Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

pozwolę sobie zapytać, co kombinujesz ? :>

Ja? Nic :przebiegly: Jednakże nie mogę się zabawiać w plotkarę i napisać co kolega Ay. kombinerkuje .... :hahaha:

Można sobie poradzić bez kolorów tych kabli ale byłoby łatwiej z tą wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zapytać, co kombinujesz ? :>

Ja? Nic :przebiegly: Jednakże nie mogę się zabawiać w plotkarę i napisać co kolega Ay. kombinerkuje .... :hahaha:

"...a bez metafor ?..."

sygnałowy jest cieńszy od stałego plusa do sterownika, poza tym sygnałowy idzie od kostki sterownika pieca, a plus za bezpiecznikiem pod MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś niedomyślny ... :tongue4:

Kolega chce pójść dalej (skoro piec działa) i zamontować 'remote control' Ot i cała tajemnica :)

To jest stały plus? Zawsze będzie tam napięcie? Podpięcie miernika rozwieje wątpliwości, który kabel jest od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś niedomyślny ... :tongue4:

Kolega chce pójść dalej (skoro piec działa) i zamontować 'remote control' Ot i cała tajemnica :)

To jest stały plus? Zawsze będzie tam napięcie? Podpięcie miernika rozwieje wątpliwości, który kabel jest od czego?

no pewnie - pozatym na sygnałowym nie będzie stałego napiecia (chyba ) :decayed:

Mario nie masz gdzies sterownika do zdalnego ? [br]Dopisany: 29 Styczeń 2012, 22:34_________________________________________________

Noo i po problemie :decayed:

uffffff :decayed:

Mario - przypomnij mi - na wiązce do sterownika zdalnego jest wtyczka zarobiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario nie masz gdzies sterownika do zdalnego ?

Napisz do Krystiana - może jeszcze ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario nie masz gdzies sterownika do zdalnego ?

Napisz do Krystiana - może jeszcze ma...

thnx - masz może koma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario nie masz gdzies sterownika do zdalnego ?

Napisz do Krystiana - może jeszcze ma...

thnx - masz może koma

Yep. Poszło na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Podłącze się pod temat :)

Pomału brakuje mi pomysłów na to webasto. Zakupiłem webasto na allegro, zapchałem do auta, odpaliłem i strasznie dymi. Rozebrałem cały piec wyczyściłem (nic tam nie widać żeby coś było powypalane, dysza ok) kupiłem nową świece i dalej dymi. Żeby to jeszcze delikatnie, nie wali jak z komina elektrowni. Vag żadnych błędów nie wywala.

Macie jakieś pomysły ?

Zrob test wydajnosci pompki - pewnie tak jak ja masz zla i leje za duzo paliwa - dlatego dymi

Jak nie to - kupuj palnik z Volvo . Szkoda czasu

testu nie zrobie bo vag nie chce się połączyć. Ustawiłem dawke w kanale 02 na 450 i przestało dymić. Zostawic to tak czy lepiej zrobić test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak sie nie polaczyles ze sterownikiem a pozniej zmieniłeś dawke :wink4:

A skad 450 :blink: i nie dymi :mysli:

– Ustawienie fabryczne np. 176 ms (176/1000 sek.), odpowiada ok. 5,7 Hz (impulsów na sek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171 w kanale 02 jak ustawie to strasznie dymi wiec zmienialem ustawienia w gore az przestało. Mam jakis dziwny program i moge zmieniac tyko wartosci w adaptacji i kasowac bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171 w kanale 02 jak ustawie to strasznie dymi wiec zmienialem ustawienia w gore az przestało. Mam jakis dziwny program i moge zmieniac tyko wartosci w adaptacji i kasowac bledy.

to postaraj sie o test pompki jak będziesz miał dostęp do normalnego VAG lub VCDSa ... tak jak napisałem wczesniej pewnie pompka dawkuje za dużo.

To jakaś ori pompka czy kupiłeś na allegro ? znasz jej parametry ? powinna mieć 3,1-5 KW

najlepiej kup sobie taką - ja mam identyczną i działa ok ( podaje dawke 36 ml czyli w tolerancji się mieści )

http://allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-webasto-mercedes-3-5-kw-12v-i2078490177.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - przypomnij mi - na wiązce do sterownika zdalnego jest wtyczka zarobiona ?

