Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Drogowe i mijania przestały świecić razem?


piter1114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam problem ze światłami.Zaczęło się od tego,że poszła mi (chyba, jeszcze tego nie sprawdziłem) żarówka od prawego światła drogowego,ale temat sobie odpuściłem,autko stało,więc pomyślałem,ze sprawdzę i wymienię żarówkę przy okazji. No i zdarzyło się,że po krótkim odcinku jazdy i godzinnym postoju nie mogłem włączyć ani świateł drogowych ani mijania, działały tylko pozycyjne.Było już prawie ciemno więc trzeba było jakoś dojechać do domu,no i po jakimś czasie jazdy (chyba od wstrząsu) same się włączyły światła mijania (tzn jedno, drugie to chyba faktycznie poszła żarówka)

W związku z tym mam pytanie, co mogło się stać, że naraz przestały działać drogowe i mijania? mają wspólny bezpiecznik? czy może działają łącznie w układzie?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła powinny być niezależne, no chyba że ktoś się bawił i kiedyś coś przerabiał.

Sprawdź sobie wtyczki przy lampach, jeśli masz probówkę to zobacz czy dochodzą prądy i zerknij na żarówki.

Mogą być też kabelki zaśniedziałe bądź niedobrze połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście bardziej skłaniałbym się,że coś z włącznikiem bo przecież to on włącza dwa reflektory na raz. Ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie, tego wieczora (czyli dzisiaj) zaparowało mi lusterko w kabinie ,a na zew,było bardzo wilgotno, więc czyżby jakieś styki? Przypomnę,że po jakiś 5 min. jazdy światła zaczęły działać :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś do przełącznika bym się skłaniał kup taki preparat do styków elektrycznych usuwający tlenki i wilgoć i potraktuj kostki wtyczki zobacz czy bezpieczniki nie śniedzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny problem, przestały świecić światła mijania, obie na raz, po niedługim czasie wydawało się, że jeszcze halogeny przepalone,

i też już myślałem nad wymianą włącznika, okazało się, że wystarczy przetrzeć styki bezpieczników, bo były zaśniedziałe,

tak więc chyba najlepiej od tego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...