Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma, przepatrz jeszcze raz jak kable połączyłeś ;) z tydzień temu robiłem u siebie ten zabieg i poszło bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym źle połączył to by pewnie lusterka nie grzały :). Przypomniałem sobie że jakiś czas temu zdejmowałem tapicerkę klapy może coś tam rozłączyłem . Muszę oblukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, pewnie trzeba sprawdzić wiązkę jak sufit robiłeś

Ale w wiązce sufitu nie ma tylnej szyby .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie się łączy kabel od tylnej szyby? Czy wiązka leci bezpośrednio aż do kostki samej szyby. Może jakaś masa jest po drodze . :) kombinuje i znaleźć nie mogę :) ale 16 stopni jest hahaha lustra gorące więc tylko pozostaje znaleźć coś czego nie podłączyłem raczej na tyle samochodu .

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz/miałeś w starym klimatroniku odblokowane kanały adaptacyjne to też mógłbyś ustawić go na chłodzenie od 16st :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ;)

Takie coś mam zrobione . Wiem że marnie to wygląda bo kilka razy to lutowałem ;) . Docelowo będzie pięknie . 6f236d07fc21e476c40f805a84911e44.jpg i już nie wiem jak jest z tymi lusterkami bo słyszałem że działa ich ogrzewanie nawet bez przekaźnika a tylko tył inaczej jest rozwiązany ;).

Po załączeniu przekaźnika pojawia się napięcie na biało lilowym więc przekaźnik działa .

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz by było jak fabryka robi, to kup ori przekaźnik wraz z podstawką i zamocuj go w mocowaniach nad modułem MCE :)

Co do lusterek to mocno mi się wydaje, że są na osobnej linii, ale ich ogrzewanie jest włączane tym samym przyciskiem co tylnej szyby. Zaobserwowałem, że po (ręcznym) wyłączeniu grzania tylnej szyby lusterka dalej się grzeją, bo wciąż bije od nich ciepło.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz by było jak fabryka robi, to kup ori przekaźnik wraz z podstawką i zamocuj go w mocowaniach nad modułem MCE :)

Co do lusterek to mocno mi się wydaje, że są na osobnej linii, ale ich ogrzewanie jest włączane tym samym przyciskiem co tylnej szyby. A po (ręcznym) wyłączeniu grzania tylnej szyby lusterka dalej się grzały, bo wciąż biło od nich ciepło.

Przekaźnik ori ;). Pewnie i będzie podstawka :). Chciałem zobaczyć czy zadziała a tu zonk :/. Nie ma tam akcji jakiejś z canami? U mnie nie ma canów np. Od radia bo nie przewidziane było radio ori . Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zorientowałem się, że to ori przekaźnik :)

Nie wydaje mi się by jakieś kodowanie było konieczne. Chyba, że sterownik jest przypadkowo zakodowany na nadwozie cabrio, wtedy nie działa ogrzewanie szyby gdy dach jest złożony... ale taką informację wysyła po CAN-ie sterownik od dachu, którego przecież nie masz :)

Jak przeprowadziłeś nadstawy podstawowe klap, a klimatronik nie wypluwa błędów to wszystko powinno działać od razu.

Przekaźnik "klapie" po naciśnięciu przycisku ogrzewania?

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać klapniecia aż się zdziwiłem ale napięcie się pojawia na biało lilowym :). Nie wiem może głuchy jestem i nie usłyszałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółto-biały po rozcięciu wziąłeś ten od strony kilmatronika czy od wiązki. Jeżeli od strony wiązki to powinno być ok jeżeli od kostki klimatronika to może tu być błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiązki ;) jest na nim napięcie które przechodzi po załączeniu na biało lilowy. Ciekawe czy ten biało lilowy leci już do samej szyby .

Tak zerkam na moje foto i nie wiem czy biało lilowe nie powinny być zamienione miejscami :D

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekaźnik walnięty w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknę na żywca bo na moim zdjęciu wygląda jakby na 85 szedł biało lilowy z tylnej szyby :D . Oby nie dostał panel po d*pie :).

Miałem rację :) wszystko hula :D

Edytowane przez bongod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja wygląda z czujnikiem nasłonecznienia po zmianie panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka z tym czujnikiem wszystko jest ok, nie wywala błędów itd. Ale, no właśnie ale. Klimatronik działa inaczej niż to miało miejsce w starym. Teraz w zimie musze jeździć z nastawieniem na 21 stopni a wcześniej jeździłem na 18 i było za dużo (w końcu po to była ta zmiana żeby jeździć na 16 - 17.5 w zimie) i tutaj właściwie nie wiadomo czy ten problem nie pojawia się przez ten czujnik nasłonecznienia, choć też nie na 100%. Druga sprawa, samochód się jakby szybciej nagrzewal w środku niż wcześniej, być może to przez inny algorytm nowego klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w porównaniu klimy i bez klimy tylko różnice są takie jak napisałeś wiec może tak być że zima lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...