Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa to takie buty dobrze wiedzieć heh nie będę kombinować zmienię elektronikę na b7 i spokój ...

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jak to jest z tym czujnikiem nasłonecznienia ? Zakupiłem już klimatronik od b7 i przekaznik, chce to montować w ten weekend ale cos tu wspomnieliscie o tym czujniku. trzeba go wymieniać na ten z b7 ? Czy ten z b6 może zostać ? Ten z b7 chodzi lepiej niż ten w b6 ?

A i czy będę musiał zakododować tern klimatronik ?:)
Inni piszą żę nie trzeba inni piszą że trzeba ?;/

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisać vin musisz swojego auta, kodowanie też

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, Jak to jest z tym czujnikiem nasłonecznienia ? Zakupiłem już klimatronik od b7 i przekaznik, chce to montować w ten weekend ale cos tu wspomnieliscie o tym czujniku. trzeba go wymieniać na ten z b7 ? Czy ten z b6 może zostać ? Ten z b7 chodzi lepiej niż ten w b6 ?

Niestety instrukcja napraw (ELSA) nie precyzuje tego, jedynie nakazuje jego wymianę. Teorie o naciąganiu w ten sposób klienta na dodatkowe koszty przez ASO proszę zostawić w warsztacie pana Henia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje które mają na nalepce H13/S19 nie wiem jaką mają min temp ale możliwe że 18°C (prod. 2003)

czy to jest potwierdzone, że chłodzi do 18 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie.
Mam audi a roku 2004 z sierpnia. mam klimatronik zwykły i chcę go zmienić na taki z grzanymi du*ami. Mam opcję wziąć panel z b7 on podejdzie bez problemów elektronicznych z tylna szybą czy tam innych? I po położeniu instalacji grzanych tyłków będzie wszystko działać? Oczywiście po przyuczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przekaźnik do tylnej szyby dać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymienić czujnik nasłonecznienia.

Ale o tym niewiele osób wie. W myśl zasady - jeśli czegoś (błędów) nie ma na VAG-u to pewnie jest OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie numery powinien mieć ten z b7, bo na aledrogo jest tego w brud i sporo jest b6 i b7 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wymienić czujnik nasłonecznienia.

Ale o tym niewiele osób wie. W myśl zasady - jeśli czegoś (błędów) nie ma na VAG-u to pewnie jest OK...

Ok, powiedz czym charakteryzuje się brak wymiany tegoż czujnika.

bo jak na razie, nikt NICZEGO konkretnego nie napisał,

Sam również zmieniałem panel, mieszkam w miejscu gdzie słońce świeci przez 360 dni w roku, i to świeci MOCNO, nie to co w PL.

temperatura na zewn. 40 st..... w aucie pewnie ze 20 więcej...

póki co, nie zauważyłem mniejszej wydajności. Jak wsiądę, to po około 2km mam już zimne powietrze z nawiewów, a jeżeli zakryję deskę osłoną typu "parasol" to nawet wcześniej.

zostawiając nawiew na 19 st.... pod domem po około 40 km, mam tak zimno że wyjście z auta grozi szokiem termicznym

DLATEGO PYTAM, nie ze złośliwości czy sarkazmu.... tylko dla konkretnych dowodów aby wiedzieć dlaczego MUSZĘ zmienić również czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja serwisowa tak nakazuje. Najwidoczniej panel z B7 jest już skalibrowany pod nowszy czujnik. Podłączając doń stary sensor pewnie będą jakieś przekłamania w odczycie. A może działają na innych poziomach napięć, kto wie...

Cytuję ELSĘ (ponownie.. dwa lata temu, kilka stron wstecz, też o tym pisałem :hi: ):

Od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA montowany jest zmieniony czujnik fotoelektryczny promieniowania słonecznego -G107- i zmienione jednostki obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255-. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części do indeksu „AH“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8E0 907 539, zamontowane w samochodach do numeru nadwozia „399999“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012912“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA. W przypadku jednostek obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- o numerze części od indeksu „AJ“ mogą być lub zostać zamontowane tylko czujniki fotoelektryczne promieniowania słonecznego -G107- o numerze części 8P0 907 539, zamontowane w samochodach od numeru nadwozia „400000“ modelu roku 2005 (w wersji Limousine i Avant) oraz „012913“ modelu roku 2005 (w wersji Cabrio) → Katalog części ETKA.

Jeśli przyporządkowanie pomiędzy czujnikiem fotoelektrycznym promieniowania słonecznego -G107- a jednostką obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- jest nieprawidłowe, jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107- i regulacja układu klimatyzacji jest błędna.


czym charakteryzuje się brak wymiany tegoż czujnika.
bo jak na razie, nikt NICZEGO konkretnego nie napisał
Mam nadzieję, że zdanie z ostatniego akapitu wyczerpuje Twoje pojęcie "konkretu"...
Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już to wcześniej. i dla mnie dalej nie jest to konkretem, bo póki co to tylko TEORIA.
Moje pytanie jest odnośnie tych błędnych wskazań tu cytuję...

