Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 DIVISION

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
a ja potrzebuje dolne wahacze, obie strony, zawias 1BV, jakie zakupić??
8E0 407 151 M - nośny wahacz akurat nie ma znaczenia pod jakie zawieszenie (tylko górnych się to dotyczy). Ten sam jest dla lewej i prawej strony (...bo chyba nie chodziło Ci o banana?).
  • Odpowiedzi 86,1 tys.
  • Wyświetleń 3,8 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Wybacz, ale musiałem, rozkłada mnie to zawsze na łopatki :polew:

Uwierz mi, że nie tylko Ciebie :decayed: jak na robocie chłopakom to zapodałem, to z krzeseł pospadali :grin:

Opublikowano

To poza sprężynami/amortyzatorami wahacze też były inny w 1BV?

btw. gdzieś w okolicach września będzie w kraju?

Tak - właśnie górne wahacze był inne dla 1BV. Co ciekawe w B7 nie było już podziału - stosuje się jedną wersję (i jest to to samo co 1BV z B6). Ląduję w PL 5 lipca i już zostaję :wink:
Opublikowano

Jest moc z "dedektywem" :grin:

Opublikowano
:hi:

mógł by ktoś zarzucić numerkami dwóch górnych przednich prawych wahaczy

Do jakiego zawieszenia?

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

:hi:

mógł by ktoś zarzucić numerkami dwóch górnych przednich prawych wahaczy

Do jakiego zawieszenia?

Po Twoim setupie wnioskuję że odpowiednie będą z przeznaczeniem dla 1BV... 8E0 407 506 C, 8E0 407 510 C.

To poza sprężynami/amortyzatorami wahacze też były inny w 1BV?

btw. gdzieś w okolicach września będzie w kraju?

Inny stabilizator, tuleje mocujące skrzynię itd.

Opublikowano

tak potrzebuje dolne, górne są ok, na dolnych mechanior wyczuł delikatny luz, będzie trzeba to ogarnąć, kupować w aso czy na rynku jest coś podobnie dobrej jakości??

Opublikowano

To poza sprężynami/amortyzatorami wahacze też były inny w 1BV?

btw. gdzieś w okolicach września będzie w kraju?

Tak - właśnie górne wahacze był inne dla 1BV. Co ciekawe w B7 nie było już podziału - stosuje się jedną wersję (i jest to to samo co 1BV z B6).

Czyli kupując ten zawias obniżający s-line to muszę wahacze też wymienić w takim przypadku?

Inny stabilizator, tuleje mocujące skrzynię itd.

A jak zapodam same sprężyny i amortyzatory?

pytam czysto teoretycznie, bo na razie odkładam kasę na remont skrzyni :grin:

Opublikowano
tak potrzebuje dolne, górne są ok, na dolnych mechanior wyczuł delikatny luz, będzie trzeba to ogarnąć, kupować w aso czy na rynku jest coś podobnie dobrej jakości??

Możesz brać Lemforfera ale jeśli nie żal Ci kasy - kup ori.

Opublikowano

To poza sprężynami/amortyzatorami wahacze też były inny w 1BV?

btw. gdzieś w okolicach września będzie w kraju?

Tak - właśnie górne wahacze był inne dla 1BV. Co ciekawe w B7 nie było już podziału - stosuje się jedną wersję (i jest to to samo co 1BV z B6).

Czyli kupując ten zawias obniżający s-line to muszę wahacze też wymienić w takim przypadku?

Inny stabilizator, tuleje mocujące skrzynię itd.

A jak zapodam same sprężyny i amortyzatory?

Nie musisz wymieniać nic więcej - komplet gratów dla 1BV powodował dodatkowe usztywnienie auta. Tobie zależy tylko na obniżeniu więc...

Opublikowano

raczej będzie ori :wink:

Opublikowano

Inny stabilizator, tuleje mocujące skrzynię itd.

A jak zapodam same sprężyny i amortyzatory?

pytam czysto teoretycznie, bo na razie odkładam kasę na remont skrzyni :grin:

To zapodasz i będziesz jeździć :wink:

Opublikowano
raczej będzie ori :wink:

Nauczony doświadczeniem odpowiadam... dobry wybór (między AM a ori wbrew powszechnej opinii jest jednak różnica).

