Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Problem z termostatem do 2,6 v6


PABLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy te silniki 2.6 V6 tak wolno się nagrzewają bo u mnie jak dojade do pracy ok. 6,5 km to licznik pokazuje 70 stopni.

A w zimie to w ogóle kosmos nawet połowy temperatury nie pokazywał :kwasny:

Nie wiem czy to jest wina termostatu czy poprostu te silniki tak mają?

Pozdro

proszę stosować 2 punkt regulaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy te silniki 2.6 V6 tak wolno się nagrzewają bo u mnie jak dojade do pracy ok. 6,5 km to licznik pokazuje 70 stopni.

A w zimie to w ogóle kosmos nawet połowy temperatury nie pokazywał :kwasny:

Nie wiem czy to jest wina termostatu czy poprostu te silniki tak mają?

Pozdro

Na pewno tak nei maja , u mnie po przejechaniu ok. 2 kilometrow jest 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje.

Zobacze jak będzie jeśli wymienie termostat, dobrze ze przynajmniej ta część to V6 nie jest droga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezko w abc wymienic nei to co u mnie ale ja u siebei wiemynialem 2 miesiace temu a teraz jak jade to mam 90 ale jak lece ok 140 to po jakims czasie mi spada temp do 70 i to juz wogole mnie smieszy chyba musze wymienic po raz 2 termostat albo cos sie silnik neidogrzewa aczkolwiek w to watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezko w abc wymienic nei to co u mnie ale ja u siebei wiemynialem 2 miesiace temu a teraz jak jade to mam 90 ale jak lece ok 140 to po jakims czasie mi spada temp do 70 i to juz wogole mnie smieszy chyba musze wymienic po raz 2 termostat albo cos sie silnik neidogrzewa aczkolwiek w to watpie

No jak jedziesz szybciej (w trasie) to temperatura spada bo masz szybsze chłodzenie :tongue4: szczególnie o tej porze roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje.

Zobacze jak będzie jeśli wymienie termostat, dobrze ze przynajmniej ta część to V6 nie jest droga :D

Tylko żeby wymienic termostat to trzeba pasek rozrządu wyjmowac. Wiem bo wczoraj wymieniałem. :D:a4fan:

wcale nietrzeba ja w swoim ABC wymieniałem i paska nietrzeba zrzucać ale fakt paluchy trzeba powyginać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciezko w abc wymienic nei to co u mnie ale ja u siebei wiemynialem 2 miesiace temu a teraz jak jade to mam 90 ale jak lece ok 140 to po jakims czasie mi spada temp do 70 i to juz wogole mnie smieszy chyba musze wymienic po raz 2 termostat albo cos sie silnik neidogrzewa aczkolwiek w to watpie

No jak jedziesz szybciej (w trasie) to temperatura spada bo masz szybsze chłodzenie :tongue4: szczególnie o tej porze roku :)

No nie tak bardzo.. a właściwie wogóle.. dzisiaj to przetestowałem podczas 550 km trasy.. nie ważne czy jechałem 120 km/h czt 140 km/h, czy 200 to cały czas było 90 stopni (odczytane z klimatronika).. a grzeje mi się w ciągu dosłownie 2 km do 90..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie mam ten sam problem .

Temp na dworze spadała (rano ok 5 stopni) a moje audi żeby się rozgrzać do 90 stopni potrzebuje przejechania ok 12km

Chyba też mam walnięty termostat.

Napiscie moze jaki termostat kupowaliście czy orgniał w ASO czy jakiś dobry zamiennik (firma).

- Czy trzeba chłodnice demontować czy jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup orginal.. nie ma sie co bawic.. pamietam z poprzedniego samochodu (tez gebelsowej marki), pozalowalem i zmienialem 2 razy... nie pamietam ile dokladnie kosztuje, ale ja wymienialem przy wymianie rozrzadu (2 miesiace temu - 10 tys. km temu) - ten co był (stary) był dobry.. ale po co ryzykować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo tyle że w 1.8T AEB i nie wiem gdzie się znajduje termostat może ktoś mi to opisze?

Pod króćcem wychodzącym z pompy wody. Wjedź na kanał i sprawdź.

Mi po założeniu oryginału z ASO łapie po jakichś 7-8 km spokojnej jazdy 90 stopni. I nie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu,

mam silnik 2.6 [ABC]. Podczas ostatnich dni, gdzie auto pokazywało mi temperaturę -3,5C, silnik w trasie miał cały czas temperaturę w okolicach 60-70 st. C. Podejrzewam, że walnął termostat, bo normalną temperarturą silnika jest jak mniemam 90 st. C ???[br]Dopisany: 29 Grudzień 2008, 09:34_________________________________________________Jak Wy macie w swoich 2.6 ABC, czy temperatura nie powinna być cały czas 90 st. C ? Nawet w zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...