Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i Działanie Webasto Diesel 1.9 2.0 TDI [ALL B6/B7]


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka obiegowa chodzi??

ostatnio wywalała jakieś błędy ale teraz nie ... wydaje mi się że pracuje ale nie sprawdzałem tego

Grzesiu - to nie to, mam ponad pół baku .

Co dziwne kopci mocno ale mniej niż na starej pompce. Chciałem żeby sie przepalił porządnie i wyjarał paliwo którym był zalany cały piec. Wczoraj wieczorem już przez moment dymił całkiem mało i nagle sru .... wyłączył się, pompka chwilkę jeszcze pukała i oczywiście zrobiła sie momentalnie świeca dymna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka OK :) Błędow brak :mysli: tylko czemu po 4 minutach się wyłacza ?

Masz tą starą pompkę ? można ją rozebrać i sprawdzić bebechy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Masz tą starą pompkę ? można ją rozebrać i sprawdzić bebechy ?

Ale po co? To pompka do pieca firmy Webasto nie Eberspacher. Według procedury sprawdzenia ilości podawanego paliwa opisanej w tym wątku dająca ok. 83 ml.

Problem nieodpowiedniej pompki został wyeliminowany (Aydaho: ile było? 36? 37 ml?). Trzeba szukać dalej, w innym miejscu.

[spekulacje mode on] Może ta pierwsza pompka zamęczyła membranę rozpylacza? Dlatego nadal dymi? Tylko czemu się się wyłącza? [spekulacje mode off][br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 08:39_________________________________________________

One nawet inaczej wyglądają: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.msg2840404#msg2840404[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 08:49_________________________________________________

A tak w ogóle to: :lol1: REZANIE POSYSA :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawć pompkę obiegową.

Jeśłi by nie działała to zabezpieczenie wyłaczy piec przed przegrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawć pompkę obiegową.

Jeśłi by nie działała to zabezpieczenie wyłaczy piec przed przegrzaniem.

to calkiem możliwe. Sprawdzę to

ale Webasto działa - dzisiaj cieplo z nawiewu poczułem znacznie szybciej niż zwykle mimo że działało tylko 5 min

a i to co zauważyłem po wymienie pompki - pracuje równo, nie słychać pulsacyjnej pracy pieca jak to miało miejsce wczesniej, efekt jakby sie rozpalał i przyduszał na zmianę. teraz huczy równo tylko wyłacza się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawć pompkę obiegową.

Jeśłi by nie działała to zabezpieczenie wyłaczy piec przed przegrzaniem.

sprawdz sie pisze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: wrclaguna Dzisiaj o 08:30

(...)

Masz tą starą pompkę ? można ją rozebrać i sprawdzić bebechy ?

Andy

Ale po co?

Pytałem Aydaho :wink4:

Ciekawi mnie budowa i chce mieć porównanie do innych pompek :)

pompka_212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sami - nagrałem to wczoraj - na poczatku jak widzicie prawie zero dymu, następuje wyłaczenie, slychać jeszcze pompkę i świeca

http://www.youtube.com/watch?v=UEcmnUt9tJg&context=C383215fADOEgsToPDskJuKsJDZVJSEDjSfrQ61A9K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawć pompkę obiegową.

Jeśłi by nie działała to zabezpieczenie wyłaczy piec przed przegrzaniem.

to calkiem możliwe. Sprawdzę to

(...)

Bloki pomiarowe piecyka na zimnym silniku i jazda :naughty: Uruchamiamy generator mgły (pardon, dymu, pardon, piecyk) i patrzymy co się dzieje :kox:

Wiesz do czego piję? :nose:

(...)

ale Webasto działa - dzisiaj cieplo z nawiewu poczułem znacznie szybciej niż zwykle mimo że działało tylko 5 min

(...)

Aaa, tam.

Zgrzałeś się myślą, że ten k**wiszon znowu się za wcześnie wyłączy i stąd takie wrażenie :lol1:[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 09:45_________________________________________________

Ciekawi mnie budowa i chce mieć porównanie do innych pompek :)

pompka_212.jpg

Aaaa, skoro w celach poznawczych to nie mam zastrzeżeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator w dobrym stanie ? Nie wiem czy głupot nie piszę ale chyba jest też zabezpieczenie przed rozładowaniem.

niee to nie to . Wcozraj Andy sie pofatygował specjalnie do mnie żeby na zimno go sprawdzić. Pochodził ze 2 minuty i ..... wywalił błąd : No flame

numer błędu: 01406

pozatym pompka przez nieudane rozruchy podejrzewam zalała piec dopuszczalną dawką 70 ml i d*pa. Trzeba będzie rozbierać piec i sprawdzić rozpylacz i reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem nie mieści się w temacie tego wątku i przenoszę dyskusję tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174594.msg2855535#msg2855535

;)

Akku sprawdzone, pompka sprawdzona, temperatura wody w płaszczu piecyka osiągnęła w szczycie 45 st.

Reszta w tamtym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akumulator w dobrym stanie ? Nie wiem czy głupot nie piszę ale chyba jest też zabezpieczenie przed rozładowaniem.

Jakby było małe napiecie to wywaliło by błąd 01444

Mozna to tez ustawic VAGiem w Adaptacjach :decayed:

A akumulator w dobrym stanie ? Nie wiem czy głupot nie piszę ale chyba jest też zabezpieczenie przed rozładowaniem.

niee to nie to . Wcozraj Andy sie pofatygował specjalnie do mnie żeby na zimno go sprawdzić. Pochodził ze 2 minuty i ..... wywalił błąd : No flame

numer błędu: 01406

pozatym pompka przez nieudane rozruchy podejrzewam zalała piec dopuszczalną dawką 70 ml i pupa. Trzeba będzie rozbierać piec i sprawdzić rozpylacz i reszte.

.

Pewnie zalało piec paliwem i stąd ten błąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalało piec paliwem i stąd ten błąd :(

zalało, był już zalany wczesniej po starej pompce która waliła 83 ml w tescie. niestety nie dało sie go wypalić bo teraz łapie błąd

czeka mnie więc chyba rozbiórka kolejna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma mozliwosci jakiegos ustawienia ze strony vaga zeby wypalal piec w trybie awaryjnym? przecie jak ma paliwo to powinno dzialac chyba ze ma za duzo paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma mozliwosci jakiegos ustawienia ze strony vaga zeby wypalal piec w trybie awaryjnym? przecie jak ma paliwo to powinno dzialac chyba ze ma za duzo paliwa

ma tyle paliwa że kapie dolotem powietrza do piecyka :decayed: jak VAGIEM chcesz to wypalić .. Vag niczego nie spali musi to sam piec zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy cos pomogą moze jeszcze Nastawy Podstawowe w Adaptacjach kanal 08 :mysli: Trzeba sprawdzic jakie sa tam wartosci zapisane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy cos pomogą moze jeszcze Nastawy Podstawowe w Adaptacjach kanal 08 :mysli: Trzeba sprawdzic jakie sa tam wartosci zapisane .

Znaczy się nie przenosimy się do wątku o problemach z piecykami i pompujemy ten temat?

Na czas pomiaru ilości paliwa było "250", wczoraj w trakcie zwykłej pracy było "0". Jaki to ma związek z faktem, że nie ma płomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...