Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz chyba założyć temat i ludzie muszą normalnie postować w nim, wtedy to działa, bo jeden widzi że ktoś kupił i też zamówi. A na PW to wiesz - amba fatima. Tak jak w tym temacie z niemieckimi proszkami do prania :grin:

Ja wczoraj bardzo późno wróciłem z roboty, dlatego nie dałem rady już nic ogarnąc z tymi antenami, Ide jeszcze raz zrobić pomiar :decayed: Czy mi wejdzie 115cm nie hacząc.

Bo tak na oko to liczyłem do 110cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, w takim razie potwierdzam rabaty dla forumowiczów, ustalane indywidualnie na PW.

Proszę tylko Admina lub Moderatorów o wypowiedź - nie chcę być o łamanie regulaminu, czy coś podobnego.

Niczym nie złamiesz regulaminu. Zrób nowy wątek z informacją w dziale sprzedam i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj odebrałem z poczty głośnik Nokii kupiony u Jarka w piątek ok 2:17 nad ranem :good: I jakby co to nie jest reklama bo nie wiedziałem że kupuję od Jarka :decayed:

PS. Dzięki Jarek za radę! Faktycznie przy tym radiu jest o niebo lepiej :kox: Słabsze komunikaty są dużo wyraźniejsze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez głośniczka zewnętrznego:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na miasto (w sumie duża wieś) połazić i popatrzeć co moim dziewczynom kupić pod choinke... no i wlazłem do sklepu z radiami CB i kurna kupiłem antene na spontanie. Oczywiście troche przepłaciłem - bo u @Laguny taniej...

Zamiast zakupów pod choinke to wyszedłem z anteną :grin::grin::grin:

Tak jak mi doradzaliście wziąłem sirio ML 145. W sumie chciałem inną no i od @laguny ale jakoś tak wyszło :kwasny:

Ale mam nadzieje że kolega rozkręci temat w dziale sprzedam i będzie zainteresowanie.

W sumie jak mi ten szumofon za bardzo będzie trzeszczał ( całe to radio gamma )

to za jakiś czas się je zmieni.

Ogólnie jestem zadowolony, antena sie lekko ugina w garażu, te 30cm ale to w niczym nie przeszkadza.

Zgubiłem jedynie ten czarny czopek :grin: jak antena się ociera o nadproże bramy.

Jutro może cykne foto. Jak się rozejrze w dzień to może i ten czopek znajde :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem Ci napisać żebyś ten czubeczek schował bo go szkoda :decayed: ja go zgubiłem też przy drugiej jeździe, a nowy kosztuje 6zł - :facepalm:

bedziesz zadowolony

aaaale

zmień ten szumofon od razu ! :decayed:

i nie zapomnij kupić swoim kobitkom czegoś na święta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamma :), ale ma w miarę filtr, za to modulacja ...

Gumka kosztuje 1zł, choć jest trochę inna niż oryginał.

Na promienniku był zółty kartonik ze zdrapką? Zwracajcie na to uwagę w produktach Sirio!!!!

Julo sprawdź jeszcze czy pod gumą naklejona jest naklejka alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak mówi Laguna

Kumpel kupił "sirio 145" i narzekał strasznie na nią i gadka że sirio to %#^#@ a jak odkręciłem promiennik to wpadł w sprężynę :decayed::facepalm: i wszystko jasne. Folia pod magnesem była, coraz lepsze te podróby robią, ale żółtej karteczki z kodem nie było :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami można zobaczyć to dopiero podłączając analizator - wtedy antena potrafi być odjechana o ok 1-1,5MHz :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene wziąłem z wystawy, i nie widziałem żółtej naklejki. Ale miał taką bez magnesu zafoliowaną i miała karteczke żółtą. Teraz kojarze...

To chyba nie będzie podróba... mam nadzieje.

Drugi raz kupić badziew to byłoby przegięcie :grin:

A tą naklejkę alu żeby znaleść to mam odkręcić coś ? Czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu sprawdzisz podnosząc antenę z autka i zdejmując lekko gumę z podstawy magnetycznej - cienka folia alu z nadrukiem musi być naklejona na magnes od spodu - bez tego Sirio słabo stroją.

ML-ki trzeba też co jakiś czas przelecieć pastą Tempo, czy Automax - bo ściedzieją (sprężyna, promiennik) - ale to dla estetów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem benzyną ekstrakcyjną i antenka jak nowa :decayed:

Laguna zrobie Ci fotke jak będzie okazja jaką MLke widziałem w Saturnie dzisiaj :facepalm: z czarnym promiennikiem długość jakieś 110 cm :facepalm: taki jeszcze wielki stożek na końcu, mój Boże :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla estetów to dla mnie :wink:

A jak często ? Raz w roku czy raz na 2 miesiące ? Tak mniej więcej...

Ale się ciesze z tej antenki - gorzej niż dziecko :banan:

I nawet mi nie przeszkadza że jest idealnie prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, zobaczysz jak będzie matowiała, to wtedy, ale to 5 min roboty, więc bez strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta folia w antenach Sirio jest od razu naklejona pod magnesem? :eusathink:

Bo ja ją miałem oddzielnie, i na niej (oraz w instrukcji) pisało dopiero żeby ją nakleić z obrazkami jak to zrobić :wink:

Żółty kartonik był...

Po zakończeniu całej instalacji i ostatecznym wyborze miejsca na antenkę SWR był 1.3 (ale to aż sam zauważyłem różnicę w stosunku do luźnego montażu anteny na dachu z radiem na wierzchu) a po 5 sekundach i kilku dotknięciach śrubki już 1.1 :wink:

julo23 spoko, ja zrobiłem podobnie :decayed: A jak kobieta zobaczyła antenkę na dachu to padło pytanie (a raczej srogie stwierdzenie): "ale rozumie że pamiętasz że jest grudzień i na prezenty masz jeszcze pieniądze?" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia nie jest naklejana przez producenta, ale julo kupił antenę jak to napisał z wystawy, więc domyślam się, że była już złożona - ale lepiej sprawdzić jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie macie miejsce na radyjko w swoich audiczkach ? Jak to u was wygląda ?

Ja przez pewien czas wrzucałem je między fotel, sprawdzało się jeśli za często nie trzeba przesuwać fotela.

62aa8c1dc2ca63f8.jpg

Niestety jak się przesuwa fotel można radiem porysować tunel.

Teraz myśle dać go pod podłokietnik, być może na jakimś delikatnym stelażu albo przykleić na rzepy do podłokietnika od spodu.

Póki co leży luźno i próbuje takiego ustawienia.

Niestety to wymusza konieczność posiadania niskiego radyjka.

Dodam że ten mały schowek od strony drzwi kierowcy odpada bo często z niego korzystam na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...