czyli wszystko gra. Ustawiłem na dzień jutrzejszy timer na godzinę 6 rano i mam nadzieje ze tym razem wsiąde do nagrzanego auta :)

Podczas pracy układu, stojąc obok auta słychać lekkie tykanie w okolicach pompki o ile dobrze się wsłuchałem - czy to normalne?

Dzięki za porady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skasowałem pamięć błędów w sterowniku, zalałem do pełna i zrobiłem próbę programując tak żebym mógł sprawdzić czy odpali. Po ustawieniu timera na żądaną godzinę i datę, czas działania 15min i webasto odpaliło, pracując przez zadany wcześniej okres czasu czyli wszystko gra. Ustawiłem na dzień jutrzejszy timer na godzinę 6 rano i mam nadzieje ze tym razem wsiąde do nagrzanego auta :)

Podczas pracy układu, stojąc obok auta słychać lekkie tykanie w okolicach pompki o ile dobrze się wsłuchałem - czy to normalne?

Dzięki za porady i sugestie

gdyby nie tykało to byłby własnie problem :naughty: - tak ma być - oznacza to pracę pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee?

On ma klapkę "Der Deckel hält aber!"

Wrzuć sobie w tłumacza google z DE na ENG. Tam jakichś zatrzasków brakuje, nie całej klapki. Klapka zresztą na zdjęciu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee?

On ma klapkę "Der Deckel hält aber!"

Wrzuć sobie w tłumacza google z DE na ENG. Tam jakichś zatrzasków brakuje, nie całej klapki. Klapka zresztą na zdjęciu jest.

racja zwracam honor i kiełbase :decayed: sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

bonus to jest taki że nic nie odpala teraz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

bonus to jest taki że nic nie odpala teraz :naughty:

Info o rezerwie sterownik piecyka bierze z licznika? Może tu jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

bonus to jest taki że nic nie odpala teraz :naughty:

Info o rezerwie sterownik piecyka bierze z licznika? Może tu jest problem?

to nie wywalałby błedu 1406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Może inaczej: dlaczego nie wywala "00664" i odpala przy niskim (rezerwa) poziomie paliwa w baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

Może inaczej: dlaczego nie wywala "00664" i odpala przy niskim (rezerwa) poziomie paliwa w baku?

to mnie akurat zupełnie nie martwi.

Andy podeślij namiary do tego gościa z Volvo - chyba czas wygrac tą nierówną walkę a w piatek ma byc -14 C :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

bonus to jest taki że nic nie odpala teraz :naughty:

ubolewam nad tym, nie było to moją intencją, możesz na mnie liczyć... i to wszystko umacnia mnie w przekonaniu, że tedeiki to zuo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto odpala mi nawet na głębokiej rezerwie :naughty: wtf .. chyba reklamował w serwisie będe

dostałeś bonus najwidoczniej i niekoniecznie od serwisu :decayed:

bonus to jest taki że nic nie odpala teraz :naughty:

ubolewam nad tym, nie było to moją intencją, możesz na mnie liczyć... i to wszystko umacnia mnie w przekonaniu, że tedeiki to zuo :>

dzięki

Mario TDI nie ma tu chyba nic do rzeczy .... dziadowskie są te cholerne palniki po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Andy podeślij namiary do tego gościa z Volvo - chyba czas wygrac tą nierówną walkę a w piatek ma byc -14 C :decayed:

Mnie znowu ciekawi to dogrzewanie silnika po 'cold-start'. Jak do tej pory nie miało okazji się włączyć.

Ciekawa rzecz, może oczywista dla Was. Ilustracja, że piecyk jest tylko elementem zintegrowanego systemu ogrzewania postojowego. W ostatni weekend w trakcie dłuższej podróży zatrzymałem się na krótką chwilę, wyłączyłem silnik i wysiadłem z auta. By wnętrze nie wychłodziło się włączyłem pilotem ogrzewanie postojowe. Włączył się nawiew w środku, klimatronik, nie włączył się piecyk. Dopiero po kilku minutach grzania w ten sposób włączył się piecyk, po tym jak temperatura płynu na wskaźniku spadła poniżej 70 st. Fajne to :decayed:

BTW: ciekawe ile akumulator wytrzyma gdy piecyk będzie często włączany a auto będzie jeździć na krótkich dystansach? :mysli::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Andy podeślij namiary do tego gościa z Volvo - chyba czas wygrac tą nierówną walkę a w piatek ma byc -14 C :decayed:

Mnie znowu ciekawi to dogrzewanie silnika po 'cold-start'. Jak do tej pory nie miało okazji się włączyć.

u mnie się to włącza dzien w dzien jak wszędzie jeżdze :) , jak temp. na dworze jest poniżej + 5 st piecyk sam się odpala i dogrzewa, dzięki temu nieważne czy na dworze -10 czy 2 st. po ok 8-10 min od zimnego startu na dworze mam 90 st na blacie i żądaną temp w aucie w tym wypadku zawsze mam zimą ustawione 20 na AUTO.

oczywiscie na klimatroniku nie możę być wcisnięty ECON.

swoją drogą dzięki webasto auto się praktycznie tak szybko nagrzewa jak ojca PB 1.8 T :)

choć i tak najlepszą rzeczą moim zdaniem w tym jest jak na dworze po nocy jest -10, piec ustawiony wcześniej na 30 min, a silniczek odpala mięciutko jak w lato przy temp. 20 st C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...