Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Strasznie dużo pali


fusse

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak juz lecimy z tematami tak zimowo, to i ja cos napisze. Panowie, przy obecnych mrozach w moich terenach (-7 - -15C) auto Pali, uwaga 10l/100km, czy u was jest tak samo? przy takim spalaniu to ja z kasa poplyne na sieke. zalewam za 100zl i nie moge 200km zrobic, paranoja. czy u was tez tyle pali? w lato palil kolo 7litrow. 300km za 100zl robilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 5-7km, to zalezy. silnik najczesciej nie osiaga temperatury roboczej. dobijam do okolo 70stopni, bo ogrzewanie wlaczone.

chyba sam sobie odpowiedzialem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u osob podobnie użytkujących auto jak ja, sa takie same wyniki spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimny Diesel dużo pije, dlatego jak ktoś jeździ bardzo krótkie odcinki to w cale nie wychodzi tak ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zęby go teraz nagrzać potrzebujesz około 12 km jeśli masz wszystko sprawne mam na myśli termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam tak samo teraz pali okolo 9 litrow a do pracy mam 6km, dlatego zima czesciej korzystam z komunikacji miejskiej.Ale znajda sie tacy ktorym pali 5-6. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nastala zima mi tez auto zaczelo wiecej palic, ale nie az 10 litrów.. moj AVF zaczał palic 7,6 a lato za 100 zł robilem okolo 400 kilometrów w trybie mieszanym a teraz ledno 300 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo Wam palą ...... ja robie dłuższe odcinki, codziennie do pracy w jedną stronę ok 60km, dziennie min 120 km. Auto zawsze pali tyle samo :cool1: , zima czy lato, zawsze na klimie - > spalanie miedzy 5.5-5.8 litra. Na baku ponad 1100 km :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam silnik jak ty w passacie i jakos wiecej moglem zrobic kilometrów na baku niz ty :D Powiem tak 380kilometó na autostradzie w niemczech a reszte na miescie to dojechalem do 1200 kilometrów :D...gdybym na trasie wszystko wyjechal to pewnie bym zrobił duzo wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...roznica spalania w trasie zima a latem juz nie jest tak wielka .Sprobuj zima jezdzic codziennie po 5km a nie bedziesz taki wniebowziety :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo Wam palą ...... ja robie dłuższe odcinki, codziennie do pracy w jedną stronę ok 60km, dziennie min 120 km. Auto zawsze pali tyle samo :cool1: , zima czy lato, zawsze na klimie - > spalanie miedzy 5.5-5.8 litra. Na baku ponad 1100 km :good:

W trasie to wiadomo że mniej spali chodzi o miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...roznica spalania w trasie zima a latem juz nie jest tak wielka .Sprobuj zima jezdzic codziennie po 5km a nie bedziesz taki wniebowziety :tongue4:

:decayed: przepuszczam miesięcznie na ON 600 PLN wiec i tak nie jestem wniebowzięty :gwizdanie: , strasznie podrożalo nam to paliwko .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nawet jak jest nie dogrzany chyba nie powinień 8 litrów przekroczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do 8L powinien spalić;7,5 L to max jak zimno by nie bylo"=to bzdury.Wszystko zależy od stylu jazdy, jak również od warunków na drodze.Jeśli poruszasz się w mieście używając 1,2 max 3 bieg i postój,to twoje spalanie jest jak najbardziej w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...