Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tiptronic a multitronic


Gość marcin26

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli toczysz sie po autostradach zjednoczonego to nie dziwara
chcial bym, moja jazda to 50 stop start 50 traska. a co do jazdy w PL to bede w Polsce za pare tygodni i bardzo chetnie napisze ile mi palilo moje 2.8q , i bede mial T-żółwia za swiatka .

na autostradzie "toczac sie " jak to nazwales to nie sadze zeby zeszlo ponizej 8/100km co mi sie wydaje ok jak na ten silnik i naped.

Rewela przekonales mnie, a mialem kupic 1.8T, ale jak sie ostatnio przjechalem tym 163konnym potworem :wink:, a wiem ze 15 w miachu dla niego to nie zaden wyczyn, to sie przylamalem. Toz to wogole nie jezdzilo. T-zolw swiadkiem, chociaz moze wtedy akurat go nie bylo, nie pamietam. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mialem kupic 1.8T
ja tez chcialem kupic ten zastaw, jednak postanowilem pozostawic damski zestaw dziewczyna:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ty jedyny, T-żółw tez jest wpieniony ze nie kupil 2.8 q.:):) nie tak bracie??????????

wez mnie na forum publicznym nie wk... :mrgreen:

T-zolw swiadkiem, chociaz moze wtedy akurat go nie bylo, nie pamietam.

wstydź sie Norbi :twisted: byłem tylko przez telefon gadałem :mrgreen:

Norbi jakby to nie pisał mój rodzony brat to....może bym nie uwierzył :wink:

ale Rob też potwierdził takie spalanie :smile:

[ Dodano: 2006-08-16, 21:37 ]

Norbi napisał/a:

a mialem kupic 1.8T

ja tez chcialem kupic ten zastaw, jednak postanowilem pozostawic damski zestaw dziewczyna:):)

1.8T jest OK nie cfaniakuj bo liścia :twisted: po przyjeżdzie zaliczysz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to nie pisał mój rodzony brat to....może bym nie uwierzył
male O/T ja i T-żółw = bros:):)

[ Dodano: 2006-08-16, 21:44 ]

Pixelku , widze ze wszelkie spory co do spalania 2.8 zostawimy na jakis spocik w PL!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczenia robilem już kilka razy, średnia najczęściej kręci się koło 12l/100km /zimą koło 16l/100km/co ciekawe komputer już mi pokazywał średnie spalanie 9,4 l/100km, wiem że komp przeklamuje ale nie aż tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2006-08-16, 18:10 ]

Kolega Bladyrs cos wspomnial o wymianie bez filtra(nie rozumiem, to po co wymieniac) i o oleju za 37 zl litr. Jezeli jest to olej AUDI absolutnie i wylacznie dedykowany do tej skrzyni to gratuluje super dojscia. Cena to min. w zaleznosci od zrodla 60 zeta.

nie rozumiem Cie, miałem dojście przez mechanika który pracował w ASO , i własnie załatwił mi ten olej "oryginalny" po 35 zł za litr, filtra wtedy nie wymieniłem bo nie mogłem dostać w ASO, trzabyło czekać grubo ponad tydzień, filtr jest metalowy i został tylko oczyszczony, wymienie go przy następnej zmianie oleju

jak narazie zrobiłem 30 tys od wymiany oleju w skrzyni i jest dalej wszystko ok.

jak ktoś ma pojęcie o wymianie statycznej i dynamicznej oleju i wie co robi, to nie wiem dlaczego po wymianie auto ma nie wyjechać z warszatu, chyba że się zostawia u kowala auto to tak potem wychodzi.

