Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli raz jest ok a raz nie to znaczy że coś nie łączy. daj komus kumetemu to radio. Nie koniecznie do serwisu CB bo oni to potrafią wymienić radio albo antene ewentualnie mając miernik ustawić SWR. To trzeba dać komuś kto zajmuje się serwisem ogólnie sprzetu elektronicznego. Budowy radia uczy się na poczatku kazdy elektronik.

teraz to żeś pojechał, masakra...., teoria jakbym słuchał Maciarewicza :facepalm:

co z tego, że wcześniej było ok, jak uwaliłeś np. jedną z żył w kablu mikrofonowym

A Ty widzę wyszczekany na forum na każdy temat jak Jaruś K. Pofolguj i troche opanowania. Co źle napisałem? Ty alfa i omega zamiast umoralniac innych sam daj diagnoze a nie wysyłaj chłopaka do kolejnego serwisu CB gdzie gówno wiedza. Byłem w niejednym to ja z podstawową wiedzą na temat fizyki byłem w stanie wytknąc niektórym błędy a oni się serwisem zajmują.

co z tego, że wcześniej było ok, jak uwaliłeś np. jedną z żył w kablu mikrofonowym

i to ja tu teorie spiskowe sieję :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

albo w miejscu na oryg. głośnik od zestawu głośnomówiącego, albo w obudowie lampek sufitowych - ja mam tak zamontowane 2 głośniki w tych 2 miejscach

hmm nie wiedziałem że jest głośniczek od zestawu - u mnie słychać poprostu we wszystkich głośnikach w aucie.

Z tą lampką to może i niezły pomysł, tylko nie wiem czy się zmieści w moim bo sterowanie od szyberdachu troche zajmuje. Jak sobie poradziłeś z kablami ? Któredy puściłeś od tej lampy do CB ? No i gdzie masz CB - w którym miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokarz te "tematy" - zanim napiszesz takie bzdury.

Jakby na forach każdy wypowiadał się w temacie, który ogarnia, to nie byłby takim śmietniskiem teorii podobnych do Twoich.

... ale i tak nie zrozumiesz, skoro coś takiego napisałeś.

Ja chciałbym Wszystkim innym podziękować, ale nie wyrabiam czytając teksty troglodytów.

Nie będę czytał i wypowiadał się w tym wątku.

Za dotychczasowe - wszystkim normalnym ludziom - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakich innych - wiesz co to jest odbiór - odbiornik - RX - tor M.CZ.?

Zrozum, jedna z żył w kablu mik odpowiada za odbiornik - wyjmij mik z gniazda - nie masz odbioru

To nie wiedziałem :przebiegly: Sprawdzę to i dam znać, danke :hi:

zobacz kabel pod anteną u mnie się ukręcił i było podobnie zalutował i git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje radio wreszcie znalazło swoje miejsce docelowe i nawet słychać bo pod spodem są fabryczne otwory:banan:i kable też opanowane

DSC_0200.jpg

DSC_0210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje radio wreszcie znalazło swoje miejsce docelowe i nawet słychać bo pod spodem są fabryczne otwory:banan:i kable też opanowane

http://s10.postimage.org/50fyvp2jp/DSC_0200.jpg

http://s13.postimage.org/numcvajr7/DSC_0210.jpg

też myślałem kiedyś o tym miejscu ale popierwsze kolanem się zawadza o nie a niech będzie jakas stłuczka to tracisz rzepkę w kolanie przez radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy moim wzroście nie zawadzam 174 cm a co do stłuczki jak ma cie połamać to i tak połamie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy moim wzroście nie zawadzam 174 cm a co do stłuczki jak ma cie połamać to i tak połamie:whistling:

Ja nie mówie o stłuczce gdzie się ludzie łamią i samochód się składa w harmonijkę.

Przy niewielkiej stłuczce cały lecisz do przodu. Jak sa ori plastiki to poprostu sie po nich nogo zeslizgują. Jak wystaje taki element to centralnie kolano niszczysz o nie. Dlatego jesli mogę coś polecić to włóż go chociaż głębiej. Będzie wyświetlacz mniej widoczny ale bezpieczniej dla nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgodzę się tylko te kable też g.wniane bo na wyjściach nie są w kształcie "L" obadam temat w sobotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj wtyk kątowy do mikrofonu, kilka złotych a będzie Ci dużo wygodniej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dać między fotel mi się wydaje, w miarę uniwersalne i nie przeszkadza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już duży plus obecnego miejsca że kable sie nie pałętają:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku używam radia M-TECH LEGEND II z anteną kupioną na szybko i tanio Sunker CB116

( Szukana fraza: sunker 119 // Elementy i podzespoły, części elektroniczne / TME )

Może ktoś podpowie co zrobić, ponieważ przez rok było wszystko ok, taki zestaw w zupełności mi wystarczał. Radio nie szumiało a zasięg ok 10km. Z tym że podczas zimy zaczęło radio znacznie szumieć. Szumi nawet gdy ktoś mówi. Często na skali S/RF 1-4 mam świecące się wszystkie diody przez jakiś czas a potem gasną.

Wina radia czy anteny ? Mam już drugą antenę PIRAT także sprawdzę czy będzie lepiej. A może ktoś miał podobny problem ?

pirat.jpg

Ktoś wyżej pytał o zamontowanie radia CB w tunel pod podłokietnikiem. Ktoś ma tak zamontowane radio ? Wejdzie na wysokość M-Tech Legend II ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje legend III mieściło się porównaj wymiary

ok a powiedz mi miałeś tak zamontowane radio: ???

cbradio.jpg

Bo ja chciałbym wstawić radio w tym miejscu tylko pionowo wpuścić w tunel środkowy. W tym miejscu oryginalnie mamy półeczkę , chciałbym zrobić tam otwór/dziure. Tylko pytanko czy ktoś rozbierał konsole w tym miejscu czy jest tam tyle wolnej przestrzeni aby weszło całe radio cb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje jak było pod łokciem to pionowo leżało na boku ale w b6 ktoś ma wpakowane w tunel i elegancko mu wystaje tylko panel od sterowania ale wtedy głośnik musiał zapodać zewnętrzny

---------- Post dopisany at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

któryś ma w tym miejscu co jest za zapalniczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje jak było pod łokciem to pionowo leżało na boku ale w b6 ktoś ma wpakowane w tunel i elegancko mu wystaje tylko panel od sterowania ale wtedy głośnik musiał zapodać zewnętrzny

---------- Post dopisany at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

któryś ma w tym miejscu co jest za zapalniczką

tak,tylko zdaje się ktoś tak przerobił radio,że w to miejsce zamontował sam panel frontowy,a reszta radia jest gdzieś schowana:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...