Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samo poziomowania xenon-ów A4 B6


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wszystko sobie opisałem, jutro będę dalej z tym walczył :wink:

Wydaje mi się teraz wszystko jasne :decayed:

Swoją drogą to którędy jest poprowadzona wiązka z tylnego czujnika? Pytam, bo zdjęcia z tylnej części nie działają...

---------- Post dopisany 15-09-2013 at 22:02 ---------- Poprzedni post napisany 01-09-2013 at 22:28 ----------

Coś mnie naszło żeby się w końcu za ten cały shit zabrać i jak zwykle problemy :grin:

Przy kostce od lampy przewody mają oczywiście inne kolory, to nie problem, bo sobie posprawdzałem i znalazłem je w kabinie.

Problemem jest to, że w lampie są dwa zółto-czarne, jeden jest cienki a drugi gruby, one idą do kabiny i są zmostkowane, z dwóch przechodzą w jeden przewód w czerwonej kostce w słupku A.

Ja je odzieliłem i zaznaczyłem sobie jako osobne przewody, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem?

Mam poznaczone wszystkie 4 przewody od lewej lampy, a co do tego brązowego przewodu co miał gdzieś być w wiązce to... Nie wiem, skoro znalazłem 4 przewody :whistling:

Generalnie tak to w lampie wygląda

pin 2 - lewy refl. 17p kostka (zielono-szary) (zolto-czarny cienki)

pin 3 - lewy relf. 17p kostka (zielono-żółty) (zamontowalem)

pin 4 - lewy relf. 17p kostka (zielono-czarny) (brazowy)

pin 5 - lewy refl. 17p kostka (zielono brązowy) (zolto-czarny gruby)

2 i 5 pin wydają się być zmostkowane :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, faktycznie coś mi umknęło :grin:

Ja się sugerowałem tym, że "pin 5 - lewy refl.", myślałem, że to kostka reflektora :facepalm:

Grubo :whistling:

No to wracam do punktu wyjścia, chociaż 3 przewody już mam zrobione, więc brakuje tego brązowego, ale to już pierdoła :decayed:

Nie czaje tylko czemu napisane jest, że 17 pinowa kostka?

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:36 ----------

A i...

W mojej kostce od lampy

pin 2 zolto-czarny cienki

pin 3 biały

pin 4 brazowy

gdzie w schemacie kostki od lamp jak byk napisane jest, że

2 - czarny przewód

3 - biały kabelek

4 - niebieski

6 - brązowy

Daltonistą jeszcze nie jestem i umiem rozróżnić kolory w kostce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest 17-pinowa czerwona kostka na słupku A...

Aby znaleźć dojście do tego brązowego kabelka, musisz rozciąć tą owijkę co idzie od tej czerwonej kostki... po parunastu cm będziesz miał mostek paru kabli brązowych... będą (zdaje się) 3 grube i dwa cieńsze. ten w lampie jest cieńszy, także miernik w dłoń, przecinasz jeden i sprawdzasz czy to ten :wink:

A kolory są może inne, bo jest to rozpiska od ori bixa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest 17-pinowa czerwona kostka na słupku A...

Aby znaleźć dojście do tego brązowego kabelka, musisz rozciąć tą owijkę co idzie od tej czerwonej kostki... po parunastu cm będziesz miał mostek paru kabli brązowych... będą (zdaje się) 3 grube i dwa cieńsze. ten w lampie jest cieńszy, także miernik w dłoń, przecinasz jeden i sprawdzasz czy to ten :wink:

A kolory są może inne, bo jest to rozpiska od ori bixa...

Jak dojść do tego brązowego gnoja to wiem, zastanawiały mnie tylko te kolory ale pewnie jest tak jak mówisz i w xenonie i bixie się różniły od h7 :whistling:

---------- Post dopisany 27-09-2013 at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany 15-09-2013 at 22:51 ----------

Jestem już bliżej niż dalej.

Większość przewodów już jest przeciągnięta na prawą stronę, zostało jeszcze pociągnąć wiązkę z prawego reflektora i tylnego czujnika i wtedy wszystko na spokojnie podłączyć pod kostkę :decayed:

Co ciekawe to przewody sterowania lampą były u mnie w kabinie, wszystkie 3.

2, 4 i 6, sprawdzałem miernikiem i wychodzi na to, że nie trzeba rozbebeszać tych brązowych przewodów zwiniętych w kupę.

