Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Podgrzewane spryskiwacze - jak sprawdzić czy działają


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu odkryłem u siebie podgrzewane dysze spryskiwaczy, które nie były podłączone. Nie jest to moje ori wyposażenie (ktoś pewnie wymieniał maskę i dostał te sryski w spadku). Postanowiłem więc to podłączyć. Podłączyłem to tak jak niby dała to fabryka, czyli na stałe po przekręceniu kluczyka - dałem nawet bezpiecznik w ori miejscu. I teraz pytanie, czy spryski powinny się w jakoś istotny sposób nagrzewać, to znaczy czy da się wyczuć że są ciepłe? Ja podłączałem je na krótko i nie czułem aby robiły się ciepłe, ale nie wiem jak to dokładnie jest, no bo skoro mają chodzić non stop zima/lato to nie sądzę aby miały się nagrzewać do jakiś znacznych temp. Jak to u was wygląda? Nie miałem okazji sprawdzić ich jeszcze w minusowych temp więc nie wiem :mysli: Sprawdzałem tylko czy jest przejście prądu i jest. Jak jeszcze to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączałem w ten sposób:

http://www.audi80.pl/a4-b5-18-adr-podloga-skrzyni-biegow-str-29-vt30213,420.htm#507760[br]Dopisany: 28 Październik 2010, 17:35_________________________________________________Sebb, a jak podłączasz je na krótko do aku to robią się ciepłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poniżej schemat, wynika z niego że grzeją po przekręceniu kluczyka

AUDI_A4_1999.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż podgrzewanych dysz spryskiwaczy - 14.10.2010

Nie wytrzymałem i musiałem podłączyć moje dzisiejsze znalezisko. :mrgreen:

dysze1.th.jpg

Z tego co wyczytałem na naszym forum jak i na forum A4 dysze podgrzewane są cały czas po przekręceniu kluczyka. Nie zamierzałem więc za dużo kombinować i zrobiłem tak jak to zrobiła fabryka.

Nie chciałem walić jakiejś fuszerki tylko zrobić to maks tak jak fabryka. W tym celu musiałem pójść z instalacją do wnętrza kabiny. Najprościej było po przez puszkę kompa.

dysze2.th.jpg dysze3.th.jpg dysze4.th.jpg dysze5.th.jpg

Plus podpiąłem w instalację w miejscu gdzie napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka.

dysze6.th.jpg

W obwód wpięty jest oczywiście bezpiecznik i to w puszkę w miejscu oryginalnego bezpiecznika od podgrzewanych dysz - jak to dobrze że zostało mi jeszcze kilka pinów z przeróbki big bena na obrotomierz w A80 :mrgreen: Przydały się do wsadzenia w puszkę bezpieczników.

bezpiecznik.th.jpg

Kable pod maską zamaskowałem peszlem co by ładnie wyglądało.

cao1t.th.jpg cao2w.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod :) Ciekawe czy przydatny ;) jeszcze mi sie nie zdażyło aby mi spryskiwacze zamarzły o ile uzywałem zimowego płynu di spryskiwaczy ;) Swoja droga jeszcze podgrzewana wkładka zamka i mamy tzw pakiet zimowy komfort :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak!

Nie mam pojęcia gdzie są podłączone te dysze, ale wiem że grzanie odbywa się po przekręceniu kluczyka, ale dopiero gdy temperatura na dworze spada po niżej 5 stopni.

Podobnie jak ogrzewanie cylinderka zamka, załączana jest przez pociągnięcie klamki zewnętrznej, to i tak grzanie zaczyna się w temperaturze poniżej 5 stopni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega może treść linku wsadzić tutaj? Nie chcę zakładać konta na forum z którego skorzystam raz.

Ja podłączałem w ten sposób:

http://www.audi80.pl/a4-b5-18-adr-podloga-skrzyni-biegow-str-29-vt30213,420.htm#507760[br]Dopisany: 28 Październik 2010, 17:35_________________________________________________Sebb, a jak podłączasz je na krótko do aku to robią się ciepłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem podgrzewane spryskiwacze od kolego 312MC ale okazały się popsute tzn. nie grzeją ;/

Tutaj znalazłem schemacik jak się je naprawia może komuś się przyda .

http://www.audi-sport.net/vb/a4-s4-forum-b5-chassis/108382-how-heated-washer-jets.html

Ja narazie czekam na reakcje kolegi bo dałem za nie troszkę kasy i mam nadzieje ze mi zwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedział się ktoś komu te spryski działają na 100% bo ja ciągle się zastanawiam czy to działa u mnie czy nie.

Otóż rozebrałem je dzisiaj zgodnie z linkiem u góry. Generalnie nie ma co się tam popsuć. Przeczyściłem wszystko i podłączyłem pod aku mimo to nie odczułem aby ten metalowy element robił się ciepły. I teraz nie wiem czy on nagrzewa się tylko do kilku stopni tak aby jedynie rozmrozić ewentualny lód w środku czy powinno to nagrzewać się do jakiś większych odczuwalnych temperatur. Przejście prądu jest, bo sprawdzałem miernikiem, czyli teoretycznie działa, ale nadal mam duże wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podgrzewanie raczej działa na nie wikich temp jedynie zeby rozmrozic płyn, ja mam u siebie pakiet zimowy i grzanie bebenków daje o sobie znac mimo ze nie czuc zeby sie podgrzewały, jak ostatnio przymarzły ze nie mogłem włozyc do końca kluczyka to trzymałem 1-1,5min i kluczyc wszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem. Bo mechanizm podgrzewania sprysków jest tak prosty że tam nie ma co się popsuć, ewentualnie styki mogą zaśniedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzicie że nie mogą się przepalić :mysli: bo ostatnio też się zastanawiałem czy działają nawet próbowałem wyczuć palcem czy grzeją ale nic nie wyczułem pomimo -10 na zewnątrz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...