---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ----------

pytam czysto teoretycznie, bo na razie odkładam kasę na remont skrzyni :grin:

Ja nie wiem nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz - skrzynia kiepsko chodzi już od jakiegoś czasu a Ty wchodzisz w mody i teraz jeszcze zawieszenie. :doh:
Opublikowano

Nie musisz wymieniać nic więcej - komplet gratów dla 1BV powodował dodatkowe usztywnienie auta. Tobie zależy tylko na obniżeniu więc...

Dzięki :hi:

---------- Post dopisany at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany at 21:44 ----------

Ja nie wiem nad czym Ty się jeszcze zastanawiasz - skrzynia kiepsko chodzi już od jakiegoś czasu a Ty wchodzisz w mody i teraz jeszcze zawieszenie. :doh:

Ja tylko pytam, nie mam zamiaru nic grzebać przy zawiasie :decayed:

A kiepsko to zależy co przez to rozumiesz, bo dla mnie skrzyni jest w pełni sprawna tylko "odświeżenia" jej trzeba :whistling:

Co do skrzyni to przecież nie pojadę do ciebie z tysiącem peelenów :grin:

Zawsze jakieś niepotrzebne wydatki niestety wpadną po drodze, teraz tarcze hamulcowe przód wymienić by się przydało, bo biją :kwasny:

btw. Jozek, doszła kasa za opony?

Opublikowano

nie, jeszcze nie, jak zrobiłeś dziś to pewnie będzie jutro :wink:

Opublikowano
:hi:

mógł by ktoś zarzucić numerkami dwóch górnych przednich prawych wahaczy

Do jakiego zawieszenia?

Po Twoim setupie wnioskuję że odpowiednie będą z przeznaczeniem dla 1BV... 8E0 407 506 C, 8E0 407 510 C.

wielkie dzięki

czy mógłbym jeszcze prosić na lewą stronę :hi:

Opublikowano
:hi:

mógł by ktoś zarzucić numerkami dwóch górnych przednich prawych wahaczy

Do jakiego zawieszenia?

Po Twoim setupie wnioskuję że odpowiednie będą z przeznaczeniem dla 1BV... 8E0 407 506 C, 8E0 407 510 C.

wielkie dzięki

czy mógłbym jeszcze prosić na lewą stronę :hi:

8E0 407 505 C, 8E0 407 509 C.

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ----------

A kiepsko to zależy co przez to rozumiesz, bo dla mnie skrzyni jest w pełni sprawna tylko "odświeżenia" jej trzeba :whistling:

To się okaże jak przyjedziesz...
Opublikowano

to teraz największa zagadka na świecie czym ruszyć tą długą śrubę która trzyma te wahacze na zwrotnicy

po jednej stronie na pewno mi puści bo rok temu jak zakładałem gwint to z jedną stroną walczyłem prawie cztery godziny ,aż w końcu skończyło się na wierceniu. Z drugą stroną dałem sobie spokój ale trzeba będzie trzeba się z tym zmierzyć.

ktoś tu kiedyś wspominał o palniku ....

Opublikowano
to teraz największa zagadka na świecie czym ruszyć tą długą śrubę która trzyma te wahacze na zwrotnicy

po jednej stronie na pewno mi puści bo rok temu jak zakładałem gwint to z jedną stroną walczyłem prawie cztery godziny ,aż w końcu skończyło się na wierceniu. Z drugą stroną dałem sobie spokój ale trzeba będzie trzeba się z tym zmierzyć.

ktoś tu kiedyś wspominał o palniku ....

I to jest Panie najlepsza droga do rozwalenia gniazda w zwrotnicy - potrzebny zestaw odpowiednich narzędzi...

Opublikowano

co masz na myśli piszą o odpowiednich narzędziach , są do tego jakieś ściągacze :naughty:

Opublikowano
co masz na myśli piszą o odpowiednich narzędziach , są do tego jakieś ściągacze :naughty:

Coś takiego mają w ASO (nie wiem czy w każdym).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.