Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a powiedzcie mi jedną rzecz w nowych audikach i nie tylko które wyjeżdzają z salonów nie jest przypadkiem montowana juz barwa swiatła xenonowego 5800 K ?? Bo coś mi sie wydaje ze chyba tak jest .... chciałbym aby ktoś sie wypowiedział na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nowym rodzajem xenonów są D3S i D4S, to nowsza "bliźniacza" odmiana D1S i D2S® są one w 100 % pozbawione rtęci.

Jeśli chodzi o typ gniazda to wyglądowo są takie same jednak posiadają odmienne oznaczenia D2S P32d-2, D4S P32d-5 (D2R P32d-3). Napięcie inicjujące zapłon jest identyczne i wynosi 23kV, natomiast różne są napięcia znamionowe (pracy) D2S 85V, natomiast D4S 42V (jest to praktycznie jedyna różnica w parametrach). Jeśli chodzi o moc to wynosi ona w obu przypadkach 35W +- 0,3W, wartość strumienia świetlnego prodana przez producenta wynosi dla D2S 3200 lm +- 450 lm a dla D4S 3050 lm +- 250 lm. Temperatura barwowa jest identyczna wstępnie 4100 K a po wygrzaniu 4350 K, choć współrzędne charakterystyki kolorystycznej są minimalnie przesunięte D2S (0.380x 0.390y) a dla D4S (0.378x 0.384y). Jeśli chodzi o żywotność to dane są również przybliżone z lekką przewagą dla żarników D4S. Tak więc wydaje się, że poza ekologią i całowitym wyeliminowaniem rtęci, oraz obniżeniem napięcia pracy pozostałe parametry są bardzo zbieżne, tylko cena trochę wyższa :)

Ale czy są one montowane w Audi to nie wiem. Na pewno w Toyotach i Lexusach na przetwornicach Koito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robilem przeglad techniczny (MOT) w UK to koles powiedzial ze nie trzeba miec samopoziomowania ani spryskow. Po dlugim namysle zapodalem sobie zestaw HID 6000k w soczewki Valeo. Swieci za***iście , nikogo nie oslepiam bo mam ustawione lampy i manualne poziomawanie , jak wsadze 4 osoby do autka to sobie ustawie odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi jedną rzecz w nowych audikach i nie tylko które wyjeżdzają z salonów nie jest przypadkiem montowana juz barwa swiatła xenonowego 5800 K ?? Bo coś mi sie wydaje ze chyba tak jest .... chciałbym aby ktoś sie wypowiedział na ten temat.

Też myślałem że nowe mają inną barwe ale okazało sie że żarniki są takie same , u mnie wyglądają na bardziej niebieskie niż w b6 ale nie wiem czemu może jakaś inna soczewka czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie: http://moto.allegro.pl/item256656104_xenony_xenon_h7_h1_h3_mikro_audi_bmw_mercedes_.html Zakładał ktoś takie xenony lub podobne zestawy ??? Tego na allegro jest pełno,a ceny za 2szt wachają się od 299zł do 699zł (bixenony).Zastanawiam się czy się skusić na taki zestaw i wstawić go do lamp Valeo.Proszę o jakieś obiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jestem przeciw chińszczyźnie. Kup porządne przetwornice Valeo albo Koito, do tego D2S Philipsa lub Osram i zamontuj za pomocą pierścienia dystansującego z H7 na D2S. oczywiście musisz mieć soczewkę przystosowaną do xenonów (oznaczenie D2S na obudowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori kosztują powyżej 1500zł,a tu można mieć xenony za 300-500zł i gwarancja na 12 miesięcy więc po co przepłacać tymbardziej,że auto jest cały czas do sprzedaży,a taki zestawik można wymontować w 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori kosztują powyżej 1500zł,a tu można mieć xenony za 300-500zł i gwarancja na 12 miesięcy więc po co przepłacać tymbardziej,że auto jest cały czas do sprzedaży,a taki zestawik można wymontować w 20 minut.

Bez sensu taka improwizacja z xenonami i to jeszcze w :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno lepsze to niż zwykłe światła,a koszt niewielki 400-500zł pomijając jeszcze oszczędność energii (xenon-35W , H7-55W) i żywotność (10-krotnie większa) żarników xenonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno żarówki osramu mają odcień zielonego, a philipsa wpadają w niebieski

Tez słyszałem taką opinię ale nie wiem czy w to wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES Ja mam zestaw HID 6000 k , dałem 600 zł z montazem, co moge powiedziec hm.... jestem bardzo zadowolony w porównaniu do zwykłych żarówke to niebo a ziemia heheh widocznosc 100 % lepsza ale najwazniejsze ze na autostradzie zjeźdzają odrazu z lewego na prawy pas :dance:. Zastanawiałem sie nad ori ale stwierdziłem ze HID jak narazie moze być i nie żałuję , a opinie typu ze HID oślepia to zgodze sie ale tylko wtedy jesli ktoś nie umie ustawic sobie świateł a jest takich wielu na Naszych drogach. Zresztą zwykłe lampy tez oślepiają jak sa źle ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja czegoś nie rozumiem. Mówicie o samopoziomowaniu, ja mam u siebie ręczne i nikt nie może mi dowodu rej. z tego powodu zabrać. A jakoś nie widzę żeby nowe modele samochodów miały systemy żyroskopowe bo na dziurach kiwają światłem po oczach. A jeżeli chodzi o spryskiwacze, to poprostu producenci aut mają obowiązek od kiedyś tam zakładać takowe bo auto nie otrzyma homologacji. Związane jet to ze znacznym spadkiem sprawności brudnego reflektora xenonowego.(tak gdzieś czytałem). Na reflktorach mam homologację i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest odwrotnie osram daje niebieskie a philips zielony kolor, sprawa sprawdzona na 2 takich samych autach

Ja mam Philipsa i daje białe światło z lekko niebieską poświatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...