Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,16972.0/topicseen.html

Tu jest wątek o montażu xenonów do lamp z mocowaniem na H7 i dalej o wymianie soczewki z mocowaniem do D2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno żarówki osramu mają odcień zielonego, a philipsa wpadają w niebieski :blink:

Mam Osramy D2S i wpadaja bardziej w odcień niebieski niż zielony na żywo tak to wygląda.

...a na zdjęciu:

20071102754mn7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązujące Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 w sprawie zakresu i sposobu kontroli technicznej pojazdów o reflektorach mówi jedynie o ich ilości, barwie światła, rozmieszczeniu, sposobie przełączania, widocznej granicy światła-cienia, ustawieniu świateł, i sile świecenia. Nie ma tam rozróżnienia na światła zwykłe i wyładowcze, nie ma też mowy o samopoziomowaniu i oczyszczaniu. Wynika z tego, że dodatkowe systemy nie są wymagane

Na jednej z aukcji oferującej zestawy HID sprzedawca napisał coś takiego:

"OŚWIETLENIE XENONOWE A PRAWO"

1. W polskich przepisach nie są ściśle określone warunki użytkowania oświetlenia Xenonowego. Jednak po wejściu do Unii Europejskej obowiązują nas również prawa i dyrektywy unijne, które mówią:

Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ, światła mijania

posiadające źródło światła o strumieniu świetlnym

większym niż 2000 Lumenów powinny być wyposażone

w urządzenia czyszczące szybę reflektora czyli dokładnie

określając w spryskiwacze reflektorów.

Czyli sprawa się lekko komplikuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w ktorym roku polska dolaczyla do UE..? I z ktorego roku jest jest ta dyrektywa..? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w ktorym roku polska dolaczyla do UE..?

1 maja 2004

Z którego roku jest dyrektywa to już nie bardzo wiem, przekopiowałem co było na aukcji.

Może wytłumaczysz o co chodzi,bo nie bardzo kumam. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie dziala wstecz.. Takze co po takiej dyrektywie.. od 2004 dziala. Byla juz kiedys na ten temat dyskusja.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem właśnie 6 stron (jakoś nigdy nie było czasu)

i moje podsumowanie jest następujące:

-HIDy są do d*py dla osób które wydały miliony żeby mieć oryginalne xenony audicowskie i nie miały nigdy nic wspólnego z HID'ami

-HIDy są spoko dla tych co je mają

ja mam porównanie

Toyota avensis 03' ori xenony od nowości, są mega wypas , wpadają w niebieski i fioletowy wizualnie , świecą na biało , nie oślepiają

Seat Leon 05' HID 12000K + soczewka bi od roku , są kozackie , wpadają w niebieski wizualnie, świecą na biało , nie oślepiają ,

Cubrowóz HID 6000K , są wypaśne, świecą na biało , nie oślepiają

ja zamóiłem 10000K i 14000K i podłącze oba do lamp i zrobie fotki oraz zdam relacje jak świecą.

bo nie wiem czy jest sens jako że każda chwali co sam ma i nie powstaje konstruktywna rozmowa :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw zdjęć 10000K i 14000K, jako że mam 12000K (będę widział alternatywy w obie strony :) ) ja zapodałem soczewki bixenonowe do ori reflektorów Audi A8 zprzed liftu (dokładniej to zapodał Heveliusz), na razie jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega MorgothV8 w poscie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,20097.0.html napisał:

No ja zapodałem z 4300K na 12000K i jest spoko.

Świecą na niebiesko i o to chodziło, zasię wporządku, kumpel ostatnio oglądał i stwierdził że są bardzo fajne

Powiedzcie mi ile się mozna natłumaczyć, że wcale nie oto chodzi by świeciły na niebiesko i opinia kolegi nieczego tu nie zmienia??!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co wkładać żarniki < 10000K ???? )

do lansu :afro:

Najlepiej jeszcze w halogeny.. :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie . Przymierzam sie do zestawu HID i nie wiem jakie wybrać . Możecie cos podpowiedzieć ?

Opcje:

1. http://www.allegro.pl/item282398292_japonski_zestaw_hid_xenon_kit_h1_h7_poznan.html

2. http://www.allegro.pl/item281510448_xenony_promocja_h1_h7_h7r_ksenony_ksenon_xenon_hid.html

3.http://www.allegro.pl/item277483885__xenon_xenony_ksenon_ksenony_bosch_h1_h7_.html - kolo pisze ze oryginał ale jak napisałem o karte producenta to nic nie odp. :afro:

4. MAD MAX - oferuje cośtam za 300 zł .

We wszystkich sa plastikowe oprawki na palnikach ? Czytałem na jakiejs aukcji ze one sie przepalają :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie zainwestujesz w przetwornice ori albo Koito i do tego żarówki? wyjdzie troche drozej ale przynajmniej jakość będzie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie zainwestujesz w przetwornice ori albo Koito i do tego żarówki? wyjdzie troche drozej ale przynajmniej jakość będzie zachowana.

Nie chce mi sie bawić w takie rzeczy , a i kasa tez sie liczy bo jeszcze musze pare rzeczy w aucie zrobić :gwizdanie:

Wole gotowy zestaw :)[br]Dopisany: Grudzień 14, 2007, 11:53:11 _________________________________________________endriuu

Ok z tego co widziałem to przetwornice Hella to koszt 200 zł za sztuke .. co jeszcze mi bedzie potrzebne i za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]

Ok z tego co widziałem to przetwornice Hella to koszt 200 zł za sztuke .. co jeszcze mi bedzie potrzebne i za ile ?

żarniki :tongue4:http://moto.allegro.pl/item280275093_xenon_zarowki_nowe_d2s_philips_zarniki_warszawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber

Wszystko pięknie tylko ja poluje na zestaw - 8000 K :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...