KAŻDY porządny serwis od automatu zaleca wymiane co 60 tyś km lub 4 lata, a dla aut użytkowanych wyłącznie w trybie miejskim nawet co 30 tyś km.

a co do objeżdzania automata przez manuala, to mnie to wogóle nie interesuje, i co z tego że mnie objedzie, nie takie było założenie przy kupowaniu, żeby się ścigać ze wszystkimi od światel do światel

jak dla mnie odejście 1.8T w automacie, jest wystarczające, auto jest dynamiczne i daje też dużo frajdy z jazdy, a że w manualu by było jeszcze szybsze to nie ma to dla mnie większego znaczenia.

jak chciałbym tylko killować to kupił bym Impreze WRX albo BMW M3 lub S4 2.7bT oczywiście w manualu :)

jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co sie ma ;)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w pelni Cie zrozumialem Bladyrs, mamy zupelnie inne priorytety i ja to szanuje .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pond pol roku poruszam się TDIkiem i już straciłem wiare w jego ekonomiczność aż tu na urlopie udało się osiągnąć wynik ok. 5,1 przy jezdzie ok. 120-130km/h, wiec jak się chce to można, a najczęściej nie chcę oszczędzać tych 4 złociszy tylko cieszyć się jazdą.

Co do spalania to jest takie jedno autko ktore posiadalem i ono palilo podobnie jak Wasze 2.8 i 2.6 to 1.9TDI!!! rewela 7 litrow w trasie, choc juz widzialem bzdury wypisywane na forum ze 5, czy tam 6 literkow nawet niektorym palily.

[ Dodano: 2006-08-16, 20:34 ]

Hhacek jezeli toczysz sie po autostradach zjednoczonego to nie dziwara, ze spala Ci te pare literkow, przyjedz do Wawki i nie daj sie na kazdych swiatlach,a wtedy chcialbym zobaczyc Twoja wskazowke paliwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi napisze wkońcu jaka jest różnica między multitronik a tiptronik bo to że multi jeździ się jak meleksem lub tramwjem nic mi nie mówi .A gdyby czytał to jakiś fachowiec to prosił bym o mały opisik o DSG i SMG czym sięróżnią od multi i tiptr.Dzięki i pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi napisze wkońcu jaka jest różnica między multitronik a tiptronik bo to że multi jeździ się jak meleksem lub tramwjem nic mi nie mówi .A gdyby czytał to jakiś fachowiec to prosił bym o mały opisik o DSG i SMG czym sięróżnią od multi i tiptr.Dzięki i pozdrawiam Marcin
Drogi Marcinie26 dość dokładnie opisał Ci już to Spanky. Generalnie Multitronic jest szybsząskrzynią od Tipa i zmiana biegow odbywa sie bezstopniowo, tzn obroty masz stałe, a predkość rośnie. Jeżeli chodzi o moje odczucia w stos do Tipa, to jeżeli komuś nie przeszkadza, że autko z takim samym silnikiem w manualu jest szybsze to polecam. W mieśćie kiedy są korki właczam Drive, akiedy chce pojechać sprawniej przełączam na reczne przerzucanie w kierownicy(opcja)lub w lewarku. Niestety robi sie to odwrotnie niż w WRC-ch :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukas23 , T-żułw i Norbi teraz już więcej wiem ale jeszcze ciekawi mnie jakie są różnice w przyspieszeniach między multi. a tiptr. przy tych samych silnikach ?

[ Komentarz dodany przez: T-żółw: 2006-08-20, 12:17 ]

chłopie żółw tak się pisze :!: :twisted:

[ Dodano: 2006-08-20, 21:20 ]

sorki żółw

[ Dodano: 2006-08-20, 21:20 ]

T-żółw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie niewiem jak w waszych :audi: ale moje spala w zimie nigdy mniej niż 15l/100,

a w lecie nie mniej niż 13l/100 :quattro:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 14-02-2007, 18:19 ]

chlopie, ale zes dinozaura odkopal !

Ty lepiej przywitaj sie w dziale Newbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dinozaura :lol: he he. Mi też pali 15 jak gaz muskam :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas23 , T-żułw i Norbi teraz już więcej wiem ale jeszcze ciekawi mnie jakie są różnice w przyspieszeniach między multi. a tiptr. przy tych samych silnikach ?

raczej z tego co pamietam nie można było kupić tego samego silnika z dwiema skrzyniami tzn albo jeden np. z quattro był i tiptronic, albo napęd na przód i multitronic, a w ogóle to nie było multi i quattro. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...