Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli założyłbym MCE z B7 to wtedy nie potrzebowałbym przekaźnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika w klimatroniku z B7 jest inna niz w B6 jesli chodzi o tylna szybe

MCE nic nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup ori przekaźnik+podstawkę, zamontuj go nad MCE i podłącz wg. schematu z forum :)

No i czujnik nasłonecznienia dobrze jest też wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info odnośnie tego ORI przekaźnika? Bo chyba coś przegapiłem w temacie... Generalnie chcę w B6 mieć regulacje temp od 16*C, wiem że są też klimatroniki do B6 od 16*C ale w przyszłości być może będę robił czujnik deszczu więc chyba lepiej od razu dać klimatronik z B7 + przekaźnik żeby się później nic ze sobą nie gryzło? Kolego BeyerBrown jaka cena tego klimatronika bo widzę że masz do sprzedania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie powiem... było chyba o tym wspomniane w tym wątku kilka stron wcześniej :wink:

Prawdopodobnie ma on oznaczenie 169: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=przeka%C5%BAnik+169+audi&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0113

Co do mojego panelu --------> PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czesc mam pytanie bo zmienilem klimatronik z b6 na b7 ale problem jest z szyba mam rowniez adapter ktory kupilem od stichiego, adapter podlaczylem jeden przewod do masy drugi do wtyczki F pin nr 6 w climatronicu , jak nacisne ogrzewanie tylniej szyby lampka sie pali slychac przekaznik jak jak cyknie i po chwili znow cyka i tak caly czas czy przekaznik walniety czy cos zle podlaczylem bo szyba nei grzeje bledow tez nie ma w climatronicu ? bym byl wdzieczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dobrze podlaczyles - instrukcje dostales - podmien przekaznik, a jak to nie pomoze to sprawdz czy wsio gra w tylnej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem... Kupiłem przekaznik, polutowałem jak na schemacie i grzeją tylko lusterka tylna szyba ani drgnie;/ Wcześniej na starym klimatroniku grzała bez problemu. Może być to wina przekaznika? nie jest to oryginał ale z chin też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik to tylko 4 styki, miernik w rękę i będzie wiadomo.

Są tylko dwie możliwości.

Brak masy na Przekaźniku lub pomyłka w okablowaniu.

Oczywiście wady danego przekaźnika nie biorę pod uwagę.

Dlatego najpierw pomiary. Nawet najprostszy multimetr da nam odpowiedź.

2 minuty pracy i wiadomo wszystko

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już sprawdziłem wszelkie możliwości. Napięcie jest biało-żółtym, jak załączę ogrzewanie pojawia się też na biało-liliowym. Szyba tylna na 100% jest dobra bo przed wymianą klimatronika wszytko działało. Sprawdzę jeszcze ten przekaznik jutro i zobaczę wtedy bo już mi pomysłów brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA pewno dobrze podłączyłeś?

Biało żółty w tym układzie musisz przeciąć! do panelu klimy już nie wchodzi. MUSISZ też przeciąć BIAŁY LILIOWY

Biało żółty ( OD STRONY NADWOZIA) łączysz ze stykiem roboczym 30 a biały liliowy (od STRONY NADWOZIA), z nr 87

Biało liliowy wychodzący z panelu klimy DAJESZ do nr 86, a do styku nr 85 dociągasz masę z jakiegokolwiek punktu MASY lub przewodu BRĄZOWEGO

klimatyzacja w B7 steruje tylko przekaźnikiem, a nie jak przedtem ,ze załącza szybę.

8935704300_1409576085.jpg

sprawdź jeszcze jedną możliwość, bo widzę że niektórzy źle oznaczają styki przekaźników.

ponieważ niektóre mają 5 styków a nie 4 czyli dodatkowy tzw NC normaly close(normalnie zwarty) to możesz mieć tutaj błąd

prawidłowe oznaczenie powinno być 30-87 bo jeśli masz 30-87a to w tym wypadku po podaniu napięcia styki zostają rozwarte więc logicznie że szyba nie zagrzeje.

ALE ZAWSZE dLA PEWNOŚCI, powinno się PRZETESTOWAĆ połączenia, żeby upewnić się co do poprawności połączeń.

o kontroli wizualnej połączeń ze schematem narysowanym na obudowie, nie wspomnę.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą wypowiedz :wink: z tego co patrzyłem na przekaznik to mam 30-87a. Juto jeszcze raz wszytko posprawdzam i dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zrób zdjęcie tego co tam zmajstrowałeś. I schematu przekaźnika na obuwie. Będzie łatwiej pomóc.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, jednak 2 przewody zle podłączyłem przy przekazniku. Teraz grzeją lusterka i tylna szyba:) Przekaznik co jakiś czas tyka, tak ma być? i 2 przewody trochę się nagrzewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze pytanie od tyłka strony klimatronik z b6 zwykły bez grzanych dupek do b7 jak bym chciał wsadzić to również trzeba robić moda z przekaźnikiem ? ostatnio przekładałem elektronikę z klimatronika b6 1 din do b7 2 din gdyż nie sterował klapkami w ogóle i teraz wyszedł problem z tylną szybą .. stąd moje pytanie do was ... ile jest zabawy z tym modzeniem bo widzę że jakieś 15 min roboty .. ale chce sie upewnić czy to jest właśnie to . Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko kumam stary tylko właśnie to mnie zastanawiało czy klimatroniki z b6 do b7 też muszą mieć taką operację . Robiłeś takiego moda u siebie może ? tak to by można było na szybkości ogarnąć na miejscu w Rzeszowie . Kumpel miał problemy z klimą i to na szybko bez zastanowienia bebechy sie zmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego będę pisał jakby co na pw :P a więc czekam na info jak to jest z przekładką klimatronika z b6 do b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik jest wtedy zbędny, ale nie powinno się nic stać jak zostanie.

Pamiętaj, że B6 i B7 miały inne czujniki nasłonecznienia (to ten cycek na kokpicie), które poprawnie współpracują tylko z panelem z określonej generacji.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...