Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Short shifter


Bla

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Chcę zamontować ShortShifter w najbliższym czasie i zastanawiam się co założyć.

Znalazłem kilka na ebayu za 120zł, ale to nie to czego szukam.

One mają kulkę, która wchodzi w seryjne łoże co nie eliminuje do końca luzów..

Poza tym zastanawiam się czy nie zrobić sobie po prostu adaptera na cięgna i wyjdzie teoretycznie to samo.

Ktoś ma zamontowany jakiś solidny SS? Doradzicie coś Chłopaki?

[br]Dopisany: 23 Październik 2010, 23:05_________________________________________________ :kox: Nikt nie używa shortshiftera w b5 czy założyłem wątek w złym miejscu? :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Wygląda solidnie. Za 400$ musi tak wyglądać :)

Musze poczytać... Masz może to w swojej karocy?

nie mam w swojej ale kiedyś kolega mi się tym chwalił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. Temat ciekawy. Sam się zastanawiałem nad SS po tym jak zobaczyłem jak wchodzą biegi u kolesia w hondzie z tym bajerkiem. Super sprawa :good: Może kolega Bla już to ogarnął??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje, zapragnąłem sprawić sobie to cudo, zna ktoś jakies miejsce gdzie to można kupic do skrzyn 5 biegowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego slaby pomysl skoro Ty skrociles drazek i mowisz ze jest ok? , tam dodatkowo wierca dziury w tym aluminiowym elemencie zeby wydluzyc dolne ramie jednoczesnie skracajac gorne tak jak ty, przy takim zabiegu efekt powinien byc jeszcze lepszy wlasnie ze wzgledu na wydluzenie dolnego ramienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś manual - fotki ktoś podrzuci??

dużo pisania, a nic konkretnego w temacie nie ma, raczej nie każdemu do końca pasuje SS za 250 $

a może chinol z allegro się sprawdza ? ma ktoś taki do 5-gang ?

pozdr


halo halo… :) jest tu ktoś kto ma SS w b5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie ucinasz pręt i gwintujesz tym samym gwintem, o tyle samo ile skrociles pret skracasz plastik na spodzie gałki/mieszka i tyle

ja skrocilem gdzies z 3 cm, moze 4 i jest idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież tu chodzi o zmianę proporcji, a ty mówisz o skróceniu lewarka od góry ?? tam gdzie nakręcasz gałkę ?

jaki to ma efekt poza niżej osadzoną gałką i krótszym mieszkiem??

Edytowane przez maly_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga lewarka przy zmianie biegow mimo wszystko jest tez krotsza, a dokladniej mowiac reki opartej na gałce, dodatkowy dla mnie plus to to ze ramie dzialania sie skrocilo wiec biegi zmienia sie troche "ciężej" daje to daje pozorne ale pozytywne odczucie ciasnej kasety lewarka

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pseudo short mnie nie interesuje :) skrócić można zawsze, to lepiej już wymienić wyrobione elementy mechanizmu i będzie progres

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest pseudo bo jak umiesz troche matmy to bedziesz wiedzial ze mimo wszystko droga galki sie skraca

poza tym profi ss ktory naprawde cos daje kosztuje przynajmmniej tysiaca i raczej jest ciezko dostepny w PL, wiec jest to ogolnie slaby pomysl

zreszta moge ci zmirzyc ile wynosi droga galki przy zmiaie z 1 na 2 a ile wynosi na typowym ss

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmierz jestem Ciekaw…

z matmy to ja znam proporcje i siłę razy ramie. A w tym przypadku zamiast wydłużyć dół, skracasz górę. Przez to musisz użyć większej siły bo ramie jest krótsze, a moment potrzebny do zmiany biegu musi być taki sam. Dla mnie to nadal ta gorsza opcja. Bo nie chcę aby biegi wchodziły ciężej.

Edytowane przez maly_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...