Przepraszam, ale kolega mnie obraża :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - przypomnij mi - na wiązce do sterownika zdalnego jest wtyczka zarobiona ?

Przepraszam, ale kolega mnie obraża :facepalm:

no paru rzeczy nie skończylismy dlatego pytam :wink4: ... czyli rozumiem że tego dokupywac nie muszę. cool :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odebrałem pompkę..w czwartek lub piątek montaż :kox:

montuj dzisiaj - ominą Cię dwa najmroźniejsze dni tej zimy - trzeba grzać a nie montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no paru rzeczy nie skończylismy dlatego pytam :wink4: ... czyli rozumiem że tego dokupywac nie muszę. cool :hi:

wiązka od A do Z :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171 w kanale 02 jak ustawie to strasznie dymi wiec zmienialem ustawienia w gore az przestało. Mam jakis dziwny program i moge zmieniac tyko wartosci w adaptacji i kasowac bledy.

to postaraj sie o test pompki jak będziesz miał dostęp do normalnego VAG lub VCDSa ... tak jak napisałem wczesniej pewnie pompka dawkuje za dużo.

To jakaś ori pompka czy kupiłeś na allegro ? znasz jej parametry ? powinna mieć 3,1-5 KW

najlepiej kup sobie taką - ja mam identyczną i działa ok ( podaje dawke 36 ml czyli w tolerancji się mieści )

http://allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-webasto-mercedes-3-5-kw-12v-i2078490177.html

mam taką pompke: http://www.ebay.de/itm/Webasto-Dosierpumpe-Diesel-Standheizung-12V-9012868C-/380307328469

mam jeszcze pytanie jak jest włączony tryb auto na klimatroniku i odpali sie webasto podczas jazdy, to powinna swiecic się kontrolka na desce czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie jak jest włączony tryb auto na klimatroniku i odpali sie webasto podczas jazdy, to powinna swiecic się kontrolka na desce czy nie ?

U mnie się nie świeci, więc chyba nie.

A mnie zastanawia kwestia, jak załączam webasto np z pilota. grzeje sobie jakiś czas. Potem wchodze do auta i odpalam silnik.

Tak można robić czy lepiej zgasić webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171 w kanale 02 jak ustawie to strasznie dymi wiec zmienialem ustawienia w gore az przestało. Mam jakis dziwny program i moge zmieniac tyko wartosci w adaptacji i kasowac bledy.

to postaraj sie o test pompki jak będziesz miał dostęp do normalnego VAG lub VCDSa ... tak jak napisałem wczesniej pewnie pompka dawkuje za dużo.

To jakaś ori pompka czy kupiłeś na allegro ? znasz jej parametry ? powinna mieć 3,1-5 KW

najlepiej kup sobie taką - ja mam identyczną i działa ok ( podaje dawke 36 ml czyli w tolerancji się mieści )

http://allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-webasto-mercedes-3-5-kw-12v-i2078490177.html

mam taką pompke: http://www.ebay.de/itm/Webasto-Dosierpumpe-Diesel-Standheizung-12V-9012868C-/380307328469

(...)

Aydaho, czy ten kształt nie wydaje Ci się znajomy? :kwasny:

Ludzie, macie w pierwszym poście dokładne zdjęcia jak wyglądać powinna pompka paliwa do ogrzewania firmy Eberspacher Nordic, które montowane było w B6/B7, macie opisane perypetie Aydaho z nieodpowiednią pompką.

Qrde, nic to nie daje, krew w piach :wallbash: Powielacie te same błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie jak jest włączony tryb auto na klimatroniku i odpali sie webasto podczas jazdy, to powinna swiecic się kontrolka na desce czy nie ?

U mnie się nie świeci, więc chyba nie.

A mnie zastanawia kwestia, jak załączam webasto np z pilota. grzeje sobie jakiś czas. Potem wchodze do auta i odpalam silnik.

Tak można robić czy lepiej zgasić webasto.

ponoć lepiej zgasić webasto, gdyż można ubić pompkę dozującą, choć ja nie wiem niby jak, w instrukcji nic nie piszą o tym, ja się staram pyknąć pilotem chwilę przed odpaleniem :wink4:

swoją drogą webasto przy tych mrozach jest zbawienne, zapomniałem co to skrobaczka i zimny fotel po wejsciu do auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...