Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Ubywa płyn chłodniczy


Piotrek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Proszę błagam pomóżcie!

Mam problem z moją audi a4 1.8T quattro, ubywa mi płyn z chłodnicy, wymieniłem już uszczelkę pod głowicą i była plantowana ponieważ leciał biały dym z rury i były twarde rury od płynu, ale dalej mi ubywa lecz rury są już miękkie i nie ma białego dymu. Mam instalacię gazową może to od tego pomóżcie

druga prośba : 2 punkt regulaminu

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to obejrzyj cały silnik podczas pracy bo może masz gdzieś zwykły wyciek :wink4:

albo, miejmy nadzieje że tak nie jest, masz pękniętą głowice albo blok :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody z instalacja gazowa maja to do siebie ze posiadaja tysiac dodatowych trytytek (opasek) na trojnikach ja u siebie jak kupilem auto to z 5 musialem dokrecic bo kapal plyn latwo sprawdzic po czerwonym zabarwieniu.

Takze moze u Ciebie tez gdzies sie poluzowalo i scieka ten plyn a jak czesto musisz dolewac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś pompę wody? Kiedyś coś mi się obiło o uszy,że możliwe jest,że gdzieś od strony kolektora jest jakiś kanalik,a w nim uszczelka, którą może wydostawać się płyn,który kapie na gorący wydech i stąd nie widać śladów po wycieku,bo od razu paruje,ale niestety nie pamiętam gdzie to było. Choć skoro piszesz,że silnik był sprawdzany pod względem szczelności to raczej tego fachowcy by nie przeoczyli...

_________________________________________________

Oczywiście sam zbiorniczek od płynu sprawdzałeś na szczelność?

Po zalaniu płynu układ został dobrze odpowietrzony? Poczekałeś aż termostat się otworzy do końca przy 90st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu posprawdzał wszystkie węże :wink4: dziś wróciłem od mechanika bo chciałem sie umówić na wymiane termostatu i zauważył przez przypadek że jeden wąż mi cieknie na tyle słabo że ubytków jeszcze na zbiorniczku nie zauważyłem ale zawsze :tongue4: u Ciebie możeby być podobnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...