....I regulacja układu klimatyzacji jest błędna....

Dla mnie konkretem jest to, co to znaczy.....

Skoro, jak napisałem wcześniej, mój klimatronik działa poprawnie.... Chłodzi i grzeje. temperatury według mojego odczucia, SUBiEKTYWNEGO są takie jak na panelu,
Szczególnie, że mieszkam w obszarze gdzie słońce świeci bez najmniejszej wartswy chmur i latem prawie w Zenicie , który spokojnie można nazwać o PODWYŻSZONEJ TEMPERATURZE, http://a4-klub.pl/index.php?/topic/200231-kod-na-wlepce-8z5-a-8z6-8z9/

I mógłbym/chcę też zastosować to w odpowiednim kanale VAG/VCDS

Nie neguję zasadności wymiany skoro jest to zalecone.
Ale, cytując jedną z reklam....

Skoro nie widać różnicy
Po co przepłacać...

.............
O to właśnie pytam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę jaką wagę przykłada sterownik klimy do odczytów zrobionych przez czujnik nasłonecznienia by w kabinie była ustawiona zadana temperatura. A to pytanie nie do mnie, pewnie nawet nie do panów z ASO ... najpełniej odpowiedzieliby na nie konstruktorzy układu klimatyzacji w naszych A4

A subiektywnie to nawet leki homeopatyczne leczą... nie zawsze nasze wrażenia mają odzwierciedlenie w tym co wyszło w pomiarach projektantom auta.


Dla mnie konkretem jest to, co to znaczy.....

Może to np. oznaczać niedopasowanie poziomów, czyli, że czujnik nadaje sygnał o niskiej amplitudzie a odbiornik (panel) oczekuje sygnału o znacznie większym napięciu.

Albo, że najniższa/najwyższa odczytana wartość przez czujnik znajduje się już poza zakresem jaki obsługuje sterownik klimy.

Być może dałoby się to sprawdzić w którymś bloku pomiarowym sterownika... :mysli:

Generalnie nie wiem co chcesz osiągnąć tym drążeniem tematu... ja jestem na to za cienki i po prostu dostosowałbym się do tego co piszą w instrukcji.

Ale jak mówiłem - pisz do Audi to zapytanie :hi:



Cytat
Skoro nie widać różnicy
Po co przepłacać...

Jeśli obecnie wskazania z czujnika są u Ciebie błędnie interpretowane czy wręcz:

"(...)jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107 (...)"

to wyrzuć go w cholerę - po co Ci niedziałający cycek na środku dechy? :decayed::banan:

;)

PS. W B8 dodatkowo jest też czujnik wilgotności... na co on komu? :decayed::wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Końcowa puenta jest tym czego oczekiwałem[emoji12]

Niczego nie mam zamiaru drążyć.

po prostu sądziłem że ktoś ma krótką, klarowną odpowiedź.

Bo ja to taki praktyk. Poza teorią lubię się upewnić czy to co wiem, działa tak jak powinno......

Taki niewierny Tomasz[emoji57]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w końcu trzeba wymieniać? czy nie trzeba ? I czy po przełożeniu klimatronika z b7 do b6 - działa ten czujnik nasłonecznienia? Jeśli nie? To jaki trzeba zakupić? Jaki model katalogowy? Żeby w tym temacie nie było już wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyporządkowanie pomiędzy czujnikiem fotoelektrycznym promieniowania słonecznego -G107- a jednostką obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- jest nieprawidłowe, jednostka obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- nie może odczytać sygnału czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego -G107- i regulacja układu klimatyzacji jest błędna.

Odpowiedź na Twoje pytanie masz umieszczoną w ostatnim zdaniu które wkleiłem z ELSY - czujnik nie zadziała.

Również jest tam napisane jaki czujnik jest właściwy... 8P0 907 539. Nowsze mają końcówkę A i pasują P&P.

Nówka z ASO kosztuje 180zł, używki chodzą po 10-30zł:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=8p0907539&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-5-0812

nie ma więc o co szat drzeć tylko wymieniać i cieszyć się, że wszystko działa jak należy :)

Niestety, ze względu na to, że czujnik jest gabarytowo większy, ma on nieco inną oprawkę: 8E0 819 681 H (16zł w ASO).
Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię :) I fajnie, że posta edytowałeś i dodałeś więcej szczegółów na temat tego jaki czujnik będzie kompatybilny. Ciekawe jak wygląda ten od b7 może tą ramkę w b6 wystarczy powiększyć i wejdzie. Chyba, że w ogóle inaczej jest umiejscowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się pobawić w rzeźbę, ale czy dla 16zł warto odstawiać taką manianę umieszczoną w dość widocznym miejscu... :P

Na jednej z aukcji widzę, że sprzedawany jest komplet - czujnik + ramka + siatka za 35zł + wysył. Będzie pasować o ile ktoś ma czarną dechę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...