Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa urwanej klapy podłokietnika za 4zł


nowal

Rekomendowane odpowiedzi

Długo brałem sie do tej roboty ale w koncu sie udalo. Czas pracy max 30 min. Potrzebujemy mały zawias(40mm) ja kupiłem w castoramie, oraz 6 małych wkręcików i klej. Najtrudniejsze jest odznaczenie miejsc przykręcenia zawiasu. Ja najpierw przykręciłem zawias do klapki( równy odstęp pomiędzy pękniętymi zawiasami plastikowymi) następnie za pomoca kleju szybkoschnacego przykleiłem wstepnie zawias do obudowy podłokietnika i ustawilem klapke tak jak powinna byc. Gdy klej wyschnął delikatnie podniosłem klapkę i odznaczylem miejsce przykręcenia. Skręcamy wszystko do kupy i cieszymy sie sprawnym podłokietnikiem. Mozna jeszcze pomalowac zawias zeby było estetyczniej bo nie spotkałem się z czarnym zawiasem. Moze dlatego ze byłem w 2 sklepach. Mam tylko 1 fotke podglądową. Jutro zrobie więcej.

Zdj_cie095.jpg

DSC01835.jpg

DSC01836.jpg

DSC01837.jpg

DSC01838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widac tego zawiasu jak podłokietnik jest zamkniety? bo albo ja u siebie przykładam zawias w złym miejscu i jak zamkne klapke to tyl sie podnosi i go widac. pokaz dokładniejsze foto tego co zrobiłes.

gdzies juz widziałem taki temat na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłamałem pisząc ze nie widac zawiasu, wczesniej jakos nei rzuciło mi się w oko, dopiero jak kolega napisał to zauwazylem. Napewno duzo by pomogło pomalowanie zawiasu na czarno i tak tez zrobię. mimo wszystko jestem bardzo zadowolony bo wczesniej jak podnosilem podłokietnik to klapka odpadala i wszystko się wysypywalo.... Niestety ale jak ktos chce miec to zrobione idealnie to trzeba albo kupic nowa klapkę albo dorabia z blaszek ułamane zaczepy. Prawda taka ze jest to najszybszy i najtanszy sposob na naprawe klapki a tragedii w wygladzie nie ma. Zawias bardiej widac bo zdjęcie jest robione z lampa błyskową.

DSC01835.jpg

DSC01836.jpg

DSC01837.jpg

DSC01838.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem juz to dawno i nawet wyfrezalem w podlokietniku by wpuscic zawias i trzyma bez problemu. No jedyne co to z tylu widac ze jest tam jakis zawiasik, ale kto tam sie temu przyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry patent. jako ze zazwyczaj kazdy z nas siedzi z przodu, to rzucac sie w oczy nie bedzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jeżdzę z takim zawiasem prawie 2 lata i miałem wyżłobić w plastiku wgłębienie aby schował sie zawias bo jest uniesiona pokrywa. Ale jakoś nie było czasu na to, a patent służy dzielnie do dziś dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nabralem checi na rezanko tej deseczki od podłokietnika :decayed:

Czesci jakie uzylem:

- deseczka

- gabka na góre deski

- skóra (ja uzylem ze spódnicy od mamy :gwizdanie:)

- zawiasik

- magnez od szafek kuchennych

- czarny spray - odrobine

Noi 1 h pracy :> Wiadomo ze do ori brakuje ale cieszy, ze zaoszczedzone 150pln :tongue4:

Fotki:

16892653.jpg

78373549.jpg

52422176.jpg

83956392.jpg

PS. Graty nowal za pomysł, wsumie tez na taki wpadlem rok temu zanim ujrzalem twoj watek, ale jakos nie było kiedy pobawic sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam patent jeździ u mnie juz z pół roku i sie sprawdza :)fotki lezały gdzies na dysku żeby wątek zrobić i sie nie doczekały :) tanio a problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też skożystałem z pomysłu nowala i zastosowałem zawias w podłokietniku,oczywiście wcześniej go pomalowałem na czarny mat i jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla nowala super pomysl !!! Zobaczyłem 30 min wizyta w metalowym i juz smiga =] jeszcze tylko pociągne to na czarno ...

05933546942275903978_thumb.jpg

76238935320394534852_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla nowala super pomysl !!! Zobaczyłem 30 min wizyta w metalowym i juz smiga =] jeszcze tylko pociągne to na czarno ...

05933546942275903978_thumb.jpg

76238935320394534852_thumb.jpg

Średnio to wyszło trzeba by podrzeźbić trochę plastik, żeby zawias sie schował bo tak to trochę lipa. Niemniej jednak zadanie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jak jest juz pomalowane to wogole nie widac a podlokietnik sie nie trzesie jakby sie zdawalo ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie macie jakis sposob aby sie dobrac do wnetrza tej klapki ,aby wymienic ulamany zamek (plastik )mam nowy, ale nie wiem jakim sposobem rozebrac gorna klapke

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...