Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Uszczelniacze? Turbo? - od czego zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Panowie autko przydymia na niebiesko nadal.

Rzekłbym, że nawet często.

Raz na jakiś czas (1 raz na miesiąc) złapie tryb awaryjny.

Zwłaszcza jak jeżdżę deliakatnie...

Zmieniając biegi czasami najlepiej w nocy jak jedzie samochód za mną widzę delikatne kłębki dymu niebieskiego...

Mechanik powiedział, że tubo raczej się kończy...

Już miałem je wyciągać, aby regenerować, ale chcę mieć pewność, że to turbo...

Olej leję również w większych ilościach.

Ogólnie auto odpala na dotyk, przyśpieszać też przyśpiesza.

Może dziwnie to zabrzmi, ale mam wrażenie, że w zależności od pogody czasami auto jedzie "ociężale"

Jak to najlepiej sprawdzić??

Opublikowano

Czesc,

Sprawdz sobie czy masz luzy na wirniku w turbo i bedziesz wiedzial co robic.

Zrob komplet logow i umiesc na forum, dowiesz sie znacznie wiecej o swoim aucie...

Sokram

Opublikowano
  • Autor

Proszę powiedzieć jakich grup logi zrobić :)

Opublikowano

Z tym olejem to nie przesadzajcie. Mój samochód już prawie 100kkm jeździ na mineralnym i jakoś nic mu nie dolega. Z tego co jest napisane przy wlewie oleju to ma mieć on normę 505,00 i z tego co pamiętam to Castrol 15w40 (jakiś tam do diesla nie pamiętam dokładnie jaki) tą normę spełnia.

Opublikowano

kolego zrób taki test :

po nocy niech ktoś zapali samochód tylko bez gazu a ty obserwuj co się dzieje z tyłu auta

-jeśli zakopci na kopci na niebiesko to do sprawdzenia uszczelniacze w głowicy , kompresja , albo wtryski ale jeśli będzie czysto albo na czarno i tylko podkapca w czasie jazdy na niebiesko to kompresja albo turbo , ale turbo to raczej cały czas by podkapcało a nie tylko bączki.

Jeśli podejrzewasz turbo to zajrzyj do przewodów ssących czy dużo jest oleju ale wcześniej jeszcze odepnij odmę i zobacz czy niema oleju przed turbem ewentualnie odmę puść w butelkę albo bezpośrednio pod samochód i wtedy pojeździj.

Najlepiej byłoby jeszcze wyczyścić icka bo jak turbo puszcza to do połowy będzie wypełniony olejem

Opublikowano

A ja dodam tylko tyle żeby niektórzy sprawdzili sobie właściwości myjące półsyntetykow i pełnych... są bardzo zbliżone a w niektórych przypadkach identyczne (liqui moly na którym mam przyjemność jeździć), najpierw 10w40 teraz 5w40, różnicy w ubywaniu żadnej a turbo zdrowsze. Nie piszcie bajek, skoro myją podobnie to jak ma wypłukać? :wallbash:

Opublikowano

Kolego, olej mineralny jest zabójczy dla turbiny, szczególnie zimą. Ja Ci radzę zostać przy pólsyntetyku. Przez kilka lat miałem też B5 (przebieg w granicy 250tys) i lałem półsyntetyk, motor chodził pięknie a autko śmigało aż miło :)

Opublikowano

Ja przejeździłem 4 zimy na mineralnym i jakoś turbo śmiga bez problemu :cool1:

Opublikowano

Ja ma 350 tys. i na syntetyku śmigam :)

Opublikowano

a ja 370tyś zachipowany i tez full syntetyk motul,z 4 wymian uzbierala mi sie jedna wymiana gratis,bo w motulu jest 5 litrow.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.