Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podłączenie kabli pod wzmacniacz


mile_end

Rekomendowane odpowiedzi

!! Prosze wymyślenie dobrej nazwy tematu !!

Witam w tym temacie zaprezętuje jak przeciągnełem kable w prosty sposób.

oto jakie kable bedą nam potrzebne:

- 5m po obu stronach zakończony czinczą

- 5m cieniutki kabelek "remote" (najlepiej niebieski)

- 6,1m zasilający 6mm średnicy czerwony na samym początku przylutować gniazdo z bezpiecznikiem

- 6,1m masy 6mm średnicy czarny (ja niestety nie znalazłem i mam zielono-żółty)

więc zaczynamy:

Przeprowadzenie kabli z komory silnika do kabiny

zaczynamy od odkręcenia 5 śrub przy czym z piątą mogą być problemy bo jest mało dostępna

następnie ściągamy pokrywe (6)

2001076461752203215_rs.jpg

następnie podłączamy kable do akumulatora ciągniemy tą drogą która widoczna jest na zdjęciu

2001019254104851700_rs.jpg

teraz robimy dziure w uszczelce w którą wsadzamy kable aby schludnie wygladały

2001015361792262491_rs.jpg

2001011188296475681_rs.jpg

kable przeciągamy przez gumową rure która prowadzi do komputera (sterownika) o tak

2001029884858120911_rs.jpg

w lewym górnym rogu obudowy sterownika jest otwór którym lecą kable jest on dosyć spory i ma bezpośrednie połaczenie z kabiną więc nie ma problemu kabli przeciągnąć

2001015286154489206_rs.jpg

2001065800760984476_rs.jpg

2001078366154280666_rs.jpg

na koniec pare prac upiększających i skręcanie obudowy efekt końcowy pod maską powinien wygladać tak:

2001042805328447725_rs.jpg

2001034780333452286_rs.jpg

Dalsza część za chwile.... [br]Dopisany: 01 Październik 2007, 18:08 _________________________________________________Przeprowadzanie kabli spod pedałów kierowcy do bagażnika

mamy już kable pod nogami kierowcy (okolice pedałów)

pierwszą czynnośćią którą bedziemy musiel zrobić to ściągnąć "podstopnik"

najpierw odkręcamy śrube (1) a potem zdecydowanym ruchem popychamy go do góry (2)

2000980576319959044_rs.jpg

następnie wpychamy je pod plastki tak żeby schowały się tak jak na tym zdjęciu

2000985370307433760_rs.jpg

następnym krokiem bedzie ściągnięcie plastkiowej osłony szyn aby dała nam miejsce

na wepchnięcie kabla pod plastkowy próg

2000951726618274350_rs.jpg

(tył osłony)zaczynamy od odkręcenia śrubki a potem od podważenia i wyciągnięcia plastkowego "kołka"

przczym nie szarpiemy za kołek lecz wkładamy palce pod plastk wokoło kołka i delkatnie wypychamy

2000907854154492524_rs.jpg

2000976891568337682_rs.jpg

z przodu nie ma śrubki wystarczy tylko wyciągną kołek

2000992839897318373_rs.jpg

wpychamy delikatnie kabel pod progi a potem ściągamy tylną kanape gwałtonie szarpiąc ja do góryi przeciągamy kable do bagażnika ( pod oparciami )

2000930062453014668_rs.jpg

dalsza część później (przeciągnięcie kabli od radia do bagażnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie kable były w zestawie :confused4:

a masowy jest taki sam lecz ma mniejszą izolacje

jak narazie bezpiecznika nie wybija (żółty 20amper chyba)

jak pojawią sie jakieś problemy to trzeba bedzie zmieniać :confused4:

ale od soboty juz hula i 0 problemów moze to ze względu na słaba moc wzmacniacza 400W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rms ale średnica kabli to nie 2,5mm tylko 6 mm coś mi się podyndało bo zrobiłem awanture klijętowi co mi sprzedał zestaw kabli

i okazało się że kable mają przekrój 6 mm a nie jak wcześniej pisałem (myślałem) 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak sie kupuje na allegro bez odpowiedniej wiedzy. szkoda tylko twojej pracy z ciągnięciem tych kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zrobiłem to troche w inny sposób.

Wzmacniacz jest zamontowany pod kierownicą (schowany) a kable ciągnąłem do tyłu do tuby (2x2,5mm)

Oceniłem ze mniej plątaniny, bo trzeba by było kabel od zasilania i kabel sygnałowy.