Teraz pytanie, bo każdy przewód ma inny kolor więc tak nie dojdę gdzie to podłączyć, chodzi o przewody z lampy do sterownika :wink:

A i u mnie nie ma bezpiecznika S10, po prostu pociągnąć plus po stacyjce i dodać ten bezpiecznik i wsio ok? Domin powiedział, żeby pod ręczną regulacje świateł to podpiąć, no ale jak już robić to niech będzie na swoim miejscu, czyli 10 :decayed:

dobra jedyne co mi zostało to dorobić tylne mocowanie czujnika poziomowania i podłączyć reflektory do sterownika, problem w tym, że są opisane kolorami a nie pinami i nie wiem, gdzie podłączyć je teraz :shock3:

---------- Post dopisany 29-09-2013 at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany 27-09-2013 at 19:32 ----------

Dobra, wrzucam schemacik dla potomnych coby nie błądzili później tak jak ja to robiłem :wink:

Lewa strona to kostka od sterownika zasięgu reflektorów a prawa to jak widać.

pin 2 - lewy reflektor, kostka w lampie pin 2

pin 3 - lewy reflektor, kostka w lampie pin 4

pin 4 - lewy reflektor, kostka w lampie pin 3

pin 5 - lewy reflektor, kostka w lampie pin 6

pin 1 - prawy reflektor, kostka w lampie pin 4

pin 6 - prawy reflektor, kostka w lampie pin 3

pin 7 - prawy reflektor, kostka w lampie pin 6

pin 8 - prawy reflektor, kostka w lampie pin 2

pin 9 - bezpiecznik S10 (można podłączyć pod ręczną regulację świateł, bo pewnie tutaj wolne miejsce będzie)

pin 10 - masa

pin 11 - sygnalizacja na FIS, zielona kostja w liczniku pin 29

pin 13 - sterownik ABS (niebiesko-biały) (czarna kostka 17 pinowa w słupku A, taki cieniutki przewodzik)

pin 14 - złącze diagnostyczne (zielono-niebieski) mostek z pin 15

pin 15 - czujnik przód pin 4

pin 16 - czujnik tył pin 4

pin 17 - mostek z włącznikiem świateł (żółty) pin 11 (instalacja HIGH)

pin 18 - alternator (niebieski) mostek pod przykrywą ECU czarna 10 pinowa kostka (bardziej w stronę kabiny) pin 1

pin 19 - czujnik przód + tył pin 5

pin 20 - czujnik przód + tył pin 1

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalna wiazke i jest ta wtyczunia w niej ,to chyba przy tylnim czujniku gdzies jest, a powiedzcie mi np;pin 17 - mostek z włącznikiem świateł (żółty) pin 11 - mostek znaczy podpiąć kabelek pod istniejący juz kabel tak?

2.pin 13 - sterownik ABS (niebiesko-biały) (czarna kostka 17 pinowa w słupku A, taki cieniutki przewodzik)-ktory to pin w tej kostce 17 pinowej?

rjk8.png

Uploaded with ImageShack.us

takie coś zrobiłem moze sie komuś kiedyś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze tylko przy tylnym czujniku jest złączka (wtyczunia) a przedni leci bez zlaczek, w sumie tak wynika z rysunków technicznych z pierwszego postu.

A czy kabel od alternatora jest tylko w obudowie ECU trochę ciężko się tam dostać trzeba podszybie i wyciwraczki ściągać.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć ze tylko przy tylnym czujniku jest złączka (wtyczunia) a przedni leci bez zlaczek, w sumie tak wynika z rysunków technicznych z pierwszego postu.

A czy kabel od alternatora jest tylko w obudowie ECU trochę ciężko się tam dostać trzeba podszybie i wyciwraczki ściągać.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Przy obydwu czujnikach jest wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze ziomal-84 chodzi chyba o wtyczke czteroinową malutką tak jest raczej tylko przy tylnim czujniku oryginalnie juz w środku autka

Dzięki za info akurat kupiłem tylna wiązkę wraz z wtyczkami i czujnikiem czyli komplet.

Na razie czekam na graty z ASO typu srubki i reszta wtyczek, mam tylko jeszcze jedno pytanie jak przeprowadzić kable z lewej strony na prawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my dalismy nad radiem jest taka dziura tam zobaczysz nawet radia nietrzeba wyciągac posegregujesz kabelki i tylko czesc ich przerzucasz od strony kierownicy jest taka czarna blacha z dwoma prostokątnymi dziurami to nadnia dałem i dalej dziura nad drązkiem kiery i jeden kabel odseparowac do licznika drugi do włacznika i reszta dalej nadół tam bedziesz łaczył sie z kablami z czerwone kostki a od czujnika ciągniemy przy progach , poobklejałem tasmą (mysza) i wyglada w miare dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś elementy wiązki ręcznego ustawiania lamp są do wykorzystania?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem :wink:

Szkoda, że mi się taki nie trafił :kwasny: Ale w sumie ja zapłaciłem poprawie połowę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytaj zanim kupisz bo na zdjeciu nr 1 jest chyba komplet a na 2 i 3 brakuje ramion ... a ja w tej cenie kupilem jeszcze z cala kompletna wiazka od xenonu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpytaj zanim kupisz bo na zdjeciu nr 1 jest chyba komplet a na 2 i 3 brakuje ramion ... a ja w tej cenie kupilem jeszcze z cala kompletna wiazka od xenonu..

"100% sprawne,z foto nr 1."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...