Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Silniki 2.7TDI 3.0TDI


pablo72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o informacje dotyczące tych silników jakie oznaczenia,który lepszy lub ich wady i zalety ,oraz moc i moment???

Jeżeli ktoś wie będę wdzięczny za info bo niewiele o tym na forum a przymierzam się do nowego zakupu!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać auta z silnikiem juz po lifcie(MY2007) jakby czyli tym 233km. Oznaczenie ASB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.7 TDI ma kilka wad a mianowicie mało kucyków bo tylko 180 no i jest bez Quattro

3.0 TDI to cos pieknego, sam jestem w poszukiwaniu A6 z tym silnikiem :kox:

oznaczenia silnika z jakiego byłbyś zadowolony to ASB ale występuje ono dopiero od drugiej połowy 2006 roku

ma on 233 koniki no i jak każde 3.0 napęd Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa wtryskiwaczy w 3.0 TDI. Słyszałem, że to słaby punk w tych silnikach. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 3.0tdi 233 lub 240KM.Radzę dobrze sprawdzić przed zakupem,bo te silniki nie są bez wad,problemy są z wtryskiwaczami oraz często niestety z przykrymi odgłosami z rozrządu pomimo że jest łańcuch.Ogólnie drogi silnik w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo 2.7 nie opłaca się kupować lepiej szukać 3.0 TDI większa moc no i po programie 280ps i 550nm robi swoje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no za 40 tys to raczej nie będzie dobre auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/audi-a4-3-0-tdi-205-km-quattro-tiptr-C15783127.html

czy to warto ????

2005 rok a lampy od rocznika 2007 (białe kierunki) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie bal kupic przyzwoite 2.0tdi w tych pieniadzach wiec czego mozesz sie po nim spodziewac to chyba nie trzeba pisac.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mozna wyczytac nie sa godne uwagi. Generalnie pierwsze 3.0 TDI mialy troche bardzo kosztownych wad. Natomiast nastepny 3.0 TDI bodajze od 2007 roku byl juz naprawde bardzo dobrym silnikiem.

Ja sie kurde ostro zastanawiam tez nad 3.0 TDI lub nad 2.0 TFSI. Jezdze jedynie z jakies 15 tys rocznie i nie wiem czy po prostu TDI mi w tym przypadku na krotkie trasy jest az tak potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzycie paliwa przy normalnej spokojnej eksploatacji bedzie podobne. ale jezeli bedziesz TFSI cisnal to paliwo poleje sie wiadrami. [br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 16:17_________________________________________________

ja bym sie bal kupic przyzwoite 2.0tdi w tych pieniadzach wiec czego mozesz sie po nim spodziewac to chyba nie trzeba pisac.......

ano, kupuje sie tanie auta, a gdy sie popsuje to co ukryto przed sprzedażą, lament jakie te audi sa tandetne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w obydwu tych silnikach jest łańcuch.

W trybie mieszanym ile średnio pali takie 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kurde ostro zastanawiam tez nad 3.0 TDI lub nad 2.0 TFSI. Jezdze jedynie z jakies 15 tys rocznie i nie wiem czy po prostu TDI mi w tym przypadku na krotkie trasy jest az tak potrzebne.

widizsz ja tez w sumie mam caly czas taki dylemat tyle ze w B8, jezdzilem juz sporo i tym i tym , zuzycie paliwa na podobnym poziomie , TFSI troszke wiecej pali w miescie , dynamika zdecydowanie po stronie 3.0 do 100 szalu nie robi ale ciag od 100 w gore jest niemilosierny ( nawet nie chce myslec jak to jezdzi po programie ) TFSI jest odwrotnie do 100 zbiera sie zaskakujaca dobrze niestety powyzej 100 jak by ktos na lince malucha podpial, i jedzie bardzo slabo ale , jestem przekonany ze z tym silnikiemnie bedzie zadnych problemow , za to z TDI bankowo cos padnie , w B7 juz lawinowo ida wtryski sam patrox nawet pisal , a jak nie to to cos innego zacznie dawac popalic.ja sie chyba jakos wyleczylem z tdi , wole wolniej ale bezproblemowo i bez strach ze jak rano odpale auto to cos znowu padnie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w obydwu tych silnikach jest łańcuch.

W trybie mieszanym ile średnio pali takie 3.0?

tak w obydwoch.

ok 7 L/100km. miasto ok 10L/100km, trasa zgodnie z fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...