Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wstawię napewno. A jak u ciebie na agencie oleju. Są przedmuchy?

na bagnecie nie ma jak wyjme to jest spokój a jak u mojego taty w golfie były pierściąki do roboty to bagnetem nieźle dawało przedmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty tam narobił marcelinio301? Pochwal się bo każdy na forum szuka złotego środku na konsumpcje swoich nieszczęsnych silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak narazie ok z olejem kontroli min nie ma

A złotego środka chyba nie ma nie ma co się oszukiwać koleszka z serwisu powiedział mi ze jak przy deptaniu. W miarę ostro weźmie z 300 do 500ml na 1000km to jest pełen sukces jeszcze pojeździe zobaczę i później zaleje po brzegi nafty na cylindry. Powoli zdaje sobie sprawę ze zaliczyłem wtope kupując ALT JUZ lepszy jest motor 2,5tdi 180km a i jeszcze jedno nie kupujcie ceramizer. Oleje 10w60 też nie pomogą szkoda kasy

Węże ogrodowe zdają narazie egzamin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcelinio301 wrzuć jakąś fotorelację i opisz dokładnie co i jak robiłeś. Zostanie dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj włożyłem filterek oleju motorowy, dzis zauważyłem spadek osiągów przy przyśpieszaniu. Jak by mu uciekło 20 koni, jezdze na pb95, katalizator nowy, odma szczelna i kierownica powietrza sprawna. Myśle że trzeba by faktycznie zaślepić wyjscie z trójnika na dolot i od gruszki polecieć z wężem do dolotu. Przedmuchy z silnika działały jak turbina :D

Wstawię napewno. A jak u ciebie na agencie oleju. Są przedmuchy?

Wstaw w końcu zdjecie kolego. U mnie na bagnecie żadnego przedmuchu nie ma, na korku oleju trochę jest ale chyba w normie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie sprzeczac czy podwazac czyjejs opini ale dlaczego przed przerobieniem odmy zlopal ojej jak szalony a kiedy troche pomajsterkowalem ( nawkurzalem) problem znikl prawie w 100% jak ktos mi pomoze wstawic fotki to zdam cala relacje i jak narazie wszystko to fazy testu wiecej bede mogl powiedziec jak stukne jeszcze 5500km

kolego gdzie masz to kolko z plusem ???

file:///C:/Users/kamila/Desktop/20141207_135817.jpg

nie chce sie sprzeczac czy podwazac czyjejs opini ale dlaczego przed przerobieniem odmy zlopal ojej jak szalony a kiedy troche pomajsterkowalem ( nawkurzalem) problem znikl prawie w 100% jak ktos mi pomoze wstawic fotki to zdam cala relacje i jak narazie wszystko to fazy testu wiecej bede mogl powiedziec jak stukne jeszcze 5500km

kolego gdzie masz to kolko z plusem ???

file:///C:/Users/kamila/Desktop/20141207_135817.jpg

http://file:///C:/Users/kamila/Desktop/20141207_135817.jpg

Sorki nie wiem jak wstawić foto wiec postaram się opisać wszystko najlepiej jak tylko potrafię

Koledzy przed wyciągnięciem gruszki trzeba odsunąć alternator do wiatraków chłodnicy ( najłatwiejszy sposób majsterkowania manewrowania)

Kiedy gruchę mamy na wierzchu robimy jeden otwór przy podstawie gruchy wiertlem wielkości kciuka wkręcamy w gruchę coś z gwintem(wedle uznania) o tym samym przekroju co wiertło, w sklepie kupujemy dwie opaski metalowe i waz do odpływu wody z pralki(jest najlepszy nie zagina się nie odkształca się )

gruchę obracamy o 180 stopni dziubkiem do kabiny i ciągniemy polowa węza od dodekla klawiatury i wtykamy zarobiona końcówka w otwór(pauje idealnie) a ucieta strona wciskamy w dziubek gruszki i skrecamy opaska, a dolna czescia gruchy jak najbardziej pionowo ciegniemy do dolotu druga czescia weza

Zdaje egzamin nie ma az takiej filozofi ale jest strasznie wkurwienie malo miejsca.

Dolot suchy 4578km zrobione i lekko 2mm na bagnecie ubylo

Koledzy dla zdecydowanych zycze milej zabawy i zdrowych nerwow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tapatalk mam kółko z plusem do wstawiania zdjęć. Dobra robota marcelinio, jeszcze zdjęcie gruszki by się przydało. Faktycznie wąż od pralki powinien spełniać zadanie, nie wpadlem na to. Artykuły ogrodowe raczej nie nadają się, dlatego nie modziłem. Dobra robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie beb6adb55f0cffb899876d6a95432622.jpg

A ten czerwony filterek z jakiej parafii?

ten czerwony filterek o czym juz wczesniej wspominalem to od serwo zasysa powietrze wiec wstawilem zeby syfu nie lapalo

Oto zdjęcie beb6adb55f0cffb899876d6a95432622.jpg

A ten czerwony filterek z jakiej parafii?

ten czerwony filterek o czym juz wczesniej wspominalem to od serwo zasysa powietrze wiec wstawilem zeby syfu nie lapalo

koszt tej przerobki nie przekracza 1litra oleju czyli zwraca sie po 1000km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę z montażem :D mechanik 2 godziny gruszke wymieniał, i klnął jak szewc. Wymieniłem bo wiem że lubią pękać. Trzeba by się wsiąść do roboty z tą odmą

Ile wcześniej brał oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę z montażem :D mechanik 2 godziny gruszke wymieniał, i klnął jak szewc. Wymieniłem bo wiem że lubią pękać. Trzeba by się wsiąść do roboty z tą odmą

Ile wcześniej bral

Mi tylko zostala gruszka z org. zestawu a reszta tak jak widziales,a co do oleju potrafil sie rozbujac do 700ml przy deptaniu

Szczerze co do mechanikow to naciagacze i glaby (wiekszosci).

mi zajelo wyjecie gruszki z ponownym montarzem i przerobko z 1,5godz.

ciekawe ile mechanik ciebie skasowal

drugie tyle co dales za gruche:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał katalizator, za silnikiem wymieniał oring bo kapało płynem chlodzacym (nagminna bolączka) ,plyn chlodzacy i oczyścił dolot z oleju. Za cześci odmy jakie padają dałem chyba 200 zł. Krzyknął 270 zł i tyle mu dałem. Ile spalał oleju przed modem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...