Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co ma lepszego kopa 1.8 T czy 19.Tdi AWX?


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto kolejne z moich pytań za 100 punktów: Jakie w sekundach jest przyspieszenie 1.9 TDI AWX po chipie tak około 170 km plus 400 niutów i jakie jest przyspieszenie 1.8 T po chipie tak około 200 km i 300 N.

Zastanawiam się cały czas jaki silnik wybrać. Nie ineresuje mnie v-max. Wolałbym coś co ma dobre czasy do 100 km/h i trochę powyżej,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz pod uwage spalanie to proste , że AWX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale dokładnie, jakie te maszyny maja przyspieszenia???Nie chce wywoływać następnej wojny Tdi v. Benzyna tylko poznać fakty. Ile do setki w obydwu przypadkach. Powiem tak. Jeżeli AWX jest powiedzmy hipotetycznie wolniejszy od 1.8 T o np.sekune czy dwie to biorę 1.8 T ale jeżeli są to róznice typu 0,3 sek, to wolę AWX. Pamiętajmy , ze chodzi mi o auta po modach (AWX 170km/400Nm, 1.9T-200KM i 300 NM)

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii jest jakaś rożnica 1s w przyśpieszeniu do 100 1.8T ma 8,9 a 1.9TDI ma 9,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowa o ktorej budzie? AWX w B6 vs 1.8T w B5 czy moze AWX w B6 vs 1.8T w B6? :rolleyes: a tak w ogole to czemu ma sluzyc ten temat..? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze Awx B6 vs 1.8 T B6 i 1.8 T B5. nie chodzi mi o serię bo tyle jestem w stanie sam sprawdzić.

Temat ma słuzyć temu, ze jest to dość istotna wartość, a jak widać trudno ją poznać.Jak pisałem wyżej zastanawiam się nad którymś z tych silników. Jeśli osiągi są takie same to po prostu mój dylemat ograniczy się do kwestii spalanie TDI v. dźwięk 1.8 T i większe możliwości modyfikacji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie 1.8T

Dzwiek 1.8T

Spalanie 1.9 TDI

Wynik prosty.. I tak bym wolal AWX.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec dzwiek, osiagi i sensowne spalanie to kup 2.5 :cool:

Kopa to ja mam dobrego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy quattro wchodzi w gre? Bo jak chcesz 0-100 to quatrówka bedzie robiła róznice. Dopiero później FWD zacznie dochodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście do tematu ... benzynka będzie lepsza do 100ki z uwagi że będzie kręcona jak kosiarka ... ale w warunkach drogowych (gównie na trasie) myślę że AWX wciąga nosem nie tylko takie 1,8T. O spalaniu nie wpominam nawet. Zatem jak coś to sprecyzuj co znaczy dla ciebie że auto ma "kopa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynka będzie lepsza do 100ki z uwagi że będzie kręcona jak kosiarka

No nie wiem, z tym bywa roznie. Istotna jest tez ilosc niutonow po obu stronach, a nie zakres obrotow o ile sie nie myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze zrobionym sofcie AWX wciąga 1.8T oba w budach B6. Kolego każdy soft jest inny robiony pod silnik i nikt nie jest w stanie podać dokładnie jak się ma przyspieszenie z hamowni przełożone na asfalt. Umiejętności też robią robotę .każdy start może być różny no i wtedy jak tu o wmiarę dokładne pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey, rozumiem, ze każddy soft, auto i kierowca są inne ale w takim razie czy ktos może podać rząd wielkość czy jest to 6-7 sekund czy szybiciej...wolniej??Po prostu się zastanawiam czy można osiągąć takie przyspieszenie w tych autach bez gruntownych przeróbek.

Może ktoś z Was ma takie auto i może podać mi przyspieszenie w przypadku jego samochodu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...