Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co zauważyłem po 1500 jż jest dość ciemny, wymieniałem castrola na motula ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy zakład wygrałem:) prawie min na bagnecie ponad 8000ty km zastosowałem płukanie z nafty pół litra wlalem i niemoglem się nadziwić jaką smoła leciala

pogratulowac marcelinio :) stawiasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tracer? Duzo mniej bierze?

wziął 4 litry na 350 KM :)

mechanik uszkodził mi zawór ciśnienia oleju i poskładał byle jak. nawet się nie nacieszyłem motulem.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zakład wygrałem:) prawie min na bagnecie ponad 8000ty km zastosowałem płukanie z nafty pół litra wlalem i niemoglem się nadziwić jaką smoła leciala

i co powiedział ten kolo od ASO bedą przerabiac nasze fury czy schował głowe w piasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony.... Zaproponował mi etat :) (smiech) skasowane 1000-siaka

luknij pw marcelinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak. Nowe Auta są jak serwisy Aso Auta mają się psuć a serwisy dobrze nie naprawiac. I biznes się kręci! Nie jeden Włodek z garazowego warsztatu jest lepszy od inżynierów ASO!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a twoja przerobka marcel ma jakies wady czy skutki uboczne dla silnika? spr pw i mi odpisz na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może i moje podejście było jest drastyczne i nie jeden z was puka się w głowę co ja odwalam. Przerobka odmy jak najbardziej skuteczna 1000% a nafta hmmm czasami mnie zrywa i było i tym razem. Skoro nafta nie gryzie wlana na cylindry to wklej ją do oleju i tak zrobiłem. Najpierw Panowie było 200ml i normalna jazda z rury wydechowej capilo nafta na Maxa więc z olejem musiała przelatywać przez pierscienie i tu się mi kontrolka zapalila. Pojedzpiłem tak z 300km i dolalem. Jeszcze pół litra nafty i zlew. Zalalem świeżym olejem z nowym filtrem przerobilem odme i zacząłem sobie jeździć, ubytków brak. Później zakład z prezesem i resztę znacie. Teraz auto znalazłem motulem oczywiście płukanka z nafty i na świateł czerwonym jak stoję jest cisza tylko obrotomierz. Utwierdza mnie ze silnik na chodzie. Słuchajcie chłopy:) mogę wam przerobić wasze batmobile. No ale ze za darmo, gruszka to nie tylko węże od pralki ale jest też środek gruchy wypchany. A i węże odprowadzajace. Opary muszą być trochę pozawiające. Co do podciśnienia sprawdżcie sami jaki macie wiatr z pokrywy zaworów a jaki z dołu na oryginale z czwornikiem i po przerobce. Nic się nie zmienia więc domina nie będzie. To chyba na tyle. Temat jak dla mnie rozwiązany!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak. Nowe Auta są jak serwisy Aso Auta mają się psuć a serwisy dobrze nie naprawiac. I biznes się kręci! Nie jeden Włodek z garazowego warsztatu jest lepszy od inżynierów ASO!!!!!!

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Dodam od siebie, że w ASO przeważnie pracują młode chłopaki, które mają kilkuletnie staże, doświadczenie. Młode chłopaki dlatego, żeby nie podskakiwali i robili jak się im powie. Starszy pracownik, to gość, który ma wieloletnie (min. 10lat) doświadczenie. Starszemu pracownikowi się nie podskoczy.

Nasze maszyny mają średnio po 12-15lat. Kto ma doświadczenie w ASO u mnie koło Będzina/Sosnowca. Nie znalazłem takiego człowieka, który mógłby mi pomóc. Rozłożyli ręce. Powiedzieli, że ja wiem więcej niż Oni.

Gratuluję Ci, że uporałeś się z tym problemem u siebie. Mam nadzieję, że innym też pomożesz, jeśli tylko będą chcieli i ich problem będzie się objawiał tak samo jak i u Ciebie.

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmon to wszystko to streszczenie bo im więcej się rozpisujesz to robi się czarna magia. Ja wole robić niż tlumaczyc a i tak. Mało kto zrobi to po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejo nie wiem. Poszukaj.....

no okk tylko chce wiedziec jedno czy to bedzie zle wplywac na silnik po przerobieniu odmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejo żeby nie mieć takich problemów ja ty.

Pejo czytaj wyżej. Jak się boisz, sam sprawdź!

Przepustowość oparów na org. Zestawie i po przerobce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...