Wzmacniacz jest podłączony razem z radiem krótkim przewodem do + bezpieczników i gra idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody zasilające są 6mm średnica czyli mają zapewne powyżej 20mm2 w przekroju to wykarmią 400 RMS. Nie należy kierować się średnicą przewodu tylko jego przekrojem bo on wyznacza "przepustowość"

A co do umieszczania wzmacniacza pod kierownicą przy radiu - to pomysł może wygodny (nie musimy ciągnąć na tył sygnałowych), ale nie najlepszy bo jeśli ma on zasilać tubę to przewody głośnikowe powinny być jak najkrótsze - lepiej żeby zasilające były dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewody zasilające są 6mm średnica czyli mają zapewne powyżej 20mm2 w przekroju to wykarmią 400 RMS. Nie należy kierować się średnicą przewodu tylko jego przekrojem bo on wyznacza "przepustowość"

A co do umieszczania wzmacniacza pod kierownicą przy radiu - to pomysł może wygodny (nie musimy ciągnąć na tył sygnałowych), ale nie najlepszy bo jeśli ma on zasilać tubę to przewody głośnikowe powinny być jak najkrótsze - lepiej żeby zasilające były dłuższe.

A=(PI*d^2)/4 dla d=6mm :decayed: wychodzi A=ok.28mm^2 :drunk: czy aby naprawdę przemyślałeś to, widziałeś przewód o przekroju 28mm2 (a potem popatrz na zamieszczone fotki). Wiele wzmacniaczy nie posiada nawet takiej wielkości gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie nawet na połowe nie daje i mi wystarcza ale od kiedy widziałem (słyszałem) na Londyńskich wystawach samochodowych citroena c2 który (jak później czytałem w gazecie) robi porównywalny hałas co samolot odrzutowy to wszystko mi mało

ale powiem wam że jednak wzmacniacze taniej firmy to gówno kolega ma w aucie 1000w firmy "cośtam" i jak wsadziliśmy moją skrzynie to hałas na podobnym poziomie przy czym jakość basu porażka

dzisiaj wieczorem bede miał test sprzętu (imieniny teresy grill poza domem) ok 4 godzin grania bez przerwy zobaczymy jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A=(PI*d^2)/4 dla d=6mm :decayed: wychodzi A=ok.28mm^2 :drunk: czy aby naprawdę przemyślałeś to, widziałeś przewód o przekroju 28mm2 (a potem popatrz na zamieszczone fotki). Wiele wzmacniaczy nie posiada nawet takiej wielkości gniazda.

Jak sam napisałeś taki właśnie przekrój posiada ten 6mm przewód. Chodziło mi o to, że parę osób uważało te przewody za zbyt cienkie pod ten piecyk, z czym się akurat nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec z gdybaniem od du...y strony. Niech autor poda wartośc bezpiecznika we wzmacniaczu to odrazu będzie wiadomo jak ma mieć przewód bo zastosowane nie sądze że dobrze dobrane, bo myślę że minimum 1V ucieka po kablu w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze podziekujmy kolege ze pokazał nam sposób montazu-przeciagniecia kabli zamiast odrazu go krtytkowac ze puscil za cienkie :bicz3: Doceńmy jego trud a kable niech se kazdy kupi jakie mu sie podobają.

Sorki za OFF TPiC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko odświeżam temat...

dzisiaj zabrałem się za "ciągnięcie" 4 kabli sygnałowych pod wzmacniacz z tym że każdy ma srednice 5mm wiec łacznie sporo trzeba wepchnac w te progi.

Niestety utknalem w 1 miejscu...jakkolwiek zdjalem pierwsza oslone progową (przednia) to doszedlem do srodkowej (słupek) i niewiem jak ja sciagnac

moze ma ktos pomysl? [br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 11:08 _________________________________________________ok...sam sobie poradziłem już ale za chiny nie moge ściągnąć kanapy tylnej :)

próbowałem dość dynamicznie przez szarpanie do góry ale nic to nie dało

generalnie jest już sporo obluzowana ale wygląda jakby trzymała sie jeszcze na 2 zaczepach jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kanapa trzyma tylko na dwóch zaczepach i wystarczy tak jak sam napisałeś - dynamicznie pociągnąć do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie sie z nia uporalem - cholera faktycznie jest mocowana na 2 zaczepach plastikowych. Mało nie pogialem blach bo najwyrazniej nikt od nowosci jej nie wyciagal. Poza tym seryjne zaczepy maja tak ciasne pasowanie ze nie dziwie sie ze nie chciala wyjsc dobrowolnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...