Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spociki w Kielcach


grzanek85

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze drogie są skubańce ;)

Edytowane przez Słowiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jest jeszcze druga strona medalu z tymi światłami dziennymi na długich.. czy ktoś rozpatrywał to pod kontem zużycia energi? pewnie nie a przeciez o to w tym wszytstkim chodzi najbardziej. świecenie na 30 czy na 40 procent usyskuje się poprzez wstawienie rezystora w szereg żarówki co nam obcina napiecie na żarówce o odpowiednia wartość. z racji takiej że zarówka ma 55.. 60 wat ( jedna a sa dwie) to prąd jaki pobiera w warunkach normalnej pracy to mamy około 10 A. w takim układzie rezystor który wstawiamy musi miec odpowiednia wartość by go nie upaliło. tym samym zwiększamy dodatkowo wartość rezystancji całego obwodu ( rezystancja żarówek + rezystancja mocnych rezystorów) co powoduje jeszcze większy pobór prądu.. jak to jest oszczędność to ja chyba skończyłem nie tą szkołę.

a wprzypadku typowych świateł drl ciagna 10 W ( przyzałożeniu 10 diod 1W)

Hmm no u Mnie mając wskaźnik ładowania aku w zegarach idzie zobaczyć, że teraz wskazówka idzie dalej za 14V a wcześniej na włączonych światłach było to przed:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze druga strona medalu z tymi światłami dziennymi na długich.. czy ktoś rozpatrywał to pod kontem zużycia energi? pewnie nie a przeciez o to w tym wszytstkim chodzi najbardziej. świecenie na 30 czy na 40 procent usyskuje się poprzez wstawienie rezystora w szereg żarówki co nam obcina napiecie na żarówce o odpowiednia wartość. z racji takiej że zarówka ma 55.. 60 wat ( jedna a sa dwie) to prąd jaki pobiera w warunkach normalnej pracy to mamy około 10 A. w takim układzie rezystor który wstawiamy musi miec odpowiednia wartość by go nie upaliło. tym samym zwiększamy dodatkowo wartość rezystancji całego obwodu ( rezystancja żarówek + rezystancja mocnych rezystorów) co powoduje jeszcze większy pobór prądu.. jak to jest oszczędność to ja chyba skończyłem nie tą szkołę.

a wprzypadku typowych świateł drl ciagna 10 W ( przyzałożeniu 10 diod 1W)

Hmm no u Mnie mając wskaźnik ładowania aku w zegarach idzie zobaczyć, że teraz wskazówka idzie dalej za 14V a wcześniej na włączonych światłach było to przed:) :)

wskaźnik ładowania pokazuje napięcie na instalacji a nie prąd pobierany czy ładowania. oczywiście ze spadnie trochę bo jakby nie patrzeć odchodzi ci masa żarówek podświetlania z wewnątrz i postoje przód tył ale w porównaniu z światłami dziennymi i tak jest to dużo dużo wyższy pobór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam prośbę. Może ktoś podjechać przeczesać auto ?

http://otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-b8-2009r-2-0tdi-170km-quattro-bixenon-skora-navi-mmi-dvd-panor-ID6y8ipn.html#61a06a0090

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,, scooby jak Ci się sprawuje airaid? może jkiegos spota zrobimy jak będę w kielcach? ktos chętny więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naraziemam wyjety silnik, zmieniam turbo, air smiga ok, bede go niebawem przzerabial troche. Na spota jestem chetny ale wiele razy probowalem tu cos organizowac i nic z tego nie wyszlo, w przyszly weekend mozemy cos pomyslec, juz chyba poskladam aczworke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no temat spotów to tu już od dawna jest cięzki.. pamiętam 4..5 lat temu to dało rade sie spotykac co 2 tygodnie i aut było sporo.. taz nawet brakło miejsca pod WTC hehe.. ja chętnie podjade do kielc tylko na weekendach mam czas. najlepiej niedziele bo w tygodniu brak czasu.. piszcie na PW jak tylko jest jakas organizacja to chętnie sie pojawie. byle przed zimą bo na zimę auto w garaż idzie i znów trzeba coś pomodzic nowego a planów nie brakuje:)


a powiedz mi jak z miękkością zawiechy jak jest puszczony nisko? nie robi sie zbyt miekki na zakretach?

Edytowane przez Tposejdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...